Piercing v pupku u 15 ročnej

kristinka140
11. jún 2016

Ahojte! Moja dcéra bude mt v lete 15 rokov a velmi by si chcela dať piercing do pupku. Mám jej dovoloť? Totiš ja ju vychovavam sama a bojím sa ze ked nie tak dojde raz domov s prepichnutým bruchom od niakeho amatéra.. Pomoc prosím.

natalia7895
11. jún 2016

ja som s mojou urobila kompromis.ona chcela v 16,ja som povedala 18. Dohodli sme sa na 17..

lenocka80
11. jún 2016

@kristinka140 preco nie...ja som si tiez dala v 15 stich 🙂 a skladala som ho, ked som bola tehotna v 26stich 🙂 Juj, keby som nebola po troch porodoch, hned si ho tam supnem 😀

ejaolejnik
11. jún 2016

Ja ak mozem za seba povedat, z vlastnej skusenosti, jednoznacne som za to dovolit to. Po prve prisla za Tebou, a rozprava o tom 🙂 to je vyhoda, ktoru mas. Ako Ti uz pisali je mozne, ze ak jej nedovolis tak ze pojde a spravi to u nejakeho neprofesionala a to ma ovela horsie nasledky (sama som si tym presla 🙂) takze urcite dovolit, ist vybrat kvalitne studio, kvalitny sperk a uvidis ako sa dcera bude tesit 🙂 navyse piercing pupka takmer nevidno, a ak si ho aj vyberie tak jazvicku ani nie je poznat. Je to ine ako na tvari 🙂

janinah
11. jún 2016

povedala by som svoj názor,že som proti,našla fotky nepodarkov na nete,zapálené a alergické reakcie...a navrhla,nech počká rok apotom usúdi sama,či mieni takto riskovať....ako moja babka vravievala-zdravé še to narodzilo a taaak še to spotvorilo...

matazirafa
11. jún 2016

@kristinka140 presne.. chce to k narodeninam tak preco nesplnit, ked zakazes just si to da urobit tajne a ktovie na koho natrafi.. v tomto veku to mala kazda druha a co poznam po kratkom case ich to aj tak omrzelo... hlavne v lete pozor na infekcie, bude s tym isto chciet chodit na kupaliska a pod.

marcelatje
11. jún 2016

@kristinka140 ja som si usi sama doma prepichovala. Pupok vredy este nebol v mode 😀 ja by som dovolila.

anjeli_k
11. jún 2016

Dobry den, ja si myslim, ze je to v pohode, ked to tak velmi chce, tak jej to dovolte, ved to nie je nic zle, o rok sa mozno na to bude pozerat uplne inak a uz to nebude chciet☺

jeennyv
11. jún 2016

@kristinka140 ani ja niesom za take vystrelky, ale ked to chce a povedala ti to takto,radsej to maj pod kontrolou, popozeraj studia a hlavne recenzie, nech fakt nepride s dierou po zlej praci a infekciou..a hlavne ju upozorni, ze to nie je len parada...kamoska mala, jej sa to aj ked bola v studiu zle hojilo a nakoniec si to vytrhla s oblecenim a ostal jej nepekny pupok, cize ju priprav na to, ze sa to bude hojit, plus ide leto, potenie tomu nepridava, treba sa o to zo zaciatku starat a cistit a nemusi to byt hned ci v buducnosti dokonale....upozorni ju aj na tieto dosledky, ze ta estetika nemusi taka byt..podla mna si to ako kazde decko jednoducho predstavuje....ak si uvedomi vsetko mozno pocka alebo to bude brat aspon zodpovednejsie...

n0mi
11. jún 2016

Och ked si spomeniem na moju mladost 😄 jak som chcela mat cervene vlasy, mama nebola proti lebo vedela, ze po polroku ma to omrzi ;D tak aj bolo. Mna osobne piercing nikdy netahal :D

bluka2
11. jún 2016

Ja by som dovolila. Ja som si dala ako 16rocna a nepytala som sa (teda spytala by som sa, keby sa dalo normalne porozpravat...). Ale mozem ti poslat fotku, ako vyzera moj pupok po 1 tehotenstve, to by ma mozno odradilo, keby som to vtedy vedela 😀

tobnuf
11. jún 2016

Ja som si dala piercing do nosa ked som mala 13rokov.. ja by som dovolila .. na tom nie je nic zle a dcera bude stastna

mitsouko
11. jún 2016

@kristinka140 ja by som zvolila kompromis. Vyjadrila svoj nazor, ukazala jej na nete mozne rizika infekcie, jazvy... Dala jej na to cas, tyzden, dva, nech si to premysli, ci do toho urcite chce ist. Urcite by som jej zdoraznila, ze ak sa po tyzdni rozhodne, ze ano, pojdem s nou do profi studia, kde jej to spravia. Aby nesla poza tvoj chrbat . Ja ked som mala 15, mama mi piercing zakazala, isla som si dat sama spravit do kozmetickeho salonu. Kozmeticka sa s tym mordovala, ledva mi to urobila. Piercing sa zahojil, ale robil mi z casu na cas problemy, mokval, hnisal. Vybraty ho mam uz asi 10-12 rokov, a stale tam mam jazvu a viditelnu dieru. Nepekne. Nemusi to byt ale pripad tvoej dcery, niekomu sa to zhoji pekne, ze to ani nie je vidiet ako pise @ejaolejnik .

emarekova
11. jún 2016

Tak ja mam od 15tich v nose a 17tich kerku na bruchu a neolutovala som ani raz. Ale keby som bola na tvojom mieste,skusila by som sa s nou dohodnut do dalsich narodenin,alebo aspon najblizsiu jar,ked bude tak teplejsie,nie leto. Samozrejme ocenit,ze s tym s doverov prisla za tebou,ale ty musis vediet ako je vyspela (nie vyzorovo) ci to nie je len nejaky chvilkovy vystrelok alebo po tom naozaj tuzi a neomrzi ju to.

bubelko
11. jún 2016

@kristinka140 skusila by som sa dohodnut na kompromise - ze moze, ale od tych 16-17. 😉 15 je este skoro 😉 aspon podla mna.
mojej sestre mama nechcela povolit prefarbit vlasy a druhu nausnicu. tak ked sme v lete boli na prazdninach a ona bola sama doma, tak si vlasy nafarbila a ucho jej prepichla sesternica ihlou na sitie... mama to predychala a sestre sa nastastie nic nezapalilo 😉

andrejqqqa
11. jún 2016

No na narodeniny určite nie ...teda V lete určite nie ...hojí sa aj pol roka a nebude môcť ísť ani na kúpalisko 🙂 môže to byť vianočný darček

katche
11. jún 2016

Dovoliť, vzdy lepsie pod dohľadom u odbornika ako infekcia po nestrerilnej ihle u kamosky v kupelni 😊 ale radsej az na jesen, lebo v lete potom kupanie sa nehrozi

bosoriak
11. jún 2016

@kristinka140 Dovolila by som.
Chvilu som rozmyslala, preco nie, ale nenapadol mi ziadny argument (nie je to nebezpecne, nikomu to neublizuje a nie je to nelegalne). Ono v 15tich je uz velmi tazko nieco realne zakazat.

sisaka
11. jún 2016

Dcéra chcela tiež, ja som nesúhlasila ukazala som jej všetky možné odstrašujúce fotky, ale jej rozhodnutie to neovplyvnilo....a kedze u nas to mame zákonom upravene, na piercing pupku si musela pekne počkať do 16, kedy jej to spravili aj bez súhlasu rodiča.
Teraz chce tetovanie a na to si bude musiet počkať az do 18ky kedze na to este stále potrebuje písomný súhlas rodiča, ktorý samozrejme nedostane, kedze mne osobne sa to nepáči a nesúhlasím s tým. Uz sa jej to kráti este pár mesiacov a môže utekať dať si spraviť. Dufam, ze bude mat dosť rozumu a malo peňazí a neda si potetovat cely chrbát a celu ruku ako to ma jedna kolegyňa, ta uz prichádza do veku, ze aj rozmýšľa, ze to aj celkom dosť prehnala ....

tenerifka
11. jún 2016

@sisaka Moja si takto dala kruzok do nosa, mala tak 20 rokov a uz ho ma aj vonku, nenosi ho...
Tetovanie si dala tiez tak v 20-ich-na stehno a clenok, teraz ma 24 a lutuje to(presne prislo na moje slova), musi si to zakryvat make-upom (kedze nema pracu v bare ani v nejakom hipsterskom obchode)
Mne sa to tiez nepaci, pravdupovediac sa mi to hnusi (najma tetovanie, piecing sa da vybrat), je to nechutne

tenerifka
11. jún 2016

Moja najmladsia bude mat 14 v auguste, a vem, ze nic take nikdy nebude ziadat, ma sa velmi rada a v buducnosti by sa chcela venovat modelingu, nemoze vyzerat ako fetacka....ale ak by jej siblo a chcela by si nicit telo, nedovolila by som jej to....proste ked bude mat 18, bude uz dospela a zodpovedna sama za seba, nech si s tym nalozi ako uzna za vhodne.....ale toto dieta ma dufam viacej v hlave ako jej sestra a bude si dat povedat

sardinka335
11. jún 2016

Ja by som len tak z fleku nedovolila, by som to musela predychat, ale predpokladam, ze tak skoro ani nikto s takouto kravinou domov nepride. Pustite svojim deťom tak ako ja program ,,Zachraňte mě,, (Undo me) na TLC kde sa pod vedením moderatorky stretnu dvaja ludia - jeden, ktorý lutuje svoj ,,skrašlovací zákrok,, a ten druhý, ktorý sa ho len cely natešený chystá podstupit. Pozerali sme ako si kajucnik daval odstraniť tetovanie, jačal, skučal a to neurobia naraz to sa chodí na aj pol roka na odstranenie, samozrejme zavisi od plochy....no...80% ludí, ked počuje pribeh a vidi osobne ako to odstranuju tak odskočí a bud na zakrok nejde (tetovanie, pirsing, botox, pery..neviem čo...) niektorý si to ešte akoze premyslia...
Okrem toho moj subjektívny nazor je, ze v pupku to vyzera pekne len za predpokadu, ze aj bruško ma dotyčna ako tako esteticke. Na nejakých pneumatikách je to skor k smiechu...

mima4
11. jún 2016

Nie, nedovolila, v ziadnom pripade. Ked bude dospela a bude mat vlastnu domacnost, nech si robi co uzna za vhodne, kym by bola u mna, dodrzuje moje pravidla.

mima4
11. jún 2016

@tenerifka vraj aj tetovanie sa da odstranit...momentalne to zacina byt jeden z najvacsich biznisov aspon tu na slovensku

tenerifka
11. jún 2016

@mima4 Ja viem
Dcera zatial nedospela do toho stadia, nema na to prachy a ja jej to financovat nebudem, nech si to vyzerie....
Len je velmi zabavne vidiet tu zmenu nazorov spred 4-5-ich rokov a teraz.....ako je velmi nefer a rasisiticke klasifikovat ludi len podla vyzoru, ze potetovany clovek moze byt lepsi odbornik ako nepotetovany a blablabla....teraz chape, ze ak chce pracu, ak ma fetacky vyzor, moze byt odbornik aky chce, proste mu podakuju za ucast a nezoberu ho(nebudu mu nic vysvetlovat), taky je skratka zivot. Kazdopadne zastavam nazor, ze clovek, co si necha potetovat ruky az k ramenam to nema v hlave celkom ok a takemu lekarovi by som sa urcite operovat nedala

mima4
11. jún 2016

@tenerifka
chapem, urcite charakter neznaci tetovanie, ale pre mna tie cele potetovane ruky, no pre mna to zenu vulgarizuje a spati a bere jej zenskost, ale to je len moj pohlad. A nech sa tu hada kto chce, pri pracovnych pohovoroch hlavne na dobre miesta aj toto zavazi, preto napr. tam kde sa ja pohybujem, tam je "zazrak" vidiet nejake tetovanie u cloveka, skor to vidim u casnicky (pravdaze nie v renomovanej restauracii..ale skor fast foode), predavacky (opat v hypermarkete nie v obchode s "lepsim" tovarom). ale je to kazdeho vec..len teraz mnohe kocky zacinaju zistovat, ze vyzeraju ako trestankyne z tretej napravnovychovnej a tie esteticke kliniky si za to aj nieco vypytaju 😉

tenerifka
11. jún 2016

@mima4 Asi tak, suhlasim s tebou

My si personal vyberame aj na zaklade vonkajsieho vzhladu. Preco? Lebo nasi klienti su z 80% konzervativni ludia nad 50 rokov, ktori ked uvidia personal, ktory akoby prave vysiel z basy, jednoducho uz nabuduce nepridu.....takze mam na salame, ze mladi (a nielen mladi) ludia chcu byt moderni, pripadne chcu nieco svetu dokazovat...nech to kludne robia, ale bezo mña, ja potrebujem zarobit, platit naklady a ludom vyplaty....zivot je kratky na to, aby moja praca vychadzala navnivoc kvoli niekomu, kto nevie co so sebou

mysga
11. jún 2016

@kristinka140 Ak proti tomu nie si ty osobne... tak prečo nie? Ak sa to musíš pýtať na MK, tak zrejme to zvažuješ. Veď to sa dá hocikedy vybrať. Ja som si dala potajme v 15tich piercing do jazyka, ani neviem pre čo, asi z frajeriny... a mám ho už 10 rokov :D A nie som nijaká feťáčka. :D

Každopádne - dve z mojich kamarátiek, čo to mali, nedopadli dobre. Dali si to robiť v nejakom pochybnom priestore a prakticky im odpadol kus pupku. Takže určite nie u nejakého pseudoodborníka.

sisaka
11. jún 2016

@tenerifka presne toho sa obávam, moja dcéra nie je blbá a kedze ide študovať na Univerzitu tak bude mat s vysokou pravdepodobnosťou prácu, kde výstrednosť bude prekážkou a bude musiet vyzerať nejak decentne, ale človek nikdy nevie, co ju napadne, , verím ze ma aspoň dosť v hlave aby si zvážila veľkosť a miesto tetovania. Nie je nič nechutnejsie ak tetovanie vidno v spoločenských šatách (teda aspoň pre mna) Kolegyňa to ma az na krku a teda vidno to vždy aj keby si dala hneď dlhy rukáv, na odhalený chrbát môže zabudnúť ....

mircalla
11. jún 2016

Tiez sa mi pozdava dohoda, ze v neskorsom veku. Ale neodpustim si poznamku - a teraz to nemyslim na tvoju dceru, ale niektore dnesne 15 -16 rocne baby pomaly vyzeraju ako prostitutky, nemyslim kvoli piercingu, ale celkovy vzhlad

mima4
11. jún 2016

@mircalla a potom su v 20tke vyzite, po x potratoch...