Navštevujete Strednú odbornú školu záhradnícku v Malinove?

nikoll970
2. jún 2023

dobrý deň, dávala som si prihlášky na dve stredné školy no ani na jednu ma nezobrali (ani na odvolanie) kedže som bola dosť pod čiarou. takže jediná možnosť je 20.6. ísť na 2. kolo. pozerala som nejaké sš ktoré majú
voľné miesta a najviac ma zaujala chemická v bratislave alebo v hlohovci, zdravotnícka v topolčanoch a záhradnícka v malinove alebo piešťanoch. rozmýšlala som zatiaľ najviac nad tou záhradníckou, no neviem či je lepšia v malinove alebo piešťanoch. lebo je jedno že ktorú mám bližšie pretože by som aj tak musela ísť na intrák. nechodili ste/nechodíte tam náhodou niekto alebo nepoznáte niekoho kto tam chodí/chodil poprípade robil prijímačky? chcela by som sa spýtať ohľadom tých prijímačiek, že z čoho boli. viem že sa píšu zo slovenského jazyka a biológie, len že čo konkrétne na tej biológii bolo, pretože som nenašla žiadne skúšobné testy z minulých rokov. tak aby som bola aspoň trochu v obraze. síce si nie som stále istá ktorú školu si na to druhé kolo dám, pretože mám potom dostať papier kde budú vypísané sš s voľnými miestami a podľa toho si potom nejakú vyberiem, ja som to len tak dopredu nejaké školy pozerala a teda tieto ma zatiaľ najviac zaujali. a nevedeli by ste mi ešte povedať, či v tom druhom kole sa dá dať iba jedna prihláška alebo dve? ďakujem pekne za každú odpoveď❤️

beatrixx1525
2. jún 2023

A nepotrebuješ skôr možno poradiť so správnym výberom sš celkovo? Keďže ťa nevzali a sama vravíš že si nemala najlepšie výsledky, možno sa celkovo pozeráš na zlé zameranie. Ak by si sa chcela o tom viac poradiť kľudne sa ozvi

luccija
2. jún 2023

@nikoll970 to sú úplne iné školy zameraním.v Malinove som často škola už nemá taký cveng ako voľakedy.Ale internát je v peknom prostredí v parku a tam aj vykonávajú prax aj skleníky s kaktusmi sú tam.Ak máš k tomu vzťah prečo nie?je to fajn práca a ľuďmi žiadaná.Len si rozmysli či chces pracovať vonku, či s ľuďmi v zdravotníctve, chemická je tiež fajn škola.Jeden chlapec tam chcel ísť na zahradnicku spomínal latinské názvy rastlín.Napis do školy nech Ťa informujú o ohruhu otazok

nikoll970
autor
2. jún 2023

@beatrixx1525 asi potrebujem, ja totižto vôbec neviem akú sš si vybrať, neviem čo by ma bavilo😕

spadnutaslivka
2. jún 2023

chemická a zdravotnícka mi prídu dosť náročné odbory... na to, čo by ťa bavilo, bolo treba myslieť trochu skôr. Teraz by si asi mala skôr zvážiť svoje schopnosti a popozerať podľa nich. S rodičmi si sa skúšala porozprávať?

nikoll970
autor
2. jún 2023

@spadnutaslivka viem že sú náročnejšie, na zdravotnícku som aj mala prihlášku lebo som si myslela že to dám, no nestalo sa. rozmýšlala som nad tým čo by ma bavilo ale neviem doteraz k tomu prísť. skúšala som sa s nimi porozprávať, aj o tom že neviem na akú sš by som chcela ísť, no oni povedali že to si musím vybrať ja sama čo chápem.

luccija
2. jún 2023

@nikoll970 akú si mala známku z chémie a bio?
Čo Ti vyšlo na testovaní od psychologicky aké školy odporúčala?

zuzanna_sc
2. jún 2023

Ja som chodila do malinova.tej školy sa vôbec nemusíš bat.je pravda že tá škola má to najlepšie na zasebou.uz funguje iba zo zotrvačnosti,pokiaľ viem berú do radu všetkých žiakov lebo sú radi že vôbec sa tam niekto prihlási.
Ja som tam končila v 2005.mam krásne spomienky na exkurzie,výlety či prax.absolvovala som hádam všetky súťaže v aranžovanie ktoré sa v tých časoch robili.mala som obrovské šťastie ☺️
Tá latinčina nie je vôbec tazka.urcite je to menej náročná škola ako zdravotnícka .
Žiaľ latka žiakov nie je vysoká , pokiaľ tak aspom trošku bude baviť zvládneš to ľavou zadnou.
Je tam niekoľko odborov čo sa dá študovať,neviem ako presne to tam teraz funguje.urcite by sa tam dalo ísť aj pozrieť,keby ste sa vopred dohodli.
Je pravda že je tam krásny park,ja som ešte mala školu v tom kaštiely čo je v parku teraz tam už nie je ,všetko je sústredené v budove ako je jedáleň a internáty.
Akokoľvek sa rozhodnete Ti držím palce nech sa Ti darí 🍀

nikoll970
autor
2. jún 2023

@luccija žiadne testovanie od psychologičky som nerobila. a z chémie a biológie som mala 1

nikoll970
autor
2. jún 2023

@zuzanna_sc ďakujem pekne😄