Prepadnutie na polroka v druhom ročníku na strednej škole

romino193
18. jan 2022

Dobrý deň, som študent strednej školy, presnejšie druhý ročník. Mám momentálne veľký problém so známkami a z každej strany počúvam iné odpovede na moju otázku. Skúšam sa pýtať tým pádom aj sem, môžem prepadnúť na pol roka i keď mám už po povinnej školskej dochádzke? Alebo ma môžu vyhodiť, ďakujem.

anjelicek26
18. jan 2022

Prepadnutie na pol roka je zdvihnuty prst. Prepadnutie na konci roka - komisionalky - opakovanie rocnika. V takomto poradi. Keby to bola jedna znamka, tak sa to da vytiahnut do konca roka v pohode, ked su vsetky znamky zle (napriek tvojej snahe), tak si do konca roka skus dat prehlasenie na inu skolu, nech mas v septembri kde zacat, ked je tato skola prilis tazka.

romino193
autor
18. jan 2022

@anjelicek26 Ďakujem, momentálne mám problém len s jedným keďže som si ostatok opravil, ale už to mám také že to neopravim ani keby chcem. Opakovať ročník fakt nechcem, ďakujem za odpoveď.

anjelicek26
18. jan 2022

@romino193 zozen si na ten jeden predmet doucovanie, potom to bude lepsie. Niekedy je to aj o uciteloch, proste je tam snaha nie ziakovi pomoct to pochopit, ale proste ho potopit...dcera ma takeho matikara, sadista hnusny, je s neho cela nervozna a napriek tomu, ze to vie, napise mi vzdy za 3-4...uz to ani neriesim... uz len rok a mat ho nebude... porozpravaj sa s vasimi, ze toto a toto chces buduci polrok zlepsit, potrebujes tu a tu pomoc a ziadne peklo ci drama sa nedeje. Do konca roka opravit casu dost.

romino193
autor
18. jan 2022

@anjelicek26 Ďakujem veľmi krásne, dosť ste ma ukludnila, prajem vám pekný deň.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
18. jan 2022

Ja som prepadla tiež v tomto ročníku, z nemčiny.. bohužiaľ mi vôbec nešla a nesadla som si ani s učiteľkou, bola najprísnejšia z celej skoly.. aj na konci roka som to pokaslala a robila som aj komisionálne, našťastie som ich spravila a tak som nikdy ročník neopakovala.. potom som sa veľmi snažila nikdy sa už nedostať do takých zlých známok.. keď sa budeš odteraz ozaj snažiť, pôjde to uvidíš..

tncka
18. jan 2022

@romino193 ale pohodka,je to len polrok,nikoho to nezaujima. Nakopni sa a dalsi nech je lepsi aspon na 4ku nech neprepadnes

helena1982
18. jan 2022

prepadnut ako tak sa na pol roka neda, no rozhodne je to taky varovny prst nad tebou, aby si sa uz v druhom polroku so znamkami posnazil aspon na tie stvorky

lucka_ke
18. jan 2022

keď učitelia uvidia snahu nenechajú ťa prepadnúť, ale všetko závisí od teba, tvojho postoja k učeniu, možno by si mohol zájsť za učiteľkou/učiteľom a na rovinu sa porozprávať, vybaviť si doučovanie a známky si opraviť, určite to zvládneš, držím palce

choco6
18. jan 2022

Moj muz opakoval 3 rocnik lebo nebol studijny typ 🤣 a ma ak VS aj velmi dobre zamestnanie. Neboj sa taki jednotkari biflosi su najhorsi lebo su nepouzitelni do realneho zivota a do praxe 👍😉

lucka_ke
18. jan 2022

@choco6 nemáš pravdu, srší z teba závisť

choco6
18. jan 2022

@lucka_ke Co je na tom zavistlive? 🤔 Prave naopak som hrda na svojho manzela ze aj napriek zlym znamkam v skole, v pracovnom zivote je velmi šikovný a inteligentny. A neraz mal na pohovoroch u seba absolventov s cervenym diplomom ktori nevedeli ani rozmýšľať, teoria je jedna vec a prax druha. Nehovorim ze su taki vsetci samozrejme. 👍

lucka_ke
18. jan 2022

@choco6 "biflosi su najhorsi lebo su nepouzitelni do realneho zivota a do praxe" mýliš sa a veľmi, len vďaka takýmto ľuďom máme špičkových neurochirurgov a iných skvelých odborníkov, nehovorím, že tvoj manžel nie je šikovný v praxi, nevyhovuje každému náš školský systém

vulka
18. jan 2022

@romino193 Prepadnúť môžeš aj na polroka. A ak tých 5 bude viacero a pridajú sa ja iné problémy, tak môžeš dostať podmienku a prípadne ťa potom aj vylúčia.

choco6
18. jan 2022

@lucka_ke A preco si myslis ze nejaky neurochirurg a vedec nemohol mat zle znamky ci prepadnut a aj napriek tomu je z neho skvely odbornik. Znamky v skole nie su vypovedna hodnota a ani cely nas skolsky system a na tom sa myslim zhodneme, ja v tom nevidim absolutne ziadnut zavist, skor smutne zhodnotenie nasho skolstva 👍🤔

veve889
18. jan 2022

@jana_eyre_2 ja som tiez prepadla v druhom rocniku na polroka z nemciny 😄 tiez mi nesla, len u nas to bolo tak, ze sme mali za 4 roky 6! ucitelov nemciny 🙈 kolko som sa pri nej naplakala, ze tomu nerozumiem. Aj som z nej nakoniec maturovala a dali mi (z milosti) 4 😆
Teraz zijem uz 10 rokov v Rakusku 🤣

alex566
18. jan 2022

Zdravim mam tento isti problem ale z matikou v 3ročniku teraz na pol roka nemam žiadnu znamku a keď nespravim komisionalky čo sa deje

jana_eyre_2
18. jan 2022

@veve889 😄 a predpokladam, že vieš teraz lepšie nemecky ako polovica tých učiteľov čo ťa vtedy mučili..

Ja som sa nemčinu niekoľko krát snažila naučiť ešte po skole, bohužiaľ sa to umna nezmenilo.. môj muž komunikuje celé dni po nemecky a anglicky, ja ho počúvam a namna sa to nelepí ani tak.. trocha rozumiem a tym to hasne, mne je to moc ľúto, lebo milujem tú reč.. dokonca moja rodina je spolovice z Nemecka.. asi som začarovana 😅

xgabriel
13. okt 2023

zdravim, mam otazku, mozem ist reprezentovat skolu ked som mal 1 krat odklad a 1 krat som prepadol na zakladnej skole?