Koľko ste sa učili na ústnu maturitu?

8. máj 2023

Ako dlho ste sa učili a pripravovali na ústnu maturitu?
Maturujem zo štyroch predmetov a začala som sa učiť,že 3 týždne pred maturitou. Zatiaľ som sa začala učiť len literatúru lebo tej je veľmi veľa. Každopádne som asi mala začať skôr,pretože sa bojím,že nestíham😅 akože môžem povedať,že za celý rok som sa priebežne učila,mám prehľad a nemala som zlé známky…ale aj tak sa bojím,že to nejak pokazím a že sa nestíham naučiť všetko čo potrebujem.

sandyan
8. máj 2023

Ja som sa pripravovala asi tak tyzden😁..zmaturovala som na 1ky , neboj to das aj keby si nieco nevedela tak to obkecas raz dva, drzim palce❤️

tosomja
8. máj 2023

Bolo to dávno a učila som sa priebežne počas roka, dva týždne pred maturitou som si len prečítala všetko.

janetinka27
8. máj 2023

Pripravovala som sa az cez akademicky tyzden od stvrtka,lebo mi par dni predtym zacala rast osmicka a velmi to bolelo, nemohla som ani otvorit usta.v stredu vecer to zrazu prestalo boliet. Maturovala som hned v pondelok ako siesta, posledna.vytiahla som si dobre otazky, lebo je pravda,ze mnohe som nemala ani vypracovane.ale pocas tych 4 rokov som sa celkom dobre ucila a zmaturovala som na jednotky.

zuzkaa1991
8. máj 2023

Ja maturujem 25.5 a nic neviem 🤣🤣🤣 ale som externista...dufam ze stihnem asi aspon okruhy precitat ;)

januska12323
8. máj 2023

Keď si sa učila počas roka stačí prečítať. Známky z maturity aj tak nie sú dôležité, len nech prejdeš.

modraslamka
8. máj 2023

tyzden od 8mej do 4tej a v pohode som vsetko stihla, az na tu sj, z literatury som mala hlavu ako melon, a samozrejme som si vytiahla tu temu co som len narychlo vecer pred maturou precitala😁(tisicrocna vcela)

mimi3008
8. máj 2023

Samozrejme priebezne sa ucit je zaklad, gro bolo ale ucenie sa cez akademicky tyzden. No a vtedy sa maturovalo tak, ze nie automaticky v 1 den zo vsetkeho, ja som maturovala od pondelka do stvrtka kazdy den z 1 predmetu, cize som prisla domov z pondelkovej maturity, kus oddychla a rychlo este opakovala alebo dohanala na utorok, a dalsie dni podobne. Vo stvrtok som prisla, lahla a spala tusim 20 hodin bez prestavky😅

sense
8. máj 2023

Priebezne pocas roka, cez akademicky tyzden len prve 3 dni,potom oddych.Zmaturovala dom s vyznamenanim

laila22
8. máj 2023

Poctivo celý akademický týždeň.

lucia147852
8. máj 2023

Počas 4 rokov štúdia. Potom som si slovenčinu už len prečítala, jazyk vôbec, rozumela som, vykecala som sa, akurát odborné predmety som sa dosť učila cez akademický dosť. Tam bolo veľa okruhov a rozdelení.

stanulienkat
8. máj 2023

Cely tyzden

sigma510
8. máj 2023

Tuším len cez akademický aj to nie cely čas, odborné som ovládala priebežne z celého roka, takže jazyk a odborné som dala neviem ci na 1 alebo dva, jedine na com som vyhorela bola slovenčina, presla som si všetky otázky až na jednu, vôbec som ju nemala vypracovanú a nevedela som o nej naozaj nič, ani ťuk 😄, zachránila ma gramatika, príde mi to ale, že niektoré skúšky na vš boli oveľa horšie ako celá maturita, a bol na ne podstatne kratší čas na učenie.

danieli
8. máj 2023

Priebezne pocas studia a intenzivnejsie posledny mesiac, kazdy den isty pocet otazok z kazdeho predmetu

kika2079
8. máj 2023

Najdiolezitejsie je vefiet z kazdej otazky nieco takze pre zaciqtok sa nauc zo vsetkych otazok polovicu a potom doplnaj nestqne sa ti tak ze by si z niecoho ani netukla

kittykat22
8. máj 2023

pripravovala som sa v tej dobe na pravo a riesila predmety z gymnazia, kt. nasa skola nemala. Rok som sedela v knihach. Najlepsie bolo, ze som sa nakoniec rozhodla, ze na pravo nechcem 😅 Vedela som vsetko od A po Z 😂

eliska13
8. máj 2023

@zuzkaa1991 ja maturujem externe 26.5.isla som sa teraz učiť a som na MK🙂každý deň odratavam koľko mám ešte dní.Vyhovaram sa na vek ja si uz nič neviem zapamätať.Kazdy deň sa snažím prečítať a naučiť 1 otázku, ale bude to tazke

kittykat22
8. máj 2023

@eliska13 oooo drzim palce!!!

zuzkaa1991
8. máj 2023

@eliska13 moje slová plus domácnost chora dcera kedze v školke vydrzi týždeň a potom 2 týždne doma 🙈

andreatytler
9. máj 2023

Celkove 2 mesiace.
Mesiac som sa ucila len chemiu, ale ja som sa ucila chemiu celych 4 rokov za ten jeden mesiac. Dovtedy som nevedela vobec nic. Dokonca ani latku co sa uci na zakladnej skole. Chemikarka na polroku v 4 rocniku povedala ze nezmaturujem. Mala som 1.😀
Biologiu som sa nepotrebovala ucit vobec. Ten druhy mesiac som sa ucila slovencinu a rustinu.
Drzim palce. Je to hrozny stres. Ja som z toho trpela nespavostou.

eliska13
9. máj 2023

@andreatytler
@kittykat22 tu sú samé veľmi šikovné inšpiratívne ženy🙂

laila22
9. máj 2023

@eliska13 keď som ja maturovala, cez akademický týždeň som sa odniesla na koniec záhrady, pod veľký orech a tam som sa učila, aby ma nič netušilo. Jedine moje rozptýlenie bol sused v slipoch v záhrade.. keď ma tam videl by bol vykrvácal stále.. úžasné to bolo.. 😆. Internet vtedy nebol..

majka99999
9. máj 2023

Asi tak tyzden a pol, maturovala som vo stvrtok. Ale vzdy som mala 1ky, maturovala som na Obchodnej akademii, matika, SJ a odborne predmety. Najsorsia bola slovencina, som si tak vravela, len nic z 20. storocia a hlavne ziadnu poeziu nechcem. A vytiahla som si medzivojnovu poeziu. 🤣 Dala som vsetko za 1 len preto, ze tam bola nasa triedna slovencinarka a pytala sa ma otazky a potom som sa uz nejako rozbehla.
Zase na vysokej na statniciach som si z najhorsieho okruhu vytiahla hned prvu, najlahsiu otazku. Z toho par ludi nepreslo a muselo opakovat. Paradoxne, z tej najtazsej casti som mala teda za 1 a ostatne vsetko 2.
Drzim palce.

autor
9. máj 2023

Potom som už aj premýšlala nad tym, či sa to nesnažím učiť moc poctivo😅 ja si kazdu temu prerozpravam atď. snažim sa tomu porozumieť (ale zas literatúra ma bavi a je to take moje hobby). A ostatni ked mi povedia,ze oni si to len raz precitaju tak mam potom pocit ci s tym moc casu neplytvám

puertorico
9. máj 2023

ja tak 2 dni pred maturitami lebo moja pamäť je ako Dory. 🙂
teraz som sa dala na zbrojný preukaz a neviem čo z toho či sa mám do toho chytiť alebo kašľať na to keď to vidím 😅