Obedy zdarma na strednej škole

31. aug 2022

Dievčence - 15r mali obedy zdarma a daňový bonus iba v 9.roč. na ZŠ alebo to platí aj v 1.roč. na SŠ? neviem to nikde nájsť. Ja viem tak, že to platí iba pre ZŠ, ex sa so mnou háda, že aj na SŠ (aby si mohol znížiť výživné 🤦🏻‍♀️ ). Ďakujem.

doriiis
31. aug 2022

Ked mas danovy bonus tak nemas obedy zdarma a opacne...nie?

deti95060810
31. aug 2022

však ho pošli tie obedy zdarma vybaviť... myslím do školy.

autor
31. aug 2022

@doriiis na ZŠ v 9.roč. po dosiahnutí veku 15 rokov to tak bolo, upozornili ma priamo z jedálne, aby som zastavila platbu (tiež som to nevedela) a zároveň mi stále bežal bonus.

@deti95060810 dcéru som už prihlásila na obedy, aj vyplatila september. Predpokladám, že ak by mali prváci výnimku, v jedálni by o tom vedeli 😃 a nežiadali
by odomňa platby.

patka06
31. aug 2022

Na SŠ to neplatí, ani nikdy neplatilo
Po novom už ani na ZŠ nemôže byť aj aj ...už sa vyberá buď DB alebo strava zadarmo /ktosi neuplatňuje DB/

autor
31. aug 2022

@patka06 ďakujem 😉

krajinka
31. aug 2022

@patka06 na ZS stale plati ze 15r. mozu mat stravu zadarmo aj danovy bonus

patka06
31. aug 2022

@krajinka áno, teraz som to našla na stránke ÚPSVaR - ospravedlňujem sa za mylnú info
Pre autorku príspevku to ale neplatí, pretože dieťa už bude na SŠ a tam dotácia na stravu nie je.

jaruska_12
1. sep 2022

@krajinka môžem sa opýtať ako to vybaviť? Dcéra 3 ročník ZŠ mohla mať len buď DB áno obedy zdarma nedalo sa oboje

krajinka
1. sep 2022

@jaruska_12 az po dovrseni 15 rokov mozes mat aj aj, dovtedy si musis vybrat

autor
1. sep 2022

@jaruska_12 táto možnosť je iba pre žiakov 9.ročníka, aj to nie po celý rok - až po dovŕšení 15 rokov. Dcéra je májová, takže sme túto 'výhodu' mali až jeden mesiac 🤷🏻‍♀️ ale aj tak potešilo.

gabrielarey
2. sep 2022

A na akú strednú šiel? Lebo napr.nás chalan má obedy zdarma na SŠ