Stredná odborná škola podnikania verzus súkromná obchodná akadémia

nelkajojko
21. máj 2021

Dobry deň. Poprosím o vaše skúsenosti, alebo názory. Dcéra chce v budúcnosti pracovať ako účtovníčka. Prihlasila sa na strednú odbornú školu podnikania a súkromnú obchodnú akadémiu, na obe školybola prijatá. Čo myslíte, ktorá skola je lepšia? Dnes musím poslať rozhodnutie a chcem sa rozhodnúť dobre.Ďakujem za každý koment

ninusa221
21. máj 2021

U nas vo Zvolene je súkromná podnikanie- čo poznam ludi tak to bola škola taka aby prešli reálne nikto nepodniká ( čo poznam) buď išli skusit na VŠ alebo robia hocikde ( opatrovateľkyv RK, na pumpe no proste čo pride) na obchodnú zas tiež poznam dosť ludi baby išli potom na Vš bud v tom istom odbore ale mam aj vela spolužiačiek z obchodnej a to sme na pedagogickej... 🙂

janka2501
21. máj 2021

a ktora SOŠ podnikania? dcera chodi 3 rocnik na strecniansku

deti95060810
21. máj 2021

suseda chodila ale v Mt na školu podnikania... robila pokladníčku v Jednote, po pár rokoch odišla aj odtiaľ a robí v automibilke za pásom....
Určite je lepšia OA - neter skončila a robí ekonómku v Prahe ....
Aj čo poznám kočky, ktoré skončili OA tak väčšinou robia ekonómky v nemocnici, vo firmách, .....

nelkajojko
autor
21. máj 2021

@janka2501 dobry deň, presne strecnianska to je a obchodnú ma dudovu

terina25
21. máj 2021

@nelkajojko obchodna akademia

janka2501
21. máj 2021

@nelkajojko tak zalezi, aky odbor si vybrala, dcera ma CRaM....a sama vravi, ze nic moc

sylvie
21. máj 2021

@nelkajojko myslim, ze Dudova nie je sukromna. Skor tu by som vybrala, ked chce robit uctovnictvo.

janka2501
21. máj 2021

@sylvie je na Dudovej sukromna, je premenovana, Volakedy mala nazov SOA AMOS,a prestahovali sa na Dudovu 4, ku klasickej OA

zefyra
21. máj 2021

@nelkajojko Syn chodil na súkromnú školu podnikania v Senici a hneď z nej bol schopný viesť celú firmu ktorá obchoduje s celým svetom. Veľmi sa mu darí, takže školu odporúčam.

sylvie
21. máj 2021

@janka2501 aha tak.. dakujem za info..

kitycat
21. máj 2021

@nelkajojko povirm ti, ze na tej sukromnrj akademii budu same zazobane deti cize ak ste taka obycajna rodina tak nech ide na tu obycajnu by som povedala. Ale rozhodnutie ste uz asi urobili

fineta
24. máj 2021

Obchodná akadémia.

rainee
6. jún 2022

@janka2501 ahoj, ako ste spokojni na strecnianskej, ma to daku uroven aspon ako obchodna akademia ci slabsie? nie je problem odtial na Vs?

rainee
6. jún 2022

ja som kedysi inak chodila na OA Hrobakova, bilingvalna trieda, nedam na to dodnes dopustiti, clovek ma ozaj siroky zaber po ukonceni studia (ucto, HR, administrativa, obchod a marketing, jazyky...)

janka2501
6. jún 2022

@rainee vobec, cele zle, uplne na nic dobry ucitelia odtial odisli....a uroven vyucovania online, aj prezencne katastrofa...nieje problem na VS...dcera tiez podala prihlasky, tak uvidime...ale uz by nesla na tuto strednu skolu

rainee
6. jún 2022

@janka2501 tak to je škoda, dúfala som ze to bude v pohode. ďakujem za info

maajda
18. máj 2023

@janka2501 dobrý deň, ak sa môže niekto podeliť o skúsenosti...možno je už pozde- no táto soš podnikania, je jediná škola kam nakoniec syn urobil prijímačky...ak niekto vie dať reálne sucastne skúsenosti, ma tam vôbec nastúpiť, bojím sa úrovne vzdelávania školu som dávala len na základe popisov v manuáli SŠ za Ba a teraz váham či ho nedať radšej na súkromnú školu ešte radšej rýchlo...veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek info...

janka2501
19. máj 2023

@maajda dcera mi vravela,ze skola sa ma zrusit,zistite si ci je to pravda...inak niektori ucitelia des

rainee
19. máj 2023

@janka2501 áno tiež som niekde čítala že sa ma ta skola podnikania strecnianska zrušiť.

maajda
20. máj 2023

@rainee ďakujem veľmi pekne za info...to ma ale dosť znepokojuje, syn je tam už potvrdený a zapísaný,inde mi ho totiž nevzali😕

rainee
20. máj 2023

@maajda určite sa na to radšej informuj vopred. môže byť že otvárajú posledný ročník, ale môže byť, že ju zrušia aj za rok-dva a potom bude musieť inde prestúpiť.

rainee
19. feb 2024

@maajda ahoj, ako ste dopadli, syn tam nastúpil a ak áno, je tam spokojný ci nie?