Mám dovoliť 13 ročnej dcére farbenie vlasov?

kubkovci123
31. aug 2015

Moja 13 ročná dcéra si chce zafarbiť vlásky semi-permanentnou čiže vymyvatelnou farbou. dovolili by ste jej to??

amadora
31. aug 2015

@kubkovci123 ja v jej veku som si tiež farbila, teda mamina mi farbila, šampónom alebo tužidlom. ja by som dovolila

katarinamarkova
31. aug 2015

@kubkovci123 tak okolo 15tky s nastupom na strednu by som farbenie nejako neriesila.....aj keby mi to mozno zrovna nebolo 100x po chuti 🙂
13rocnej nie.

petulawink
31. aug 2015

nepovolte jej to, raz sa Vam za to podakuje, kazdy jej bude zavidiet krasne a zdrave vlasy...ja som si vela nefarbila,skoro vobec, mam 27 rokov a mam svoju prirodzenu, raz pride cas kedy zacnem farbit aj ja🙂

pumpkincake
31. aug 2015

Ja sa necudujem ze niektorym zenam v 25ke sediveju vlasy a v 30tke vypadavaju ked si ich od 13tich farbia.. prirodzenost je uz taka vynimocna, ze uz su prirodzene zeny ako mimozemtania pri tolkych umelinach. Nedovolila by som to. Nauc ju namiesto toho aby sa mala rada a pacila sa sebe samej taka aka je.

stastnatehulka
31. aug 2015

Mojej by som nedovolila,este bude rada,ked jej kvalita jej vlasov ostane,co najdlhsie. U zase nerobme z deti dospelych,potrebuju dolezitejsie veci ako farbit vlasy.

thinka001
31. aug 2015

13rokov je skory vek na farbenie vlasov, uz ked raz s tym zacne bude si farbit stale, cim si velmi skoro poskodi vlasy, ja som si zacala farbit vlasy na vyske cca od 23r., ak sa dobre pamätam na zakladnej nemal vlasy zafarbene nik, jednak si myslim ze je to skory vek na farbenie vlasov,a tiez ucitelia to nemaju radi ak clovek viac vynika ako by mal uz ci vlasy, nechty,licenie, obliekanie. A po tretie, zacina to vlasmi, potom licenie, obliekanie a z pozorovania zo svojich skolskych cias viem ze ucitelia to velmi nemusiam ten clovek im pride taky rebelansky atd..Urcite by som pockala s farbenim minimalne do strednej, ak vydrzala doteraz vydrzi este, preco z deti, dievcata robit dospelych predcasne..

oskvarka
31. aug 2015

@pumpkincake dovolim si nesuhlasit mojej mame sediveli uz od 19 tich aj sestra to zdedila dovtedy si nefarbili mne zacali v 21 tke cca skratka genetika farbit som si zacala az v 23 kedy uz to bolo dost vidno.... s tym nechcem povedat ye by som suhlasila aby si 13 rocna farbila vlasi cimkolvek.. ale ak by jej nebodaj tak skoro sediveli co pochybujem tak by som povolila farbenie na rovnaku farbu ako ma ostatne,.. tak to robim vlastne aj ja a ver tomu ze keby mi nesediveju rada sa tomuto "konicku" vyhnem...

stacey46
31. aug 2015

ja som nosila v 13 iba jemný melír, vyzeralo to ako vytiahnuté od slnka tak v škole s tým neboli problémy...keď nechce žiadnu šialenú farbu tak prečo nie...a píšeš, že je rozumná a iba o trošku svetlejšiu hnedú chce...

pumpkincake
31. aug 2015

@oskvarka dobre moze to byt aj geneticky podmienene, ale ti co nemaju nabeh na tak skore sedivenie tak s tymto si pomozu. A za dalsie v 20tke uz bude mat hnusne nekvalitne vlasy. Ved to vidime denne ...

lilimoni
31. aug 2015

Ja som si od 14 davala trvalu farbu. Zmyvatelnu by som dovolila. Vsak nechce zekene alebo modre. Pekny odtien spolu vyberte a nech ma radost a je pekna do skoly 🙂

titttike23
31. aug 2015

ked nam mala vyrastie, a bude chciet si dat zafarbit vlasy, ja jej dovolim...aj ja som mala...

catrina_s
31. aug 2015

@kubkovci123

VLASTNA SKUSENOST - nedovoluj jej to ! Bude nastvana, zla, ukrivdena a ty samozrejme najhorsia mama na svete. Ale neskor sa ti podakuje 🙂
Zbytocne si znici vlasky a pride o krasnu prirodzenu farbu.... Ja som sama zacala s farbenim uz ako 13 rocna a dodnes lutujem.... Sice nemam poskodene vlasy ale prirodzena farba to uz nie je... a ta je najlepsia..

Urcite jej to nedovoluj, ona neskor pochopi 🙂

stanislavao
31. aug 2015

@kubkovci123 nech si da farebne tuzidlo, ked chce zmenu, ale urcite nie farbu pre male dieta. 13 rocne dievca, je stale dieta a nema si co farbit vlasy. potom v 16. si zmysli plastiku, persingy a kerky?

oskvarka
31. aug 2015

@pumpkincake no ved vravim .. ja osobne by som nedovolila do 16 tky potom by som jej ale radsej rada pomohla a poradila ako nechat to na samovyrobu pubertalneho dietata :D... aj ked samozrejme ze ak by jej vlasy nesediveli urcite by som ju velmi odhovarala.. a do skoly tiez ziadne farbenie lebo je to zakazane skratka pravidla a tie treba dodrzovat...takze cez prazdniny ako pokus moze skusit...
apropo tie zmyvatelne farby neurobia nic .. mozno trochu do cervenkasta chyti nadych ale inak nic... takze to su vyhodene prachy a znicene vlasy zbytocne k tomu...

lilimoni
31. aug 2015

Vsak tu zasa neprehanajte. Zmyvatelna farba prosim vas. A co je na tom? Vsak pubertiacka sa chce pacit.

pumpkincake
31. aug 2015

@oskvarka aj tak si myslim,ze nicia aj sampon nici vlasy..zbytocna chemikalia. Aj ja som sa chcela skoro farbit, ake dala ako detsko som si dala henu v puberte asi v 16 ..chcela som rysave 🙂 a uz potom som si nefarbila iba raz na tmavu hnedu ale to az v 24. No kym som neotehotnela nemala som suche a poskodene vlasy ako moje kamoskybconsi farbia, zehlia a co ja viem co vsetko.

gladys_07
31. aug 2015

ja som za "dovolit". Nie ani tak kvoli vlasom samotnym, skor pre ten signal, ktory jej vysielas: najblizsie, ked bude chciet nieco podobne, bude vediet, ze jej to pravdepodobne zakazes, a tak to spravi na tajnasa. Tonovat vlasy v 13 mi pride v pohode, dieta to uz urcite nie je...

pumpkincake
31. aug 2015

@lilimoni to je sice mile, ze sa chce pacit, ale ja na rodicoch najst tu krasu v sebe v prirodzenosti. Nech sa paci sebe a okoliu taka aka je. To je majstrovstvo rodicovstva a nie nahradzat to umelinami..

lilimoni
31. aug 2015

@pumpkincake v 13-stich nikto vnutornu krasu nehlada a hlavne nie v sebe 🙂 to sa chce pred kamoskami pochvalit, co ma nove. 🙂

balkica
31. aug 2015

jasneeee, radsej dovolit aby potom neurobila nieco horsie 😀 Mne tiez od 13tich dovolila mamina, najskor melir a potom neskor uz aj ine farby

pumpkincake
31. aug 2015

@lilimoni ale to je na rodicoch aby ju na tu cestu naviedli...nikto nehlada nieco co nevie ze existuje

sense
31. aug 2015

samponom ano alebo tuzidlom ano ...trvacou farbou asi nie...

221girl
31. aug 2015

@kubkovci123 argument že to pomôže v mastení je celkom fajn 😀 mne to pomáhalo. Podla mňa keď budeš zakazovať nespraví to dobrotu,súdim podla seba. Vlasy mi dovolili zafarbiť (melír) na konci siedmej triedy.Bola som strašne smutná lebo to už mala ,,každá,, a ja nie. Časom som pochopila,že mi to škodí a veľmi rýchlo ma to prešlo 🙂 keby mi to zakážu asi určite by som vzdorovala, vlasy si časom zafarbila a just farbila aj ďalej ... takže na mňa táto výchova fungovala 😀 taktiež aj tetovanie prišla som s tým domov ale len tak aby som ,,pojedovala,, a keď mi to mama nezakázala, vraj si mám robiť čo chcem prešlo ma to a viac som si naň nespomenula.

peneloppe
31. aug 2015

Ano, dovolit. Vybrat nieco sestrne, nejaky sampon, nie trvacnu farbu, vybrat spolu pekny odtien. Najlepsie urobis ked budes s dcerou komunikovat, rozoberat to, nie ked budes protestovat a odmietat jej napady. Vzdy sa da dohodnut a najst kompromis.

zuzka3
31. aug 2015

Mne mamina dovolila a bola som hrozne stastna 🙂 a mam 28 vlasy mam pekne, nefarbim si ich a ani sediva nie som. Takze by som to nijak tragicky nevidela.

tunzal
31. aug 2015

pokial nechce nejakú extra farbu, tak by som to bez problému dovolila, nevidím na tom nič zle 🙂 a to nebudú ani v škole riešiť..... nehovorím kebyže chce ružovú, fialovú, extra ryšavú...

katka.gzd
31. aug 2015

ja som dosla zafarbena samponom zmyvatelnym z tabora ked som mala 13... prirodzene hnede vlasy so si zafarbila mahagonovym odtienom...mama ked ma videla tak ma pochvalila, ze mi to pristane 🙂 nic radikalne to nebolo a ani dcera nechce ruzovozeleny preliv..ja by som jej to dovolila.....a bodaj by vymyslala len taketo veci v puberte 🙂

aliza
31. aug 2015

Komu sa chce 13-rocna preboha pacit? 😕. V tomto veku ma mat ine zaluby, ako vysedavat pred zrkadlom a drankat o vsetky somariny, ktore robia jej rovesnicky. Neskor to budu cigarety, intimnosti s chlapcami, len aby dievca zapadlo, takze nevidim dovod podporovat dieta, aby malo vsetko to, co ostatni, aby mohlo robit vsetko, co ostatne, prave naopak, vediem svoje deti a teda dceru k tomu, aby nenasledovala davy, len preto, ze je to 'in', aby bola sama sebou a aby pouzivala svoj rozum. Zafarbene vlasy v tomto veku fakt nepotrebuju, ani sa pacit. Robit nieco len preto, ze aj druhe tak robia, je velmi prizemne a kratkozrake. Potom sa netreba cudovat, preco sme taky stadovity narod, sami v tom deti vychovavame a podporujeme.

simonka77
31. aug 2015

@stastnatehulka
@catrina_s
uplny suhlas s vami kocky.

prepacte ostatne maminy, ale rodicia sme aj od toho, aby sme vedeli povedat nie. farbenie vlasov v 13tich rokoch preto, ze ma moje dieta láme, ze chce ohurit spoluziakov a spoluziacky, ze sa chce pochvalit- aha, mne to doma dovolili - jedno velke nie. v 15tich pride a povie chcem pirsing...a zasa bude "lámať"...a zasa bude nejaka nova tema.
potom sa cudujeme, ak su nezhody v skole, jednak medzi detmi a jednak ziak/ucitel.
rozumna komunikacia doma, rozumne vysvetlenie preco nie je to podstatne, co by sa malo riesit, nie ci to vôbec ako rodic dovolim. vyznam farbenia vlasov - je jedno ci zmyvatelnou farbou - je aky? pokial by mi na toto vedelo moje dieta odpovedat naozaj presvedcivymi argumentami, mozem o tom premyslat. nic viac.
verim, ze pre dievcence /hlavne v puberte/ su vlasy velmi podstatna vec, co tak v tomto veku venovat viac pozornosti tomu, aby boli zdrave, pekne, plne zivota, s dobrym strihom - bez zbytocnej chemie?
a ze bude moje dieta na mna nahnevane, odute, pripadne sa vyzuri pred spoluziakmi, ze mama nedovolila? nuz, aj to su stranky /pred/puberty. mam doma 12rocneho chalana, viem o com pisem. u nas sa diskutuje vela, nie vzdy k spokojnosti oboch stran naraz, nuz ale aj o tom to je. raz gúľa ocami syn, raz my ako rodicia. syn dufa, ze povolime 🙂 a my dufame, ze puberta prejde rychlo a viac menej bezbolestne 😀

natalym
31. aug 2015

@aliza No tak to si napísala riadnu sprostosť, podľa mňa je normálne chcieť sa páčiť, aj sám sebe, nie? A v každom veku. To ako ja som vydatá a nehľadám iného tak sa nemusím nikomu páčiť, či ako, môžem chodiť ako strašiak do maku, či ako? Tak dievča chce zmenu, chce skúšať, experimentovať, na tom nie je nič zlé.