Sú to podľa vás osýpky?

konvalinka404
18. jan 2018

Dobré ráno, zbudil sme sa a dcéru svrbelo celé telo ... Ukázala sa mi a má samé fľaky ako sú na obrázku.. neviete čo to môže byť? Musela som ísť do práce,takže Vam bude odpisovať dcéra (13) 🙂 prosím poraďte keďže som v práci a nemôžem ísť preč tak aspoň takto

medovka14
18. jan 2018

Obrázok tu nie je..

konvalinka404
autor
18. jan 2018

@medovka14 logika moja ...

konvalinka404
autor
18. jan 2018
lucia147852
18. jan 2018

To skor vyzera na alergicku reakciu. Osypky by predchadzala teplota a je to iny vysyp

beky1813
18. jan 2018

Toto urcite nie su osypky. Staci dat do googla, ako vyzeraju

belllinka
18. jan 2018

Tiez si myslism ze alergia, ospyky urcite nie. Daj dithiaden a uvidite.

pribinak
18. jan 2018

toto je dost off topic, ale ako si dospela k nazoru, ze toto su osypky? staci si dat do googlu ako vyzeraju osypky a uvidis nieco uplne ine.
toto je skor nejaka alergicka reakcia.

tamarka9
18. jan 2018

Toto je zihlavka, natrieť fenistilom, alebo si dať nejaké antihistaminikum,čo máte doma.

sissi2183
18. jan 2018

Tiez si myslim, ze zihlavka.

konvalinka404
autor
18. jan 2018

@pribinak mala som osýpky a vyzeralo to takto 😉

lucinocka
18. jan 2018

pri osypkach je najprv vysoka teplota a potom vysyp, a tento sa mi na osypky vobec nepodoba

konvalinka404
autor
18. jan 2018

@lucinocka boli sme u lekára 🙂 a povedal že môžu byť osipky

lucinocka
18. jan 2018

@konvalinka404 hmm, neide sa s osypkami na infekcne hned?

minuskad
18. jan 2018

@konvalinka404 si tu robis srandu, alebo ? toto je klasicka alergicka reakcia, zihlavka napr. ak by mal lekar podozrenie na osypky, uz ste na infekcnom odd zatvoreni 🙂

medovka14
18. jan 2018

Vyzerá to ako alergická reakcia, ako píšu baby hore, tuto nebudú osypky 🙂 na Google nájdeš foto a aj príznaky, skus kuk 🙂

konvalinka404
autor
18. jan 2018

@lucinocka
@minuskad máme ísť ku kožnej . Lenže, kožná má voľno tak ja neviem

lindusss2016
18. jan 2018

@konvalinka404 ak ti to povedal lekar, tak je otazka na MK zbytocna, ale teda podla mojho.nazoru by ju malibhospitalizovat pri podozreni na osypky 😉 ci co ti povedal? Mozno osypky, ale.radsej sa este opytajte na konovi? 😂

minuskad
18. jan 2018

@lindusss2016 najprv je v praci, potom ona mala osypky, tak vyzerali a nakoniec to povedal aj lekar. a lekar je tak blby, ze nevie rozoznat alergicku reakciu a poslal na kozne. no ono by to aj sedelo potom, ze opytajte sa na MK, mozno oni budu vediet :D bezne mam takuto zihlavku, vystupene flaky, do cervena, ktore svrbia ako fras.

paulinoocka
18. jan 2018

Velmi nerozumiem tomu ako to tu je, ci odpisuje dcera mama alebo kto teda ale pokial by doktor mal podozrenie na osypky tak by ste neboli doma. Osobne si myslim, ze to vyzera ako nejaka alergicka reakcia na jedlo

konvalinka404
autor
18. jan 2018

@paulinoocka ... Bola som v práci ,myslela som že ma nepustia z práce, ale keby som tam ostala (v práci) tak by odlišovala dcéra, z práce ma pustili našťastie.... Boli sme u lekára povedal že to môže byť podozrenie na osipky, poslal nás ku kožnej ale kožná nepracuje

babina_33
18. jan 2018

Mne to skor pride ako reakcia alergicka, no snad to teda tie osypky nebudu. A ineho kozneho nemate, ktory by vas vzal co najskor?

lindusss2016
18. jan 2018

@konvalinka404 no ja stale nerozumiem, ze pri podozreni na osypky vas nejaky lekar posle domov a po vysetreniach, aby ste nakazili xy dalsich ludi. Pri podozreni na osypky by mal lekar snad hospitalizovat a potom sa dalsie vysetrenia robia v nemocnici

lenadka
18. jan 2018

@lindusss2016 podľa mňa si vymýšľa,
@konvalinka404 pri podozrení na osýpky by ich nenechal žiadny normálny lekár behať len ak hore dolu. Osýpky patria na kožné? Nie na infekčné? Už len podľa toho blbosť...

beky1813
18. jan 2018

@konvalinka404 hm, ked si chces robit srandu, tak inac 😉 13 rocna k lekarovi sama a on povie ze su to asi osypky a ty si ides veselo domov. No to iste

jana_eyre
18. jan 2018

hmm a mal ten lekar vysoku skolu? 😉

keby mal. podozrenie na osypky, uz davno. by vas poslal do. nemocnice na infekcne a nie ku koznej.. a kedy si ty osypky mala?

je to svrbive, bez teploty daj fenistil kvapky a pockaj ako sa to vyvinie, ked ma kozna dovolenku.. vyzera to na klasicku zihlavku..

lindusss2016
18. jan 2018

@lenadka
Tak autorka si zjavne mysli, ze vsetky choroby, co sa prejavia na.kozi, patria automaticky na kozne 😂 nvm sice, co by tambrobili s osypkami, ale snad nam to vysvetli

lindusss2016
18. jan 2018

A hlavne, keby moja dcera mala podozrenie na.osypky, tak.nedavam smejuceho sa smajlika do kazdej vety, to uz by som trosku.inak stresovala

minuskad
18. jan 2018

autorke zjavne slo o pobavenie a trocha vzruchu :D dosiahla co chcela, uz je asi spokojna :D

ninusa7
18. jan 2018

S tymto sa isto nejde na infekcne 😀 iba ak by bol proces fakt tazky a zly.Iba izolovat.Prve dni to takto moze vyzerat a aj bez horucky.Takze tazko co to je,moze aj nemusi.Ale ako lekar by mal hned vediet co to je 😊

marianita3008
18. jan 2018

Osypky podliehaju povinne hlaseniu, netreba si pliest osypky a ovcie kiahne. Izolovat neznamena poslat na kozne medzi dalsich ludi, ak by toto dr urobila pri podozreni naa osypky, to by bola bud hlupa alebo prilis nezodpovedna. Neverim, ze by dievca nemalo predtym horucky. A vychadzam este z toho, ze dcera bola minuly rok ocko proti osypkam, po vakcine sa vyhadzala a tie vyrazky boli drobne a cervene, toto sa nepodoba. Mat podozrenie na osypky sa netrepem na kona predsa, cele Slovensko vie o 7mych minulorocnych pripadoch osypok a toto lazo plazo pristup..nie som lekar, ale bola by som prekvapena,ak by slo o osypky.