Môže dostať 9 ročná dcéra menštruáciu?

babulena
10. apr 2020

Ahojte, dcéra mala 9rokov pred dvoma týždňami, hormonálne dospieva už skôr,dnes sa mi sťažovala že ju veľmi bolí podbrusko,dala som jej Paralen pomasirovala brucho a ona zaspala, ráno jej všetko vysvetlím pre istotu, myslíte že už môže dostať menzes?ja som dostala v 10tich,aj ségra aj mama. Bože,ja vôbec neviem aké vložky sú na prvú menštruáciu. Nemozem zavolať dr keďže je Veľká noc a ešte k tomu aj tá korona to komplikuje. V utorok určite volám pediatricke,ale do utorka ďaleko, máte skúsenosti, že už fakt môže dostať menzes? dík za odpovede

modrykoniicek
10. apr 2020

Každá žena dospieva inak.
Už dostala alebo ešte nie?
Môže ju brucho bolieť z niečoho iného.
Ak by aj dostala...neriešila by som to.
Sama píšeš, že si dostala v 10tich.

A vložky? Podľa toho akú silnú menštruáciu bude mať.
Na úplne prvú mi stačila intimka a na druhú som už potrebovala normálne 2 veľké vložky.

macekovam
10. apr 2020

@babulena kup take ako aj sebe by si kupila.. kridelkove tenke stacia..

macekovam
10. apr 2020

mozno len vetry

babulena
autor
11. apr 2020

@modrykoniicek ďakujem, nie ešte nedostala,pred spaním sa sťažovala na bolesti,vraj už dlhšie ju bolí, ráno jej všetko vysvetlím, dúfala som že nedostane skôr ako v 10tich.zaciatkom marca sme boli na preventívnej prehliadke u pediatricke, hovorila že dcéra je už v puberte, to sme si všimli aj my,ale myslela som že menzes príde najskôr v 10 tich

modrykoniicek
11. apr 2020

@babulena No u mňa sa to začalo tak.Najprv ochlpením a potom sa spustil výtok.Do roka som dostala menzes.

babulena
autor
11. apr 2020

@macekovam ja užívam tampóny už celé roky, preto ani netuším aké vložky,teraz ich je veľmi veľa,ja keď som mala prvý menzes boli len jedny také hrubé, lepenie nelepilo,smykali sa

modrykoniicek
11. apr 2020

@babulena Ja som skúsila už všelijaké značky.
A zistila som, že mne osobne vyhovujú najlacnejšie, krídelkové a neparfúmované.
Sú tenké.
Nedráždia pokožku a všeobecne z nich nedostávam zápal.

Treba vyskúšať lebo každej žene vyhovujú iné.

macekovam
11. apr 2020

@babulena dcere naturellu kupujem kridelkove... tenke.. tie dlhsie.. ma 12...hlavne nie always-ky!

babulena
autor
11. apr 2020

@macekovam a dlhé nezavadzaju takej slecne? či lepšie dlhé?

modrykoniicek
11. apr 2020

@babulena Tak ako píše macekovam hlavne nie always.
Taká umelina, že až.
Naturelly sú fajn.Používala by som ich tiež ale ja už nemôžem.

Tak ja som dlhé nosila od 11 kvôli silnej MS a pretekala som keď som mala krátku.
Keď som mala krátke tak som si dala 2 na seba.

Treba vyskúšať 🙂 lebo bez toho ťažko povedať.
Každé dievča je iné.
Môže mať slabú menštruáciu a môže mať silnú.

macekovam
11. apr 2020

@babulena na noc dlhe.. vez den kratsie.. ale to este nebude menzes

luccija
11. apr 2020

@babulena ty používaš iba tampóny?
A načo chces volať pediatricke?veď dievča Ti iba dospieva nie je chorá😀asi to tak bude, že už za chvíľu dostane u dcéry v škole mali dievčatá aj v 4, 5 rocniku.este môže byť prechladnuta nesedela na studenom, neboli ju močenie, dostatočne pije?

halienka
11. apr 2020

no hlavne nepanikár, áno môžu sa štartovať hormóny a toto ešte nemusí byť prvý menzes ale taká predzvesť - prebúdzanie vaječníkov a preto pobolievajú. Skús zistiť, kde ju to brucho bolí, ak úplne dole a tak v slabinách na bokoch, tak by to mohlo byť ono, ak ju bolí celé alebo pri pupku, tak to mohli byť vetri alebo dačo pojedla. A áno, môže to byť aj mechúr. Takže dnes hádam sa ukáže čo je to. No ak by sa blížil už menzes tak by mala mať už aj iné znaky, pučanie pŕs, možno trošku ochlpenie, mastnejšia pokožka na tvári a vo vlasoch... Ale čítala som, že dnes už aj 9-ročné dostávajú menzes.

c_est_la_vie
11. apr 2020

Ja by som v pripade menzesu urcite volala pediatricke, pripadne detskej gynekologicke.
Nie je to len o tom ze chudatko dostane menzes v 9, skor jej zacnu dozrievat vajicka a takymto slecnam kludne hrozi prechod v 30-35. Takze aby neskor nebola prekvapena, ze v 30 uz nemoze mat deticky.
Gynekolog sa to pokusi o par rokov oddialit, poznam 2 zeny ktore sa tak liecili ( jedna menzes v 9,druha v 7).

deti95060810
11. apr 2020

to lekárke chceš volať ohľadom vložiek? v obchode máš druhov koľko len chceš, stačí si vybrať.
Má už dcéra prvotné príznaky puberty? Zarastené ohanbie, rast prstníkov? Raz som čítala, že menzes príde za dva roky od začiatku rastu prsníkov a rok od zarastenia ohanbia. Po menzese dieťa prestane rásť, popr. narastie len už pár cm.

deti95060810
11. apr 2020

@c_est_la_vie ešte som nepočula že v 7 rokoch menzes...kde sú tie časy keď dievčatá mali menzes až okolo 13 - 14 r.

lucyluv
11. apr 2020

@babulena za mna su fajn naturela alebo uplne bez parfemu bella happy, tie maju v bille. Mne na prve menstruacie uplne stacili intimky, ale take o kus hrubsie. Citila som sa fajn, ked som mala take velmi obtiahnute gatky, ze som sa nebala ze sa mi to bude posuvat, alebo vidiet to.

c_est_la_vie
11. apr 2020

@deti95060810 no to bol moj rocnik, 92 ka. Ja si to tiez neviem predstavit, ja som prvy menzes dostala v 11 a plakala som ze to nechcem 🤦🏼‍♀️. A druhy nastastie az o rok. Ale ja som zas vychytala endometriu, tak to bola ina rozpravka...

alojzova
11. apr 2020

@babulena áno ja som mala 9rokov keď som dostala prvý menzes

luccija
11. apr 2020

@c_est_la_vie ty si z nej spravila už neplodnu v 30 tke😦dievča ešte ani nemá menzes a tu už panika.Zial naozaj dnes dievčatá dostávajú bežne menzes okolo 10 r.Ked raz pediatricka povedala, že je v puberte a neposlala ich hneď na endokrinologiu, tak sa dá očakávať menzes.

c_est_la_vie
11. apr 2020

@luccija ja som z nej neplodnu nespravila, ja som odporucila spytat sa lekara s tym, ake rizika hrozia. Treba citat s porozumenim.

janickacrazy
11. apr 2020

@c_est_la_vie mám 2 kamošky, čo dostali menzes v 9 rokoch, teraz majú cez 40 a žiadny predčasný prechod nenastal, mali deti po 30tke obe, posledné tesne pred 40tkou

daniela1911
11. apr 2020

@babulena ahoj, ak ti pomôže takéto kupuje kamoška 12r dcére

manee
11. apr 2020

A kde sa dajú tie Bella for teens zohnať?

daniela1911
11. apr 2020

@manee v drogerii

c_est_la_vie
11. apr 2020

@janickacrazy ja hovorim ze sa to moze stat, nemusi. Menstruacia pred 10 rokom nie je fyziologicka, ma vplyv aj na rastove hormony a minimalne konzultacia s lekarom ktory dievca individualne posudi neuskodi.
Ja by som tak urcite postupovala ak by slo o moje dieta, presne percenta ako je skore menarche naviazane na prechod neviem ale zvysene riziko tam je.
Ja mam v okoli kopec parov co maju problemy s tehotnenim ( jedna kamaratka ma v 24 iba 1 necely vajecnik, druha v 27 nedozrete vajecniky) a preto by som bola extra opatrna 🤷🏼‍♀️.

manee
11. apr 2020

@daniela1911 dobre.... V každej? Ja som ich ešte nevidela, preto sa pýtam..... Je mi jasné že nie v obuvi

0silvia0
11. apr 2020

@daniela1911 v ktorej drogerii? Ja som ich tiez este nevidela...

dominika7990
11. apr 2020

Ja len že aj by bolesť podbruška neprechádzala alebo sa stupnovala A bola silnejšia išla by som pre istotu ku gyn. Môže mat aj nejaký zápal. Ja som tak v 16r mala zápal väzív maternice. Príznaky ako pri ms bolesti a o pár dni krvavé spinenie. Išla som ku gyn on že ms. O tri dni na to som bola hospitalizovaná rovno z pohotovosti a na atb priamo do žili lebo bolesti čo nastali boli hrozne.
Neviem či to môže schytat aj tak malé dieťa ale ak hej pre istotu by som išla. Radšej zbytočne ako neskoro

luccija
11. apr 2020

@c_est_la_vie "Takze aby neskor nebola prekvapena, ze v 30 uz nemoze mat deticky "
Uzkostlivej mame, ktorá má stres z vložiek viac netreba po tvojej vete😀robim v zdravotníctve je to už bežný vek na menzes.Aj tak počet vajíčok máš daný sú rodiny kde mama, dcéra, babka prídu do prechodu okolo 40 tky nehľadiac na to kedy mali menzes.