Kúpa menštruačného kalíška pre 12 ročnú

bkaxs
20. nov 2020

Mám 12 a používam tampóny a uvažujem kúpu menštruačného kalíška myslíte že je to v poriadku 🙂
Vopred ďakujem za odpoveďe🙂

simsalabim
21. nov 2020

@anukha no neviem, ja sa asi pohybujem medzi inymi zenami 🤔 Ani ja ani moje dcery ci kamaratky pod ziadnu postel nezaliezali. Menzesom sa nedala nikdy obmedzit, hoci v case, ked som vyrastala ja (mam 50) , bol obmedzujuci a velmi - ziaden kos v kabinkach wc, verejne wc sa nedalo zamknut, priserne obvazove hrube vlozky, ktora sa huzvali a pretekali (a aj tie sem tam nebolo dostat, takze sme to vynimocne riesili vatou), tampony ziadne, bolesti pri menzese boli vymyslanim (doteraz si pamatam, ako sa v casopise kamarat jedno dievca pytalo, co ma robit, ked v prvy den menzesu vracia, ma mdloby a zavrate, priserne bolesti - ta neempaticka odpoved bola neuveritelna). Hned, ako sa dalo - po revolucii, ked zrazu boli aj vlozky s kridelkami aj tampony - som presla na tampony, aby som mohla plavat, 20 rokov cca pouzivam poharik, menzes ma nijako neobmedzuje. Mojim detom som vzdy vstepovala, ze menzes patri k tomu, ze su zeny, ze je to znak toho, ze budu moct priviest novy zivot. Nie, neboli z menzesu nadsene - priznajme si, vlozky, horucava a dovolenka pri mori nejdu dokopy, wc na skole este stale nema klucik, takze ziadne sukromie, bali sa, ze pretecu.... kazda zena to asi pozna. Ale vzdy som sa snazila im tieto ich obavy odstranit (napr. mladsej sme kupili menstruacne nohavicky ako poistku) a vyzdvihnut to pozitivne, co sa s menzesom spaja. Nehnevaj sa, mne sa naozaj nezda, ze prave ja nejako zenskost zatracujem.... a ani v tom, co som pisala vyssie v tejto diskusii som nic odsudzujuce nenasla. Ty mas pocit, ze ano?

anukha
23. nov 2020

@simsalabim to nebolo mierene proti tebe, a dakujem za zdielanie s ostatnymi ako to mate doma, je to pekny priklad 💗
Ja len vravim, ze si myslim, ze na tom, aby boli zenstvo v mojej rodnej krajine prijate tak, ako si predstavujem je este prace vela 😁

bigi8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duratlicka
17. sep 2021

@bkaxs Ja v Tvojom veku, by som najprv skusila tampony, od mini postupne trosku vacsie. Zistis, ci to pojde alebo nie. Ak ano, tak pohladaj najuzsi kalisok, aky najdes.