Meškajúci menzes u 15 ročnej

kamkk
7. máj 2015

Ahojte,

prosim o radu ...moja 15 rocna dcera dostala menzes presne pred rokom , vzdy ho mala pravidelny , len teraz jej uz tyzden meska.
Mam za tym hladat problem a navstivit lekara ?? a ked , tak akeho ? Detskeho gyn, alebo ju mam vziat k svojmu gyn ??? Alebo mam cakat ..viem ze mlade dievcata mavaju nepravidelny cyklu , ale ona ho mala cely rok pravidelny ....
Na 100% nie je tehotna !!! to viem urcite ,
vdaka za rady a nazory

dankaa78
7. máj 2015

urcite skoc trebars aj ku svojmu..zavolaj porad sa🙂Mozno ti rovno povie ze ist k detskemu gyn...len neviem ci je ich tak vela s touto specializaciou🙂

ivca88
7. máj 2015

Pokial viem detský gyn neexistuje 🙂 ja som v 14-ke bola už u klasickeho 🙂
Pokial je panna ..treba to vopred pred vyšetrenim povedať ...
Čo sa týka cyklu .... týžden je ešte málo ... mohla sa omeškať ovulácia alebo to môže byť anovulačný cyklus ( bežne býva u zdravej ženy aj 2x do roka )
Pokial ju nič nebolí... neštípe ...nepáli -> napr ako na mykozu ... nema vulvu červenšiu...tak by som počkala este týžden...
Može ist aj o cystičku.. a tie sa drvivá vacsina same vztrebu 🙂
Ale pokial jej zjavne nič nieje ...sono bude v poriadku ..tak dr jej pichne "vyvolávačku" ...

dankaa78
7. máj 2015

detsky gynekolog je u nas v BB🙂

moniciak
7. máj 2015

Ja som dospelá a aj predtým než som otehotnela s Monikou mi niekedy meškával, raz som nemala celé letné prázdniny 😀 a aj nedávno sa mi to stalo keď som bola chorá (asi 10 dní) a keď som bola na Ukrajine prišiel mi pre zmenu o vyše týždňa skôr. Okrem toho je ešte mladá, vyvíja sa, ktovie či v škole neprežila nejaký stres... Týždeň j krátko, riešila by som až nejaký mesiac... Všetko je v pohode, neboj sa 🙂 A hlavne nech na to nemyslí a nezaoberá sa tým, veľa šťastia 🙂

bonaqa2013
7. máj 2015

Asi by som sa najskúr poradila s pediatrom - ktorý má dcéru na starosti. môže to byť aj zo stresov, alebo ak z diét - mladé slečny radi držia diéty.

peneloppe
7. máj 2015

Detsky gynekolog existuje. Ja sama som jednu pani gynekologicku navstevovala od utleho detstva kedze som mala problem.
Ja by som este pockala, nerobila zbytocnu paniku. Mozno ze mala nejaky stres v skole alebo nieco a trosku sa jej narusil cyklus.

gabika85
7. máj 2015

ja som mavala velmi nepravidelny cyklus, zacalo mi to vadit az ked som si nasla priatela 🙂 takze by som to nejak intenzivne neriesila, pokym jej to nevadi.
a detsky gynekolog existuje, takze netreba citat na konovi tieto desinformacie... 🙄

steinarka
7. máj 2015

@ivca88 existuje aj detska gynekologia, napriklad v presove je v stredisku gynstar 😉

ivca88
7. máj 2015

@steinarka prepac ....to som netusila ... nikdy som.o tom nepocula.... 😉 ale kocka ma 15 rokov.,. Myslim ze v pohode uz moze ist k dospelackemu 😉

inulienka29
7. máj 2015

@kamkk týždeň mešká v 15tich? ja to nevidím vôbec ako tragédiu....dievča je zrejme v strese ochvíľu má prijímačky na strednú alebo opravuje známky v škole...ja mám 21 a doteraz nepravidelný menzes... 🙂 nestresujte 🙂

inulienka29
7. máj 2015

@kamkk a odporúčam aby si jej v žiadnom prípade nedala pichnúť vyvolávačku....môj lekár vraví že hormóny z toho "zlenivejú" a prestanú fungovať ako majú 🙂

ruthike
7. máj 2015

Hormonalne hladiny mladych dievcat su nevyvazene, aj i pravidelny cyklus sa moze naburat pri velkom strese, fyzickej zatazi, ubytku hmotnosti ale aj prilisna nadvaha to vsetko moze sposobit. Ak sa to nespravi do 2-3 mesiacov sla by som sa poradit k tvojmu gynekologovi, pozna tvoju historiu. Tyzden je malicko.Predpokladam,ze je este panna v tom pripade sa tam dole nevysetri, ale urcite by jej mali spravit sono aby sa zistilo, ci nema akutny problem. Pokial nema skaredy vytok alebo bolesti, tak by som sa prilisne neznepokojovala tie 2-3 mesiace a ak nezistia problem tak asi len hormony strajkuju. Vyvolavacky a hormony na regulaciu cyklu maju kopec neziaducich ucinkov okrem ine aj na plodnost, obzvlast na tak mlady organizmus, tomu by som sa vyhybala. A stretla som sa aj s tym, ze doktori radi riesia taketo stavy nasadenim antikoncepcie, kde mas menzes isty, ale sa neovuluje. Tomu sa urcite vyhnite, prirodzene hormony z toho vysiluju aj starsim babam a tak mlade telo sa este vyvija a vselico sa moze zle doladit. Mimo ineho z toho niektorym babam vypadavaju viac vlasy, priberu, lebo sa v nich zadrziava voda , casto sa objavia migreny a vykyvy nalad sa zhorsia

kamkk
autor
7. máj 2015

Ahojte baby ...dakujem za rady a nazory ... tiez si myslim , ze je to este v pohode....a ano mala prijmacky na dve bilingvale skoly potom monitor a v pondelok dalsie prijmacky .... tak budem dufat ze je to zo stresu .....ale ak by predsa len , nie je mesiac privela dlha doba na cakanie ? Je tak trosku aj ona z toho nervozna a kazdy den sa ma pyta ci je to v poriadku a ci jej nieco nie je ... a ja zakazdym s usmevom poviem ze jasne ...to je normalne ... hmm ale uz som zacala nad tym viac rozmyslat ....a diety nedrzi ...ma taku normalnu hmotnost ..skor chudsia

inulienka29
7. máj 2015

@kamkk ak jej chceš pomôcť tak alchemilkový čaj 🙂

kamkk
autor
7. máj 2015

@inulienka29 dakujem za tuto radu ...ze ma to hned nenapadlo ...idem hned do lekarne ...🙂 lebo neviem kde rastie

inulienka29
7. máj 2015

@kamkk :D :D to neviem ani ja kde to rastie ja to len kupujem v lekárni :D

mawka
8. máj 2015

moj gyn hovoril, ze k nemu mozu dievcata uz zhruba od 12-13 pripadne ked uz menstruuju. dovtedy detsky gyn., ktorych je na slovensku velmi malo.
na sebe som si vsimla a par znamych tiez ma taku skusnost, ze po uzivani atb alebo ibalginu /ked ho treba viac/ menstruacia meska. ja teda ibalgin nemusim, ale raz za rok sa mi stane, ze par dni na nom slapem a vtedy zhruba desat dni meskaju.
@kamkk

kamkk
autor
11. máj 2015

dakujem za radu s alchemilkou .... caj si dala dcera 2x ..dva dni po sebe ...a sup ... prisiel 🙂 .... mozno to bolo prirodzene a mozno pomohla alchemilka ...neviem .... ale verim v silu byliniek na vela problemov .....

janka2501
15. máj 2015

@kamkk
moja dcera ma menzes od 12r,cize cca 8mesiacov. Do decembra min.roku pravidelne. A od januara mesiac ma a mesiac nema. Ja som volala detskej gyn.na kramare,a povedala mi,ze nemam robit paniku. Lebo hormony sa jej pomaly upravuju. Tiez som bola na nervy ze mesuac nema. A teraz dostala. a k dr mam s nou ist ak by bol cyklus dlhsi ako 12dni,alebo nedostala 2mesiace. Inak je zbytocne s nou ist na detsku gyn.