Vhodná školská taška - ruksak pre 16-ročného stredoškoláka

dankagirl
13. aug 2022
tenerifka
13. aug 2022

Vans....ale v tomto veku by si mal vybrat sam

didush27
13. aug 2022

@dankagirl jeho sa spýtaj

matullienka
13. aug 2022

Tak naša ide do piatej triedy a už som sa pýtala jej akú tašku chce, ved v tomto veku sa už predsa vedia rozhodnúť a vyjadriť co sa im páči

dankagirl
autor
13. aug 2022

@didush27 on povedal,že mu je to jedno
Nechceme nič nekvalitne
Niečo čo je štýlové
Žiadne typu Vans bez výstuže chrbta

janka1011
13. aug 2022

Milujem tieto komentáre "v tomto veku si má vybrať sám" ... mama sa chce zrejme len poradiť, s akým ruksakom máte dobré skúsenosti, ktorý je praktický, cenovo prijateľný a aj niečo vydrží. Isteže si každý vie vybrať čo sa mu páči a zasa sú aj deti ako môj syn, ktorým je to šumafuk a schytí prvý, ktorý vidí, stačí, že bude čierny. To neznamená, že mu ho aj kúpim. Tiež by som privítala nejaké tipy aké ruksaky nosia vaši stredoškoláci a spĺňajú kritériá, ktoré som už spomenula.

dankagirl
autor
13. aug 2022

@matullienka to že si pytam radu aká je vhodná štýlová taška pre puberťáka neznamená,ze mám doma nesvojprávne dieťa…riešime to spoločne,pretože má poprosilo o radu …je má tom niečo zle…
Že mám zodpovedného tenegera,ktorému je síce dizajn a značka k ničomu,ale chce kvalitnú tašku …

dankagirl
autor
13. aug 2022

@janka1011 presne 🙏ďakujem
Moja reč

dankagirl
autor
13. aug 2022

@tenerifka prepáč,ale Vans práve nie je vhodný ako celoročný ruksak a nebudem platiť,len za to aby mal dodžubany chrbát a môj syn ani taký nechce ..
Prosím o radu a skúsenosť

tenerifka
13. aug 2022

@dankagirl Vans su aj s vystuzou chrbta

luliu
13. aug 2022

@dankagirl kroon

deti95060810
13. aug 2022

bagmaster

dankagirl
autor
13. aug 2022

@luliu ďakujem🙏 úplne som zabudla🙈 na Značku Kroon má ho môj 3tiak a je top idem kuk

pinkgirl
13. aug 2022

@dankagirl pozri značku Hama. Majú rad Coocazoo - vystužená, pestré motívy aj pre stredoškolákov.

janinah
13. aug 2022

daj do googlu mestský batoh/ruksak

dankagirl
autor
13. aug 2022

@janinah ja som prosila o konkrétnu skúsenosť
Dať do googloe je najmenej

janinah
13. aug 2022

@dankagirl áno? a kde si o to prosila? v tom siahodlhom úvodnom príspevku? prepáč,myslela som,že ti pomôžem tým slovkom mestský,lebo toto je štýl,ktorý momentálne hľadá do školy môj 16r. syn....

andrea78
13. aug 2022

@dankagirl moj ma Topgal. Nie su zamerany len na detske tasky, ale aj na studentske a pre dospelych.

lilke
13. aug 2022

Syn má 15, má coocazoo. Dcéra tiež. Túto značku som videla na stredoskolakoch, preto som ju kúpila. Decká to majú cez 2 roky, chvália si, dobre sa im nosí aj väčší náklad, navyše (pre mňa) sú aj kvalitné, nenicia sa.

bimbambom
13. aug 2022

@dankagirl síce nemá výstuž , mne nechýba aj keď mām problém s chrbticou , ale úžasne sa nosí, putka sa nezarezāvajú, nepadajú , za mňa je dokonalý . Zvyknem ho mať riadne napchatý 🙂
Jediné mínus je cena , aj oni šli hore :(
Ale za tie peniaze stojí , majú viac farieb, je to taká štýlovina , na Instagrame som videla , že to nosia bežne pubertiaci 🙂

https://ykra.net/collections/matra-mini-leather...

hahah1
13. aug 2022

Ja odporúčam tento. https://www.skate-bratislava.sk/damsky_batoh-da...
Konkrétne Dakine wonder. Sama ho mám už dlhšie, prežil so mnou celú strednú, túry, výlety ;)

lulamx
13. aug 2022

@dankagirl syn by chcel fjallraven raven, ma ho manzel uz roky, denne ho nosi a velmi to na nom nevidno.
syn ruksak nepotrebuje, lebo ma dva, oba su v pohode, znesu caste nosenie, na chrbat sa nestazuje.
https://www.moonride-bike.com/en/popular-produc...
a starsi model tohto:
https://sk.jack-wolfskin.eu/nature-daypack/2009...

zzzuzzzu
13. aug 2022

@dankagirl ... starsi junior si vybral v 1. rocniku na strednej Lenovo backpack (typ Lenovo Y Gaming Armored 15,6") s pevnou vystuzou a polstrovanym priecinkom na notebook, je maturant a batoh je stale ako novy 👍 - unesie vsetko mozne, je umyvatelny (pevny povrch), nic sa nepokrci, priestranny, pritom kompaktny objem, pevny chrbat, do detailov prepracovany a pre IT nadsencov s mnozstvom vychytavok, design splna 👍, urcite odporucam, aktualne su isto uz novsie typy od Lenovo i Legion-u:

zzzuzzzu
13. aug 2022
sisaka
13. aug 2022

@tenerifka čosi, že sám v 16, však maminka vyberie a kúpi, čo by sa on namáhal zisťovať si niečo. Ja som decku naposledy vyberala niekedy na prvom stupni. U nás našťastie decká nevlačia 10kg náklady do školy, tak na desiatu a fľašku vody je to úplne jedno, v teenagerskom veku ide o štýl a trend, to si dieťa odsleduje samé a vie lepšie ako ja, dcéra napríklad nosila na strednej veľkú kabelku. Syn má 14, ide a kúpi si sám, čo chce, nekupuje auto, aby som mu do toho musela kecať.

tenerifka
13. aug 2022

@sisaka no asi tak aj u nas, ved dieta vie, co sa nosi, co chce.....teda vacsina deti, vidis, ze niekde to moze byt aj inak. Ja by som sa do dcerinho vkusu urcite nestrafila, moje predstavy su uplne niekde inde😂

dankagirl
autor
13. aug 2022

@sisaka tak milá pani ..môj syn je úžasný 16 ročný chalan ,ktorý celé leto makal vo Vinohrade za rovno robotníkmi aby si zarobil na veci potrebné do školy ,pretože nechce aby sme mu kupovali ..pritom si môžeme dovoliť mu kúpiť nadštandardne oblečenie ..,je to úžasný empaticky chalan …ktorý ide na strednú školu za hasiča a už teraz vie čo od života chce …
Takže Vás poprosím keď mňa ani jeho nepoznáte, zdržte sa nemiestnych poznámok ..
Vďaka Bohu ,že mame perfektný zdravý vzťah matky a syna…a kedykoľvek sa vieme spoľahnúť jeden na druhého …a dopriala by som Vám syna ako je on …

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka1011
13. aug 2022

@sisaka
@tenerifka bože či ste premúdrelé ... absolútne nechápete pointu tejto diskusie.

sisaka
13. aug 2022

@dankagirl Nevedela som o tom, že zdravý vzťah je nechať si v 16 vyberať ruksak do školy, lebo si neviem sám, ale ďakujem, už to viem.
My mame so synom podľa tvojich kritérií chorý vzťah, lebo veci, ktoré si dokáže spraviť sám, si robí sám a nepotrebuje, aby som mu skákala v 14 rokoch okolo zadku, ale napriek našmu “ chorému” vzťahu rada ostanem pri mojom schopnom samostatnom dieťati a vôbec netúžim po nejakom inom a už vôbec nie nesamostatnom, bez názoru.
V zahraničí je úplne normálne, že 16 roční popri škole cely rok pracujú (nielen cez prázdniny) dcéra robila od 15 a nie je to niečo, z čoho by tu bol niekto paf a tiež biedou netrpime, takže kľudne sa mohla spoliehať na rodičov až do 18ky. Od budúceho roka bude robiť aj syn, prácu si vyberie tiež sám, podla svojich predstav, takže toto je jeho posledné leto bez prace. Možno je to niečo ohurujúce na Slovensku, kde sa 20 roční bežne nechávajú živiť rodičmi, tu je normálne, že teenageri popri škole pracujú, platia si mnohé svoje výdavky a v 18 sa sami živia.

janka1011
13. aug 2022

@dankagirl keď sa ženy na koni radia, aký lak na nechty je najlepší, ktorý krém na vrásky si majú kúpiť, aký šampón na padanie vlasov, kde majú isť na dovolenku, či je ocikaný test pozitívny alebo nie, to je všetko normálne a v poriadku. ALE opýtať sa na skúsenosti s ruksakom pre syna, to už je opovážlivosť.