Ako sa darí vašim deťom?

anita6666
16. jan 2018

Prosím o realne skusenosti,ako darí vašim deťom? Sú stale čistí jednotkari alebo ste sa
stretli s pojmom "horšia menšina" s par dvojkami na vysvedčen? Môžte aj sukromne,kto nechce tu....

vroni
16. jan 2018

@dai, urcite na gymnaziu nie, ja som vzdy bola do dejepisu fanatik, ale nasi boli prudko proti studiu historie, tak som nakoniec vystudovala matfyz, aby som vystudovane nikdy neaplikovala v praxi... No jo, rodicovske ambicie.... Mohla som zabudnut nieco, ale rozhodne nie vsetko, mam sloniu pamat na informacie, ktore ma zaujimaju 😀
Ono tieto skoly zase tiez nie su pre vsetky deti, to tempo je niekedy sialene a aj sikovne deti obcas odchadzaju, lebo neustoja ten tlak. Na druhej strane bezne gymnazia pluju absolventov bez komunikacnych schopnosti v cudzom jazyku, ovladania gramatiky rodneho jazyka ci snahy pochopit a analyzovat socialnopoliticke vztahy a situacie.... Ale s cistymi jednotkami. Nieco medzi tym by bolo fajn.

blairgossip
23. feb 2018

moja skusenost : bola sm jednotkarka na zs.. zobrali ma na osemrocny gympel, tam uz zacali dvojky.. vo vysokych rocnikoch som mala kludne aj 3 na vysveceni a znamky z matiky vela krat na hranici so 4.. Zmaturovala som na ciste 1 zo sloviny angliny chemie a biologie a som na medicine 🙂 Vsetko nie je len oznamkach ak na dieta vyvijas tlak tak to poom bude ze sa uci pre rodicov nie pre seba ...

pepisek420
5. aug 2020

Vcera vecer som icb zobral von

sonnenshein
5. aug 2020

Ja som mala na strednej sem tam aj stvorku, a z vysokej som si ako jedna z dvoch z celeho rocnika odniesla cerveny diplom. A nie, nebola to VS zo Sladkovicova.
Moji starsi obaja plynulo a bez problemov komunikuju v anglictine, a je mi absolutne jedno, ze dcera ma trojku z geografie, a syn z biologie. Aj keby mali stvorku, je mi to jedno, lebo znamkovanie nevypoveda o schopnosti dietata, ale o subjektivnom nazore ucitela na encyklopedicke znalosti (cest vynimkam!)