Umelecká škola - propagačné výtvarníctvo

7. dec 2022

Dobry den, chcela by som ist supku do Bratislavy ( skola umeleckeho priemyslu Jozefa Vydru ). Odbor by som chcela ist na Propagačne vytvarnictvo. Je tu poprípade niekto, kto ma s touto skolou a odborom skusenosti? Ako sa teda mozem v buducnosti uplatnit? Oplati sa to?

sunshine_007
7. dec 2022

Otvor si profesia.sk a pozri kolko ponuk najdes na job s tu pracou a rozhodni sa podla toho.

sintra
7. dec 2022

Ja mam tento odbor vystudovany, ale v inom meste. A este pred pocitacovou erou 😀 Dnes sa uz propagacne vytvarnictvo velmi prelina s grafickym dizajnom, vacsina veci sa robi digitalne, my sme este vsetko rucne 😀 Inak nikde nie je napisane, ze musis robit to, z coho si zmaturovala 😉 Ja som tiez ten pripad.

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lujza123
12. dec 2022

Tiež mám SUPku, iny odbor a inde.
Pri umeleckých smeroch platí ze to niesu "konvenčné odbory" takže ani ponuky prace nenájdeš vo veľkom počte na profesii. Veľa cesticiek v tejto sfére si proste musíš vyslapat sama.
Ja som so školou spokojná, po umeleckej stránke mi veľa dala a celý život sa točím okolo umenia, respektíve úžitkového umenia
Robila som restauratorstvo, dlhé roky grafický design, tetovanie, divadelné kulisy, teraz dekoračné omietky, plastiky....
Co mam spolužiakov tak cca 40% z nás ostalo robiť niečo spojené s umením alebo šli ďalej studovat, ostatný našli uplatnenie inde

svokrinjazykmonika
13. dec 2022

Ja mám z toho maturitu a je mi na prd ale tak to som ja, možno to nebude tvoj prípad. Keby mám znova na výber idem na fotografiu. Skôr ako výtvarníctvo by som odporučila nejaký grafický dizajn alebo také niečo