Mám ísť na brigádu?

21. máj 2022

Ahojte mám 17 rokov moja rodinná je na tom finančné fajn kúpia mi čo chcem atď lenže vždy od mala som chcela pracovať a zarábať si na to sama bola som aj tak vedená aj keď som mala všetko mamina mi vždy hovorila koľko námahy a času sa dala do svojej práce aby sme mali všetko otec to isté

Ozvala som sa jednej pani ktorá berie na brigádu fakt do luxusnej reštaurácií kde by som robila za barom aj jedlo vynašala atď hovorila som jej že žiadne skúsenosti nemám ona povedala že to nevadí lenže ja vôbec neviem či to dám či dokážem robiť za barom a rozmýšľam či to zobrať alebo počkať na inú brigádu chcem to veľmi skúsiť ale mám obavy čo keď niečo dokazím potrebovala by som poradiť kto začal úplne bez praxe a zároveň kto také veci robí ? Mínusi plusy ako si robotu zjednodušiť ? A či ísť do toho
Ospravedlňujem sa za gramatiku ale tento telefón strašne seká

lucyluska
21. máj 2022

Ahoj,
Mohla by si to vyskúšať.
Skúsiť začleniť sa do kolektívu. Privlastniť si pracovné návyky, morálku.
Všímať čo robia iní dobre, učiť sa od nich.
Prijať zodpovednosť za rozhodnutia.

autor
21. máj 2022

@lucyluska práve preto rozmýšľam že by mi to dalo novú skúsenosť do života .. hlavne tej pracovnej idem do toho a vyskúšam to a sami to možno aj zapáči 😀
Dúfam že kolektív bude fajn keďže ja som komunikatívna rada sa rozprávam s ľuďmi

jazula
21. máj 2022

Nevyskúšaš - nezistíš 🙂. Určite by som to šla vyskúšať, ak nič iné, možno zistíš, že tento typ práce nie je to pravé a nabudúce skúsiš niečo iné. Zamestnávateľ vie, že prax nemáš a je s tým ok, tak toto by som už neriešila. A tipy ako na tú robotu sa dozvieš od kolegov. Bude to fajn skúsenosť 🙂.
A mať vlastné zarobené peniaze je super pocit 🙂, aj keď ti rodičia kúpia všetko, čo potrebuješ, za vlastné je to iné 👍.

aurorastone
21. máj 2022

Podľa mňa skus za to nič nedáš a ved ak by si to náhodou nedávala vždy sa dá odist alebo by ti možno zmenila náplň práce a plus nemyslím ze by Ti hneď supla na každú ruku 3 taniere s jedlom a sup sup nosit rýchlo, ale časom si určite zvykneš si myslím a nabehnes na systém a získaš nejaku rutinu a cvik, teta tiež tak začínala ze keď išla prvé razy s jedlom sa jej triasli ruky a po čase už behala po rajone hore dole 😁... Každopádne je to makacka budeš to mat aj namiesto fitka 😁

autor
21. máj 2022

@jazula práve to že vlastne peniaze sú vlastne a budú to moje ale aj celkom po ekonomickej stránke sa naučím hospodáriť s peniazmi nerozhadzovat a niečo si aj ušetriť a nová skúsenosť do života skúsim to za to nič nedám ako sa hovorí nejde o život nejde o nič 😁

pribinak
21. máj 2022

Jasne, chod. Budeš mat vlastný príjem, nebudeš tak závislá na rodičoch.

Okrem toho získaš skvele komunikačné zručnosti, nadobudnes skúsenosti a prax. To je na nezaplatenie.

Overis si samu seba, aké máš silne stránky a aké slabé

autor
21. máj 2022

Nakoniec som išla vedúci je úplný milí povedal mi že budem chodiť jeden deň týždni na zaučenie a že na začiatok si mam doniesť zo sebou úsmev a energiu ,😀takže som celkom rada že môžem dostať nové skúsenosti

bimbambim
21. máj 2022

Neváhaj a choj keď sa ti nebude páčiť budeš hľadať ďalej.Zaciatky sú ťažké ja popri práci si zvyknem nájsť niečo na dohodu bola som za pásom kým som sa to naučila chvíľu to trvalo.V reštike v kuchyni som bola tiež .Momentálne chodil upratovať na dohodu a je to makacka.Co som si myslela ,že aké jednoduché bude riadiť no a tiež som sa to musela naučiť

amelie2017
21. máj 2022

Urcite chod, ja som tak tiez isla, bez praxe, bez nicoho, naucila som sa. A sice som vystudovala nieco ine, ale momentalne pracujem ako supervisor v 5* hoteli.

margaretka012
22. máj 2022

moja prva brigada bola tiez v restauracii. 0 skusenosti nikdy som to nerobila, no zvykla som si na to naucili ma. momentalne som prijala ponuku, ktoru by som asi nikdy neprijala. zaucam sa v uplne inom obore a este aj rodicia sa mi cuduju , ze do toho idem lebo ze oni by boli hrozne vystresovani. ja som tiez ale predsa peniazky su treba a chcem si zarabat sama na seba. takze urcite to skus al sa osvecis budwa mat na vyber z velmi vela ponuk 🙂

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tarvika
7. jún 2022

urcite vyskusaj. za mna len rada, idealne je mat zmluvu a vsetko na papieri, aka je mzda, pdomienky, atd. nieze po mesiaci ta vyhodi a nezaplati ti.