Problémy 12 ročného dieťaťa v škole

hanica83
15. jún 2014

Ahojte, pisem preto, lebo by som rada vedela vase nazory na nas problem. Mam dceru na druhom stupni zakladnej skoly, ma 12 rokov. V druhom polroku bola dlho chora, mala komplikovanu infekciu dolnych dychacich ciest. Po liecbe sa zotavovala, nasledne opat ochorela, lebo mala oslabenu imunitu z antibiotik. Doma bola 2 mesiace. Aby ju mohli ucitelia ohodnotit, vsetko sa doucila za dost kratky cas, porobila pisomky, testy, je velmi dobra ziacka, sice este nema uzatvorene hodnotenia, ale stale dostava materialy na spracovanie, na ucenie, aby ju nasledne mohli vyskusat. Okrem toho som zial riesila aj psychicku sikanu zo strany spoluziacok. Po navrate dcery do skoly (dokonca sme riesili aj prestup na inu skolu, ale dohodli sme sa nakoniec, ze zakladnu skolu ukonci tam kde je teraz) prislubili, ze jej budu napomocne.Riesila som to s riaditelstvom skoly, oni zatial zvolili miernejsiu taktiku, no zacina sa to opat dostavat do starych kolaji, a sice hlavne jej zacina zneprijemnovat skolske prostredie jedno dievca, ktore ma neustale poznamky zakazdym, ked je moja dcera dobre ohodnotena ucitelom, ked jej ucitel uzatvori znamku z nejakeho predmetu. Su to poznamky charakteru, ze moja dcera nemusela robit to co oni, ked nebola v skole, ze to nie je fer, apod., avsak to co oni robili 2 mesiace, moja dcera sa doucila za niekolko dni, a napisala koncorocne testy velmi dobre. Vyustilo to tak, ze som sa dozvedela, ze matka dotycnej ziacky, urobila v skole cirkus, ako je mozne, ze moja dcera je hodnotena po 2mesacnom chybani, ze to nie je z moralneho hladiska prijatelne pre ostatne deti, a ze ONA navrhuje aby moja dcera opakovala rocnik ! Povedali mi to v skole neoficialne, a budu ma informovat, lebo dotycna si dohodla stretnutie u riaditelky. Neskutocne som bola sokovana, nakolko ide o osobu, s ktorou sa pozname, tykame si, dievcata boli v minulosti najlepsie kamaratky, nemali sme problem v komunikacii, nepohadali sme sa, nepohnevali, akurat jej dcera moju zacala ignorovat cca vo februari, dovod nepozname ani ja ,ani moja dcera. Ledva s nou prehovorila. A dalsia vec - akym pravom ona zasahuje, a este takto, do veci okolo mojej dcery, ja by som si to nikdy nedovolila. A ona prave ide hovorit o moralke, ked jej dcera sikanuje moju (odobrila som si to u psychologa, ide konkretne o nepriamu psychicku sikanu, takto sa to vola v metodikach skolstva). SKola je nam napomocna (aspon dufam), triedna povedala, ze opakovanie rocnika nepripada do uvahy, maximalne nejaka komisionalka, mam doverovat skole. Citim sa hrozne, moja dcera prospieva s vyznamenanim a nejaka ...... by je rada znicila jej dalsie vzdelavanie a vlastne jej tym znicila zivot na profesnej ceste. Co je uz toto za zakernost ☹ . Neskutocne ma to boli... Najradsej by som zdvihla telefon alebo sa s nou stretla a naplula jej do tvare.... V skole mi poradili, aby som ju nateraz nekontaktovala, a aby to zostalo na urovni dospelych. Avsak ja neviem, ci to uz henta nerozsirila aj medzi detmi, ja to drzim v tajnosti pred dcerou, ked sa to dozvie, uplne odmietne tam chodit. Moja dcera sa snazi neskutocne, jednak dobiehat ucivo, robit zameskane testy a jednak si "nevsimat" poznamky byvalej kamaratky a vyclenovanie z kolektivu od ostatnych dievcat. Drzime ju z muzom psychicky aby to zvladla, je to velmi narocne. Nerada by som jej menila skolu na jeden rok, kde sa musi prisposobit novemu kolektivu, ucitelom, prostreniu, co samozrejme moze mat dopad aj na jej vysledky v skole prave teraz, ked ma zachvilu robit prijimacky na gymnazium. Ako vsak prekoname tieto veci este dalsi rok, netusim. Prosim napiste mi, ako by ste to riesili, dakujem.

mravvcek
16. jún 2014

@hanica83 Boze ake vexia byt deti zakerne.....zazila som si to na vlastnej kozi....hroza. Ja by zom ziadala konfrontaciu s xotycnou matkou pred riaditelkou a triednou ucitelkou. Hovorim to ako ucitelka ktora take nieco zazila s rodicmi a bolo to to najlepzie riesenie. Fakt skus o to poziadat.

roxana280
16. jún 2014

@hanica83 ta mononukleoza posobi na centralny nervovy system, samozrejme nici pecen, sposobila mi selest na srdci a tie nervy to je na dlho. Dlho som sa davala dokopy, roky.

vevesh
16. jún 2014

@anexis ak ona nic zle nerobi, nechova sa nevhodne, nevidim dovod preco by tam nemala prist a konfrontovat
mozno prave teraz prisla chvila kedy vysvetlis svojej dcere, ze pred problemami netreba utekat, ani sa schovavat, ale sa im postavit tvarou a riesit

nie, nie a nie - ja som si tym presla a ucitelia to nezvladli, skola takisto a vsetko sa to obratilo proti mne, kde ja som bola na vine, ze im vlastne ja dovolim sikanovat ma, lebo sa nechcem zaclenit (kedze babenky sa dohodli a ja som bola sama proti kolektivu aj ucitelom)

@hanica83 zalezi na pedagogovi, ale ak nemate doveru, ze je tak dobry, ze situaciu zvladne, dcerku by som na konfrontaciu nepustila - moze to skoncit ovela horsie ako je - presla som si tym, takze viem o com to je...
drzim palce, aby sa to vyriesilo k spokojnosti vasej dcerky...

bahira1962012
17. jún 2014

dieťa nemá čo robiť na nejakej konfrontácii,treba dieťa preložiť na inu školu od septembra,tento školský rok uzatvoriť a hotovo

detana18
17. jún 2014

@hanica83 ako to dnes dopadlo? boli ste tam, podporit dceru?

hanica83
autor
17. jún 2014

Dceru som nechala doma, isla som do skoly ja s tym, ze som poziadala triednu, aby som mohla byt pritomna na triednickej hodine a mohla hovorit so spoluziackami. Najskor nechcela, potom ze musi vediet ,co im chcem povedat, aby to nebolo nieco nevhodne.... Takze rozhovor asi taky, ze som im oznamila, ze dcera je chora a nepride, aby sme sa vyhli nejasnostiam a nemuseli oni zhanat informacie a domyslat si. Na to im triedna ze "viete vcera som vam hovorila, ze su aj dusevne choroby", cim ma uplne dorazila, mala som pocit, ci jej nehrablo, razantne som jej oznamila, ze moja dcera nema dusevnu chorobu, ale ze mala tazku bronchitidu. Nastartovala ma, ale som sa snazila ovladat, lebo by som ju asi.... a zvlast este potom, co den predtym sa ma opytala, ci dcera berie antidepresiva, na co som jej povedala, preco by mala a ziadne neberie. Dcera to pocula vcera tiez. Potom som teda polozila otazku tej krpane, ktora utocila na moju dceru, preco to robi, ze ona len povedala, ze je to nefer, ze moja dcera niektore veci, ktore oni robili, nerobila. Vraj to povedala len 2x, ze neutocila, a ze sa jej na to len pytala. Triedna jej dala za pravdu, ze ma pravo povedat svoj nazor, ze ano, je to nefer, ze moja dcera by si mala vsetko dorobit, ale ze tie poznamky ma adresovat jej ako ucitelke a nie mojej dcere.. Na to som sa ozvala, ze ved dcera to vsetko doraba a za omnoho kratsi cas nez oni, na co triedna uz nereagovala. Nasledne som triednu upozornila, ze tie poznamky maju vaznejsie dosledky (schvalne som konkretne nespomenula mater tej krpane), ale triedna stale nechapala kam mierim. Potom som sa opytala dievcat, preco sa toto vsetko deje, samozrejme moja dcera bola ta, ktora ich nema rada, sedi bokom, nema zaujem, ze oni ju volaju, ale nejde atd atd atd. A triedna ? V niecom mi dala za pravdu, ale v zasade to cele vyznelo tak, ze moja dcera je ta divna, ze ked nieco dievcata maju, nech to adresuju jej a nie mojej dcere, vlastne ze nech ju radsej nechaju tak, vlastne to cele bolo uplne o nicom, ona vobec nepochopila o co ide, alebo nechcela pochopit, baby si to nepriznali, spomenula som este rok dva dozadu, akurat jedna sa ozvala co mala podobny problem a dala mi za pravdu, ze ano, je to tak. Az vtedy triedna vyplula otazku, ze ano ? aj ty ? Nechala ma tam chvilu s nimi samu, tak som im povedala co si myslim, vysvetlila som im ako sa moja dcera citi, boli ticho, potom uz nebol casovy priestor, lebo sa objavil dalsi ucitel a nadseny nebol ,ze tam som "bez dozoru". Takze takto to dopadlo, a som velmi rada, ze tam moja dcera nebola, lebo by ostala sama na pranieri. Vsetko som jej povedala, a zistila som sama, ze cesta k ozdraveniu kolektivu nie je.
No ale teraz ta vec, ktora ma neskutocne vytocila a to, ze som nepochopila ako to myslela triedna s tou dusevnou chorobou. Takze planujem stretnutie v zostave riaditelka, triedna, mm a ja, nech preberieme situaciu okolo dcery a zvediem rec na toto pred riaditelkou, ze som nepochopila ako to myslela a nech mi to laskavo vysvetli !
Riaditelka mi zatial nevolala ako dopadlo ich stretnutie s tou materou. Dcera doma maka, aby stihla hodnotenia, ostatni ucitelia su ustretovi a fajn, ale tato triedna je zena dvoch tvari 😖 . Takze tak.

hanica83
autor
17. jún 2014

No a samozrejme okrem riesenia tohoto hladame novu skolu. Dopriala by som to tej s.u.ke, ktora robi problemy.

niki101988
17. jún 2014

@hanica83 Nečítala som úplne celú diskusiu, ale poviem Ti mojej dcére sa smiali, keď začala nosiť okuliare a učiteľka jej musela dávať jednu tabletku kvôli epilepsii. Deťom povedala, že jej to dáva na hlavičku a problém bol na svete. Deti v škôlke boli malé hnusné potvory, tak som ich potajomky volala na záchode, malá plakávala a plakávala a hlavne nechcela chodiť do škôlky. Bolo to hrozné obdobie, lieky mi pľula kade tade alebo ich vôbec nechcela.
Takže veľa veľa síl a matku nezabiť

detana18
17. jún 2014

Prepana, to je sila.. takze vidno, ze ucitelka to nezvlada, respektive, ona je velmi velka vinnicka... mna to tak vytocilo .. :(

kakika007
17. jún 2014

@hanica83 aspoň zbežne som si musela prečítať celú diskusiu (aj napriek tomu, že o pár hodín vstávam do práce, ale nedalo mi to,kedže som učka). Normálne mi sánka padla, že čo sa dnes už medzi tými deťmi deje, tá zákernosť a zloba čo v nich je, je odrazom toho čo vidia doma, preto sa niet čo čudovať, že nejaká usoplená žaba, ktorej doma masírujú ego, aká je dokonalá a geniálna, si otvorí ústa presne tam, kde nemá a povie čo si myslí (alebo skôr prezentuje názor niekoho iného). V živote nikdy by som si nedovolila pred druhými deťmi povedať čo i len náznakom niečo o druhom dieťati, nie o jeho zdravotnom stave a už vôbec nie nejaké domnienky a nepodložené fakty o psychickom stave, to je čo za trúbu tá jej triedna? tá má štátnicu z pedagogiky a psychológie? ved to musia robiť všetci, učiteľ je v prvom rade psychológ, musí zvládať všetky situácie, aj tie dobre, ale bohužiaľ, aj tie zlé.
Normálne musím otovrene priznať, že sa hanbím za takéto pseudokolegyne a sa vôbhec nečudujem, že o nás, učiteľoch, sa rozprávajú iba samé zlé, negatívne veci.. 🙄
Ale prejdem k tvojmu problému, tda problému Tvojej dcérky. VŽDY je na danom vyučujúcom (nie na triednej, ani na riaditeľovi a už vôbec nie na názore nejakej spolužiačkinej matky) či žiak, ktorý vvymešká viac ako 30% hodín, či musí alebo nemusí robiť komisionálne skúšky. Pokiaľ sa jedná o opodstatnené chýbanie (ako v prípade tvojej dcérky) a žiačka je vynikajúci študijý typ, nemá problém si sama dobrať učivo v krátkom čase, môže sa učiteľ dohodnúť na mimokomisionálnom skúšaní a to tak, že jej uloží nejaký termín (zväčša 2 týždne), dokedy musí určitú časť učív naštudovať a následne nato jej môže dať jednak písomné a jednak aj ústne preskúšanie. Zväčša sa takéto skúšanie odohráva pred triedou v priebehu normálnej hodiny. Takže, ak vyučujúci nepociťujú potrebu si dokazovať niečo o počte vymeškaných hodín, dcéra nemusí žiadne komisionálne skúšky robiť. a už vôbec o tom nemá rozhodovať nejaká cudzia mamička, s tou by sa o tvojej dcére a jej problémoch (ani úspechoch) nemala baviť nielen triedna, ale ani riaditeľka (zákon o ochrane osobných údajov....), je to čisto záležitosť vyučujúcich, tvojej dcéry a vás, rodičov.. ostatní sa môžu aj na hlavu postaviť...nemajú v tomto prípade čo riešiť.
... a určite by som si neodpustila poznámku, už ked budeš u riaditeľky, o neprofesionálnych poznámkach týkajúcich sa psychického zdravia na adresu tvojej dcéry
Jednoznačne dcéru z tej školy preč!!! a čo najskôr!!!
a ešte otázka.. aký má vzťah tvoja dcéra k triednej? alebo aj ako z pohľadu tvojej dcéry je triednou učiteľkou prijímaná? berie ju ako všetky ostatné, či nebodaj ju sama stavia do pozície outsidera?????? (lebo na základe toho posledného príspevku mám pocit, že sa snaží blysnúť pred ostatnými žiakmi (povedzme to otvorene, snaží sa im strčiť dakde, aby ju mali radi ako učiteľku) práve tým, že doslovne zhovaďuje tvoju dcéru)

bahira1962012
18. jún 2014

@hanica83 som rada, že si tam dcérku nenechala aby sa do dieťaťa tvojho navážali,velmi dobre si to urobila,ako si zistila viac ťa tí vyučijuci na tej škole zaujímať nemusia,najdite novú školu nech má tvoja dcérka opäť radosť chodiť do školy a nech sa venuje len učeniu a nie šikane 🙂 držím palce 🙂

belbel
18. jún 2014

@hanica83 To je hnus! Dobre, že tam dcéra nebola, vysvetlila si jej to doma v kľude a citlivejšie, ako bytam mala stáť pred celou triedou, písala som o tom už predtým v príspevku. Učiteľka sa slabošsky pridala k vačšej časti triedy, aby sama nemusela čeliť nepríjemnej situácii, aby ona sama nemusela čeliť tlaku kolektívu a zbiera body popularity u detí, lenže mala vystupovať ako autorita, nasmerovať to na správnu cestu. Ona si to takto uľahčila a v podstate jej spravíte službu a ona ráta s tým, že odíde dcéra zo školy a bude "kľud"... Slaboška! Poznámky o tom, že včera sa rozprávali aj o duševnej chorobe... a pod. vysoko neprofesionálne!!! A navyše, jedno dievča s podobným problémom potvrdilo, že šikana existuje a už nepriamo "označila" aj túto malú "hrdinku", keďže vystúpila napriek tomu, že zrejme aj ona spadne do osídiel vačšiny a pani učiteľky a okúsi, ako sa vysporiadajú s niekym, kto má iný názor.
Prestup zo školy je najlepšie riešenie. Držím dcérke palce, tebe pevné nervy, doriešte situáciu, nech to len tak neprejde!

kararinka
18. jún 2014

@hanica83 Ja som myslela pocit viny tym, ze podla mna to co nastalo je uz sekundarna viktimizacia obete. Miesto toho aby sa riesilo ako dalej, sa hladaju priciny preco je na vine tvoja dcera a padli podozrenia ako pripadna dusevna choroba, "divnost" tvojej dcery. Kolektiv, umocneny triednou ucitelkou vyriekol ortiel, ze problematicky clanok je tvoja dcera. Tazko povedat, ci by pomohlo mat inu triednu, lebo podla mna to este nebol taky stupen sikany, ktory by bol neriesitelny. Ja by som mozno zasla s dcerou k psychologovi, aby ju pripravil na novy kolektiv a dal tipy do buducna ako sa nestat obetou.

hanica83
autor
18. jún 2014

Baby tak zajtra idem do školy opäť, dcera je chora, doma maká na úlohách, a dnes som sa dozvedela,ze z predmetu, ktorý mala uzatvorený-osobne som hovorila s učiteľom, musi este nieco dorabat, a prave je to vec, ktora leží v žalúdku tej spolužiačky. Takze skole určuje pravidlá rodic a žiak ?!!!!!! Ja som uz tak zhnusena, znechutena, nervy v kybli .....

hanica83
autor
18. jún 2014

A este som chcela aby bola triedna na stretnuti tiez, ale vraj asi bude mozno PN a ked nie, ze aj tak učí. Ako mam dokázať čo triedna povedala ? S manželom sme sa dohodli, ze odteraz uz iba obaja spolu na stretnutia.

nunusimi
19. jún 2014

@hanica83 uz neries kto co povedal. nech si dorobi co je potrebne a akukolvek komunikaciu o tom co bolo, je a bude si nechaj na stretnutie s p. riaditelkou, ktorej donesies potvrdenie z inej skoly, ze ju zobrali a ziadas o uvolnenie z danej skoly kvoli prestupu. a bodka. Je tto velmi divna skola. Najma pani triedna.

maznacik007
19. jún 2014

@hanica83 dobre si spravila najdite novu skolu ...
a riaditelke pekne povedz co sa presne stalo ... najma o tej dusevnej chorobe .. co ta triedna hovorila pred dievcatami /ona sa ich moze opytat/ dalej to ze informovala o zdravotnom stave /chybani a chorobnosti/ a skolskych výsledkoch uplne cudziu osobu co je v rozpore so zakonom a ze podas podnet na statnu skolsku inspekciu ...

a tu ucitelku by mali vyhodit na hodinu ... taki ludia tam nemaju co hladat

ty nemas co dokazovat nech si to riaditelka overi u deti co tam boli a hotovo...

hanica83
autor
21. jún 2014

Tak sme tam boli na stretnuti s vedenim skoly. Triedna neprisla. Zacalo to najskor utokom na nas, ze preco tolko dcera chyba, zase nie je v skole, ze ju vraj niekto videl chodit po vonku ked bola chora apod. A ze oni zatial neriesili ospravedlnenky, lebo ide o dobru ziacku atd. S manzelom sme sa ohradili voci utocnemu tonu aj voci nejakym ohovarackam. Potom zmenili ton. Ale vinnik sa nasiel - samozrejme moja dcera. Lebo - dievcata mali zaujem o nu, pytali sa uprimne na nu, ze ta krpana, ktora mala stale poznamky to doniesla z domu, lebo doma to riesili. Co sa tyka tej matere, vraj jej bolo striktne oznamene, ze to nie je jej vecou, aby sa starala (neviem ci to tak naozaj bolo). Riesili sme aj to co povedala triedna, pohorsili sa nad tym, ze to si nesmie dovolit, ale ze aj tak uz konci koncom juna u nich. Takze najskor utok, potom otocka a prednaska o tom, ako sa deti menia a prechadzaju kadejakymi obdobiami a blabla, a ze mozu od septembra zavolat do triedy CPPP, aby pomohli vyriesit problemy. Ale ak dcera nebude pokracovat v ich skole tak NIE JE CO RIESIT ! Takze takto.
Dcera ma predlzenu klasifikaciu. Ona to chcela stihnut vsetko tak, aby dostala vysvedcenie v normalnom termine, ale nestihne to, tak sa uz zmierila s tym, ze predlzene to bude. Ked som to spomenula, tak ze ake zmierenie, ze to skola urobila ustretovy krok ! Je mi z nich zle. Nezabudli sa opytat, ci sa u nas v rodine nic nedeje. A ze nech pride, vraj koniec roka je najkrajsi, nech teraz nedobieha rychlo co zameskala, nech si posilni zdravie... Pripadala som si ako v rozpravke Nemo - pripadala mi ako ryba Dory - ta modra, kazdu chvilu menila postoj. Baby bolo to silne kafe a spracuvavam doteraz. Ani sa mi to nechce cele opisovat. Vraj sa uz nejaky rodic ohradil, co sa stale riesi nasa dcera, ze nech si to dievcata vybavia same. Ja uz ani nemam chut tam chodit na stretnutia, dcera si dokonci klasifikaciu a riesime novu skolu. Takze takyto zaver.

kaktusik007
22. jún 2014

@hanica83 neskutocne. Precitala som si to tu vsetko a ta poznamka o dusevnej chorobe ma dorazila. Ta krava triedna si akoze neuvedomuje dosledky svojho konania???
Ale drzim dcere palce... Nech dobre spravi skusky a najde v novej skole dobry kolektiv. Aj ked ak tam bude niekto kto pozna niekoho z aktualnych spoluziakov, podozrenie z dusevnej choroby s nou uz pojde stale ako cista pravda - pretoze to predsa povedala ich triedna - hnus. Fakt hnus toto.

dadulko1
22. jún 2014

@hanica83 presne takýto záver som čakala, v školách sa šikana ututláva, a ten šikanovaný bude vždy vinníkom. no a samozrejme riaditeľ sa bude stále zastávať učiteľa, a aj väčšiny v triede, takže pre nich je najlepšie označiť ako problém jedného žiaka, no a samozrejme problém hľadajú aj vo vás, v rodičoch. smutné ale bežné na slovensku. pokiaľ máš chuť, tak to rieš na vyšších miestach, ale samozrejme zmeňte školu, tvoja dcéra v tejto škole nikdy nebude v pohode, oni by jej to v ďalších ročníkoch dali poriadne pocítiť.

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abab
27. jún 2014

Neskutocne, cely tento tvoj pribeh, drzim palce, nech sa malej v novej skole dari a cim skor zabudnete na chore spravanie deti, ucitelky aj vedenia skoly. Nechapem ako moze byt ucitelka taka zla, dusevna choroba moze byt spustena prave takymito recami a enormnym tlakom na psychiku. Este k tomu po dlhotrvajucej chorobe. To by malo byt trestne.

womankc
4. júl 2014

@hanica83 ja som teraz prekladala syna na školu do 9 ročníka .A to už raz prestupoval vo štvrtom ročníku kvôli integrácii , u nás nebol špeciálny pedagóg. Teraz som ho prekladala hlavne kvôli najmenšej dcérke, lebo ju prijali do 0 ročníka do školy mimo nášho bydliska, tak aby sa vedela pohybovať. Ale aj sám to uvítal, z jeho problémov,tiež sme mali miernu šikanu a aj zo strany niektorých pedagógov to nebolo celkom tak ako byx to malo byť. Takže mne nepriamy dôvod vlastne vyriešil dilemu . Na tvojom mieste by som to riešila na škole ráznejšie a pani nemá čo žiadať absolútne, ani len komisionálky nie, pretože bola tvoja dcéra riadne vyskúšaná si myslím a riadne oznámkovaná a teda to by som zo strany školy tiež nepovažovala za správne , keby to takto riešili. Pani má zrejme nezdravý náhľad na svoju dcéru a to by som skôr ja rázne riešila v škole jej dcéru aj s posudkom z psychológie.
Môj syn sa teší do novej školy a dúfam, že to bolo správne rozhodnutie . Veľmi dlho som to zvažovala, radila som sa ale vždy mi vyšlo , že prestup bude dobrý krok.
V tvojom prípade by to bolo z pohľadu Vašeho na dcérku strašne nespravodlivé, ale z praktického hľadiska mala podľa mňa prestúpiť. Určite by sa jej uľavilo a vodilo dobre, lebo to dievča tak ľahko neprestane a ak je Vaša dcéra citlivé dievča bude trpieť a niesť si to so sebou.

Ja som riešila konflikt synov na konci roka , priznal sa nám, že ho zbil spolužiak a vedela som , že to nie je prvýkrát ,ale teda v presile 4 na jedného. Nechcel to riešiť , tak sme ho rešpektovali. ale pri prestupe keď zrazu chcel vedieť jeho triedny , že prečo , tak mimo iné som mu aj toto spomenula aj s dovetkom , že teda sme to neriešili na výslovné želanie syna. NO učiteľ sa zachoval perfektne riadne preriešil toho chlapca a že ešte aj pri tom sa prával arogantne , ale že ho potom tak sfúkol, že by sa mal vlastne nám poďakovať , že je to až na hlásenie na políciu a čo ja viem a že frajerovi to asi docvaklo, tak mi potom syn povedal, že po škole za ním prišiel a omluvil sa mu , že nechcel mu robiť zle ........... niekedy tie deti ani samé nevedia , čo činia a že ubližujú . Možno to dievča na tvoju žiarli , že je múdra a že zvláda aj napriek dlhej absencii a možno, že má ešte lepšie známky , tak jej robí zle.
Ako ste vlastne dopadli ??????

danielahamar
4. júl 2014

@hanica83 ja som riešila šikanu tiež môjho syna 5taka... začal to celé chlapec, kt. s ním chodí od jasiel do triedy... tiež výčitky typu, ty máš jednotky, prečo máš jednotky a len teba stále vyvolávajú a chvália... 😔 môj starší je dyslektik a má problém sám so sebou a nieto aby mu ešte nejaké deco niečo závidelo... učí sa každý deň poctivo, jedinú výhodu má v tom, že má neskutočne dobrú pamäť na učenie - naspamäť, takže aj keď je integrovaný, má bez problémov jednotky - zatial, uvidíme... ten chlapec, čo išiel proti môjmu obrátil potom všetkých chlapcov v triede proti môjmu a začal vymýšlať neskutočné veci, čo komu povedal... nakoniec vysvitlo to, že tak už bol môj nahnevaný /je bezkonfliktný typ, ani kričať nevie poriadne/ že mu povedal nadávku a ja som nato povedala, že sa ani nečudujem /a to nebola vôbec nadávka tvrdého zrna, kedže taký nie je../ , taktiež mi raz pekného dňa prišiel, že on chce zmeniť školu... tá šikana trvala cca mesiac, pokiaľ sa nato prišlo 😔 potom to už riešila aj triedna, aj družinárka a dokonca sa to dostalo aj do riaditeľne, že čo sa tom tam deje...

osobne som sklamaná z týchto dnešných detí, lebo závidia aj chorobu toho druhého dieťaťa a ešte si myslím, že veľa ide aj od rodičov, čo počujú na koho doma, je mi zle z tejto dnešnej výchovy, rodičia by sa ozaj mali nad sebou zamyslieť ☹

maznacik007
4. júl 2014

@hanica83 je to len a len v skole moja dcera mala tento polrok takmer 190 zameskanych hodin ... jedine co sa ozvala bola ucitelka za vytvarnu ... tam dorobila nejake prace ... pisomky urobila vsetky ucila sa doma ma same 1 ulohy vypracovala a posielala do skoly po spoluziakoch .. cez net nam vsetko posielali...
moja ma chronicke autoimunitne ochorenie a tuto jar mala nejake komplikacie tak preto .. hadam to od septembra bude lepsie ...

lila77
4. júl 2014

vymenit skolu ine ti nepomoze to je ako keby si si nesadla v robote so sefkou a kolegynami ednoducho musis odist ine sa neda ak jej nechces pokazit detstvo

petkavka
4. júl 2014

@hanica83 Ahoj milá mamička. V prvom rade ti chcem vyjadriť veľké ocenenie za starostlivosť o dcéru, lebo niekedy rodičia radšej dieťa nechajú v šikanovanom prostredí, len aby nemuseli nahlas dať najavo, že sa niečo deje. Druhá vec je, že školu treba zažalovať a dať to na súd. Prvý krok bol riešienie v rámci školy. Triedna však stojí jasne za tou dievčinou a riaditeľka tiež nevie ako správne reagovať. V tomto momente, ak už má tvoja dcéra ukončený ročník, treba spísať žalobu a odteraz sa rozprávať s riaditeľkou, triednou... kým koľvek len a len na súde. A ak by aj sa chceli stretnúť, tak tvoja odpoveď musí byť jednoznačná ...že čokoľvek ti chcú povedať, môžu a to priamo pred súdom. Samozrejme bude potrebný aj posudok psychológa a tak....držím palce aby si bola dostatočne silná ako vzor pre svoju dcéru.