Zošity na strednej škole

21. sep 2023

Ahojte, kedysi sme na strednej škole nosili také hrubé veľké zošity s doskami, aby nám napr na jeden predmet zošit vydržal štyri roky. Ale zošity mávajú vaši stredoškoláci? Tiež tieto hrubé ťažké s doskami?

autor
21. sep 2023

Ďakujem všetkým baby, tak asi sa to tak robí,že na tie dôležité maturitné predmety sa dávajú takéto zošity.

simca06022011
21. sep 2023

Iba ak chce... NEMUSI. Každému je lepši iny systém. Treba si vyskúšať.

vulka
21. sep 2023

U nás v škole sa tie veľké v doskách používali na slovenčinu. Teraz v rámci šetrenia a ekológie kážem žiakom doniesť si akýkoľvek zošit, ktorý má ešte optimálny počet voľných listov. So smiechom im hovorím,že kľudne aj siedmacky dejepis 🙂

jana0215
21. sep 2023

Ja som mala karisblok, z ktorého som priebežne vyťahovala staré poznámky a dopĺňala nové čisté papiere na ďalšie. Doma som mala zakladače, do ktorých som si poznámky ukladala. Bolo to pre mňa najjednoduchšie a najprehladnejšie. Hlavne som si nemusela denne meniť zošity a potom v škole stresovať, že som si nejaký zabudla. Takto som mala všetko pokope v jednom. 🙂 Strednú som skončila cca 7 rokov dozadu, takže to nie je "stará škola".

autor
21. sep 2023

@jana0215 a učitelia to tolerovali?

karmen118
21. sep 2023

@jana0215 presne aj my sme mali tak 🙂. Na strednej sme mali všetci taký tenší zakladač alebo karisblok, kde sme mali všetky predmety a do toho sme si dokupovali dierované linajkové papiere. A doma som si to proste do zakladačov rozdeľovala podľa predmetu a bolo to prehľadné. Jedine čo sme mali osve zošiť bolo keď sme mali geometriu - ten s prázdnymi stranami a z informatiky vyžadoval jeden profesor zošit, pritom na tej hodine sme písali najmenej 😅 a potom pri príprave na maturitu tam sme mali jeden hrubý zošit na literatúru. A jeden zošit veľký s linajkami som mala doma pre prípad ak mala byť nejaká štvrťročná/polročná práca, sloh na známku a pod. sme to vytrhávali zo stredu a nosili do školy 😀.
Ono každý profesor si povie, aký zošit a pod. vyžaduje na svojej hodine, čo je ochotný tolerovať a čo nie.

zlatyk16
21. sep 2023

Ja mam 30r. a my sme tak nosili vsetci 😁 ...a ano vydrzali dlho... v jednom som mala dva predmety 👍

jana0215
21. sep 2023

Áno, pokiaľ som si to netriedila na týždennej báze, že mi tam chýbalo posledné učivo, a nemala som si to kde pozrieť, jedine vtedy s tým mali problém.

Začala som si to triediť podľa toho, o aký predmet šlo. Bud po ukončení celku, keď sme šli na ďalší a vedela som, že sa k tomu už vracať nebudem, alebo cca po pol roku, pokiaľ to bol predmet, kde sme mali 1 hod do týždňa. Ale vždy som si tam aspoň niečo staršie nechala, aspoň pár učív spätne.
Napr na maturitu sa mi tak lepšie učilo, lebo som si potom poznámky zo zakladačov povyberala a roztriedila podľa otázok do euro obalov. Nemusela som to potom vkuse hľadať vo veľkých zošitoch.

evkamotka
21. sep 2023

Mala som bezne zosity s makkou väzbou, aby boli lahke. Hocikedy 7 hodin, dochadzala som peso, ved by ma prekotilo, ani náhodou. Co rocnik a predmet, to jeden zosit. Nechapem potrebe mat 4 rocniky v 1

simca06022011
21. sep 2023

A inak k maturitam. Zo zošitov sme sa naučili vôbec. Vypracovali sme si väčšinou maturitné otázky samostatne a učili sa z toho :D

shinon258
21. sep 2023

My sme mali taký zošit na slovenský jazyk. Na maturitu som sa z neho učila. Za mňa lepšie mať všetky poznámky v jednom zošite, prehľadne spravené. Vypracované otázky na maturitu, čo kolovali po internete neboli niektoré dobre spravené, takže mi to aj ušetrilo čas

piridoxin
4. dec 2023

úplne súhlasím s @jana0215 . Mám dcérku v 7 triede a kúpila som karisblok, 200 listov riadkovaných, 100 čistých a 100 štvorčekovaných. Je jasné, že bude mať doma robotu navyše s usporiadavaním a menením listov. Je to príprava na reálny život. ALE!: toto riešenie nie je len zdravšie (nenosí toho toľko), ale aj ekonomickejšie a ekologickejšie (pravidelne na konci školského roka vyhadzujem dopoly vypísané zošity rôznych veľkostí), múdrejšie (listy z jednotlivých predmetov si môže archivovať pre ďalšie štúdium). Človek má právo rozhodnúť si sám tieto detaily. Treba to prediskutovať v škole, ale aké zošity dieťa používa je len na ňom a jeho rodičoch!

autor
4. dec 2023

@piridoxin tak to počujem 1x, dcéra je siestacka a každý učiteľ im povie,aký zošit majú mať na daný predmet a to ešte napr nemcinarka vyžaduje zvlášť zošit na gramatiku a zvlášť na domáce úlohy, minule nakricala do jednej žiačky,že nemá založené dva zošity ale len jeden. Pochybujem že by súhlasili u nás s karisblokmi.

simca06022011
4. dec 2023

u nas v skole nikto detom nekontroluje ake maju zosity, na jazykove predmety maju "portfolia" uz, cize zakladaju vsetko do toho + zosit na slovnik a zosit na gramatiku, ale to im nik nekontroluje.

1martinka16
4. dec 2023

@anjelicek26 ale tak sú to 15 + ročne deti 10 kg batoh by mali zvládnuť úplne v pohode 🙂

piridoxin
5. dec 2023

aj v našej škole som to musela presadiť, treba sa ozvať! Ja som bola motivovaná aj nábehom na skoliózu dcéry. Tento nenormálny 70 ročný systém musí skončiť. Deti stále vláčia 15kilové ruksaky, rodičia kupujú hromady zošitov (dopoly vypísané vyhadzujú), a škola frčí na "učiteľ je pánboh" a rozhoduje o všetkom. Systém karisbloku by mal byť od druhého stupňa. Osobne som za notebooky od strednej školy 👍😎😉