Stredná škola umelecká

timeajanka
9. okt 2022

Dobrý deň,idem s prosbou, dcéra končí 9 ročník ZŠ, uvažuje nad umelecká Topoľčany (propagačné vytvárnictvo alebo fotograficky dizajn)teraz má k tomu blízko...aj k vytvárnictvu aj k fotografovaniu... máte niekto skúsenosť s týmto odborom? Aké je potom uplatnenie? Výška? Aká? Bojím sa ,že ju to prestane po 3 rokoch baviť..potom sa dá ísť aj iným smerom ( aká vysoká) ..za káždy komentár ďakujem...

0silvia0
9. okt 2022

@timeajanka na Slovensku vacsinou VSVU v BA. Potom Brno. Este moze studovat ucitelstvo vytvarnej vychovy s nejakou kombinaciou, smerov kde uplatni vztah k umeniu je viac.

timeajanka
autor
9. okt 2022

@0silvia0 takže uplatniť by sa potom mohla ako pedagóg... výška pedagogicka ? Má zatiaľ vybratu túto školu propagačné vytvárnictvo a farmaceuticku Hlohovec... ďakujem krásne za odpoveď ❤️❤️❤️

kiki68
9. okt 2022

@timeajanka vyska bud Fotografia, pripadne graficky dizajn a typografia, reklamna forografia, masmedia. Vsetko, kde skoncis ako profi fotograf alebo graficky designer pre produktovy a graficky design. Je to dobre plateny job. Lebo teraz je vsetko online a treba to fotit a tocit s tym videa.

kiki68
9. okt 2022

Odporucam ist nie na VSVU, ale do Viedne na Angewandte Kunst, ma studium zadarmo, byvanie tiez ( Uni byt alebo Internat) a kvalita studia je kdesi inde. Tiez super je Krakow a potom Berlin. Kamosi dostudovali Vieden, Krakow a Berlin ( niektori zacinali na VSVU) . Ako VSVU by som obisla skrz nedostatok miesta, podla mna je to tam na viac krat s tym ako sa tam dostat, to iste Brno a Zlin. Hoci Zlin je velmi fajn na studium v tomto smere. Vieden ma sirsie moznosti, da sa aj v anglictine studovat. Ja len, ze zamerat sa na iba SK a Cz skrz vysku je dost skoda potencialu.

timeajanka
autor
9. okt 2022

@kiki68 ďakujem ❤️

timeajanka
autor
9. okt 2022

@kiki68 ďakujem ❤️❤️❤️ každý komentár si vážim a určite nám pomôže ❤️

damnel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timeajanka
autor
9. okt 2022

@damnel ďakujem 😊

0silvia0
9. okt 2022

@kiki68 ty si mi padla velmi vhod. Moja dcera konci tento rok na supke v ba a chce ist studovat do DE alebo AT v anglictine. Idealne nejaku animovanu tvorbu. Vies poradit este nieco kde sa neplati skolne okrem Angewandte Kunst?

0silvia0
9. okt 2022

@timeajanka uplatnenie najde urcite, ak nebude chciet studovat dalej umenie a nebude chciet studovat v zahranici ako radi @kiki68 da sa nieco najst. Moj syn zacal studovat ucitelstvo anj a vytvarneho umenia, ale nebavilo ho to.

cakambabatko
9. okt 2022

Ahoj, ja mam absolvovanú umeleckú školu, bez vysokej školy nemám vôbec žiadne uplatnenie, nájsť si prácu je velmi tazke, keď som sa hlásila do akejkoľvek práce ma odbili, že s takým vzdelaním nemôžem robiť nič..Musela som to vyriešiť živnosťou ak som vôbec chcela začať niečo zarábať..Ak si je istá a chce tu vysokú školu, tak super ale bez vysokej neodporúčam.. Každopádne držím palce v každom rozhodnutí! ❤️

kiki68
9. okt 2022

@0silvia0 musite zistit, ale statne skoly v Rakusku a Nemecku su pomerne zadarmo. Su aj speci stipka. Cize skuste ist tym smerom. Anglicko sa plati co viem. Tiez mi ponukali staz vo Finsku alebo Belgicku. Cize moznosti su

kiki68
9. okt 2022

@cakambabatko reklamky si skusala? Od nas vacsina ludi isla do reklamky.

kiwi3
9. okt 2022

co sa tyka supky, tak neviem o nikom, kto by isiel studovat neskor nieco ine ako umenie. ak by si to neskor rozmyslela a chcela zmenit odbor na vyske. ovela jednoduchsie to je naopak, na vsvu bolo napriklad kopec ludi z gymplov alebo odbornych strednych skol. uplatnenie asi ako pri humanitnych odboroch. nie kazdy to potom aj realne robi... napriklad zivit sa umeleckou fotkou u nas je celkom scifi.

cakambabatko
9. okt 2022

@kiki68 skúšala snáď všetko..Problém bolo aj mesto, u nás ani nikde v okolí takéto pracovné ponuky a možnosti neboli..

lujza123
10. okt 2022

@cakambabatko ja mam tiež umeleckú strednú a väčšina mojich prác sa točila okolo umenia, alebo som aspoň využívala vedomosti zo školy co sa týka vytvarnictva

Ale je pravda ze velakrat ide o job na živnosť, no dá sa nájsť aj ako ttp. Záleží od človeka, či naozaj chce robiť to čo ho baví a ide si za tým, alebo sa uspokojí s hocičim hlavne ze príde výplata.