Kniha ,,My deti zo stanice ZOO,, - je vhodná pre 12 ročné dievča?

micifuzik
9. apr 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať na názor, 12 ročná dcéra mi nedá pokoj, že by si chcela prečítať knihu My deti zo stanice ZOO. Kto ste tú knihu čítali, myslíte, že je to vhodné pre 12 ročné dievča?Mám obavu, že ju táto drogová tematika (prostredie mladistvých prostitútok) až tak veľmi zaujíma. Bývame na dedine, myslím si, že v celkom bežnej rodine a prostredí, nemáme s dcérou problémy, len mi je divné, že to tak veľmi,,žerie,,. Už som knihu aj kúpila s tým, že si ju prečítam najskôr ja, začítala som sa do nej a nepríde mi vhodná pre ňu. Ale v diskusiách ľudia píšu, že má skôr poučný a odstrašujúci efekt na mládež. Tak neviem...

katrinka8
9. apr 2019

@micifuzik - pridaj sa do skupiny: https://www.modrykonik.sk/group/6243/
Tu Ti baby určite budú vedieť dobre poradiť 😉

lucka12399
9. apr 2019

@micifuzik ja som videla film.. a viem ze v knihe vacsinou byva este viac ukazane .. no myslim si ze toto pre 12 rocne dievca urcite nie je .. este by som pockala ..

dskjhfdlkdjhl
9. apr 2019

@micifuzik moja dcera citala tuto a aj dalsie knihy s touto tematikou asi tak v tercii (na ZS by bola osmacka), cize o nieco mala viac ako Tvoja dcera. Teraz ma 17 a nebadam ziaden blby vplyv, naopak.

eliska13
9. apr 2019

@micifuzik dala by som jej ju prečítať prečo nie?nechrán ju príliš pred zlým nech vie...ja som ju tiež čítala skoro a malo to presne ten vplyv, že som nikdy ani marihuanu nevyskúšala. môj syn má 11 r a mali prednášku o drogach, sexe, fajceni

micifuzik
autor
9. apr 2019

ďakujem pekne za názory a skúsenosti. asi sa o ňu príliž bojím a ona mi vyčíta, že jej neverím.

jankalukasova
9. apr 2019

No musis vediet nakolko je dcerka rozumna a ci to pochopi. Ja som ju citala na strednej a teda bolo to dost silne... pripadne by som navrhla, ze si ju precitaj Ty a ako bude citat dcerka, tak si o tom vzdy pokecate. Mozno zistis, ze je s tym ok a v pohode ju docita a mozno si budete musiet pokecat viac.

derdia
9. apr 2019

@micifuzik ja som to čítala....a poviem pravdu,až ma brucho rozbolelo pri spomienke na tú knihu...ty musíš vedieť,že či je už dosť vyspelá na to napr.ako či sa zaujíma o módu,šminky,účesy a také....alebo je skôr hravá a detská..moja 11 ročná by určite polovici nechápala a bola skôr z tej knihy možno deprimovana.ale raz jej ju asi prečítať dám.

Možno keď bude mať 15nast...ale dala by som to možno v 9 ako povinné čítanie😁

eliska13
9. apr 2019

@micifuzik ale má pravdu🙂vždy, keď deti podceňujeme tak im podvedome neveríme, že niečo zvládnu.Neveris v čom?že by to vyskúšala?vyzerá, že je rozumná, keď Ti takto oponuje už to nie sú deti aj, keď sa s tým nechceme zmieriť.

eliska13
9. apr 2019

@micifuzik ja som za to, aby deti vedeli primerane veku všetko zle čo môže prísť.nestrasit, ale poučiť...

lubi40
10. apr 2019

@micifuzik nie, nie je vhodna. Ja som ju citala v 17 a mala som dost. Urcite by som aspon do pockala

michellemary
10. apr 2019

My sme ju mali v deviatom ročníku ako povinné čítanie...

knihomolka2
10. apr 2019

@micifuzik ja som ju citala ako 12 rocna a velmi ma bavila

mamcotka
11. apr 2019

@micifuzik nemyslím si že je vhodna. videla som film..

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
knihomolka2
11. apr 2019

@nurielka o tomto som netusila, ale je to zaujimavy postreh. Som rada, ze som si ho precitala

h2
11. apr 2019

@micifuzik Ahoj, knihu som čítala už dávno, ale doteraz si pamätám ten nepríjemný pocit, čo som z nej mala. Určite by som ju nedala čítať 12-ročnej.

lilucerullo
11. apr 2019

podla povahy. ja som citala na strednej. preco si ju neprecitas s nou a pasaze nepreberiete?

janage
23. apr 2019

Ahoj ja som ju citala a teda ja si z nej pamatam hlavne to, ze ked raz z drogou zacnes tazko pretazko ak vobec s nou skoncis. A aj v tej najzastrcenejsej diere ak chces sa k nej dostanes. Ze ti ju neponukne cudzi na ulici, ale kamos, kamoska, ti najblizsi v tvojom zivote. Ze VSETCI zacinali s rozhodnutim, ze oni to budu mat pod kontrolou, ziadni luzeri a trosky z NICH nikdy nebudu. Ze ti droga vezme vsetko. Doslova. Ze dostane sa z toho mizive percento. Ze zavislost je strasna. Ja ako mama som tyzden nemohla spat, ze ako je to lahko dostupne, tazko odolatelne a znicujuce. Ja sa chystam to dcere na precitanie dat. Urcite. Uvidim ako bude vyspievat, aby to pochopila a rozpravat sa o tom. Uz teraz jej prizvukujem ze to jej nebude nukat zly ujo v ciernom na ulici, ale jej kamoska,kamos ludia, ktorych bude poznat a vtedy bude velmi tazke ale potrebne povedat NIE. Citala som este par knih s drogovou tematikou.

derdia
23. apr 2019

@janage no presne tak je to....ponúknu tí najbližší...a veru aj v tej najväčšej diere (dedine) je to už hádam aj v samoobsluhe🤔

0martina0
23. apr 2019

ja ju mam prečitanu,ale určite by som ju nedala čitať 12ročnej,to je podľa mna silna kava v jej veku a ked je bezproblemove dievča

janage
23. apr 2019

@derdia tak by som povedala,ze mama nech si precita a moze dcere povedat co citala, co jej ta kniha dala co si mysli ona o tom a tom. Moze jej to podat v prijatelnej forme. Moja ma skoro 13. Ja som cca v takom veku coby citatel presla z rozpravok na anglicke detektivky😉 Ak dobre pamatam hlavna hrdinka v priblizne takom veku z drogami zacala. Ak by dcera prejavila zaujem ja by som jej to precitat dala ale s rozhovorom a komentarom k citanemu. To omnoho viac by mi vadili knihy typu dzinsovy dennik kde fantazie odtrhnute od reality su predkladane ako nieco normalne a skutocne. Deti zo stanice zoo je v knihe opisana realita. Hrozna, ale skutocna. Ze takto realne skoncis. A este ma napadlo ze v barsakom filme co ide v tv ze vhodny od 12 len oci otvaram nad tymi scenami.