Zubný asistent alebo praktická sestra. Čo by ste si vybrali?

25. sep 2022

Ahojte..som 9 a idem si vyberať odbor ..nič
Neni vymyslene, vsetko reálne.. Zubný asistent alebo praktická sestra?
Koľko zarába sestrička a koľko asistent? (Cca) pozerala som platy ale malo ktoré vytihuju realitu😀Obyčajna setra nemôže robiť u zubára? Musí mať takýto odbor? Pravdepodobne v živote budem robiť úplne niečo iné ale keby teda tak ktorý by ste brali? A prečo? Keby idem za praktickú tak iba na sanitke..hlavne aby má bavilo štúdium. Ďakujem!🤗

esmeronka
25. sep 2022

Prakticka sestra ti na zubara stači ale na zachranku nie....na zachranku musiš mať VŠ odbor urgentná zdravotná starostlivosť....prijímačky su z biologie a fyzicke testy-plavanie 100 m na čas,behanie a brušaky alebo vydrž v zhybe

esmeronka
25. sep 2022

V špitaly kde robím je rozdiel v plate medzi sestrou a asistentom cca 80 eur

patka06
25. sep 2022

Ak si vyberáš podľa platu, tak rovno hľadaj iné povolanie.
Praktická sestra má väčšie uplatnenie, môže robiť aj u zubára.
"Na sanitke"? Ak si myslela ZZS, tam ti praktická sestra nestačí, ale je dobrým základom pre ďaľšie štúdium na VŠ - Urgentná zdravotná starostlivosť.

autor
25. sep 2022

@esmeronka a potom načo je špecifikovaný zubný asistent? Neni to vlastne sestrička pri zubárovi? Ale s tým odborom že zubný asistent? Potrebujem mať nejakú školu ktorá má bude baviť pretože plánujem robiť úplne iné povolanie na ktorú stredná skola nieje…ale možno má to chytí🤷🏼‍♀️Pracovať v zdravotníctve.

esmeronka
25. sep 2022

Zubny asisten sa vlastne lìši od štúdia asistenta vlastne tým že sa viac zaoberá v štúdiu dentalnou problematikou ohľadne dentalnej hygieny,zakrokov v ustnej dutine a podobne....kdežto asistent sa uči fungovať v nemocnici-uprava postele,hygiena pacienta,aplikácia injekcii,priznaky a liečba chorôb z rôznych medicinskych odborov a podobne

janinah
25. sep 2022

prosím ťa chod mimo zdravotníctva,netráp seba ani pacientov a nezaberaj v škole miesto niekomu,kto túto prácu bude robiť rád a so záujmom

autor
25. sep 2022

@janinah môj úmysel nieje zlý, nikomu nechcem zaberať miesto ani nič…ale táto škola najviac vyhovuje tomu čo chcem robiť..pomáhať a chrániť ale nie som stotožnená že v zdravotníctve ale v iných silách..🙂

esmeronka
25. sep 2022

Ak ti môžem poradiť v kľude si doma sadni a riadne popremyšľaj čo by si chcela robiť a čo ťa naozaj baví lebo inač sa na tej strednej budeš len trápiť 4 roky keď si vyberieš hocijaku

autor
25. sep 2022

@esmeronka cieľ mám jasný ale cestu k nemu úplne nie..hocijaká škola to určite nieje, nieje to žiadna 3-ročná ani podobne..zdravotníctvo pôjde do predu čiže si myslím že by sa dalo uplatniť…

thoughtfulweirdo
25. sep 2022

Ahoj, ja len zo zaujímavosti, píšeš, že chceš pomáhať a chrániť v iných silách, myslíš armádu alebo PZ? 🙂

janinah
25. sep 2022

Tie iné sily nemajú školy,kde si vychovaju odborníkov? však chod priamo tam.

viestta
25. sep 2022

Hasiči majú tiež svoju školu, keď chceš pomahat

autor
26. sep 2022

@thoughtfulweirdo plánujem ísť ku policajtom..ale stredná taká nieje..len nadstavbách vysoka

thoughtfulweirdo
26. sep 2022

Tak držím palce, ja som svojho času robila prijímačky na akadémiu, aj ma zobrali, akurát som sa nakoniec rozhodla pre inú školu 😁

mimi3008
26. sep 2022

Mna pobavila veta, ze Pravdepodobne v živote budem robiť úplne niečo iné ale keby teda tak ktorý by ste brali?
A to s tou sanitkou mas odkial?

evica17
26. sep 2022

J byť tebou tak tu sestru, to máš väčšie uplatnenie ko len zubný asistent. A nerozmýšľala si nad nejakým športovým gymnáziom ?

autor
26. sep 2022

@evica17 veru gymnázium nie..nechcem, známky mám naň ale nie..chcem mať daky odbor a neviem či chcem ísť na 1000% na vysoku

autor
26. sep 2022

@thoughtfulweirdo ďakujem!❤️

evica17
26. sep 2022

Sestra pracuje v PZ, a teda strednú mala takú čo by ju bavilo aj normálne robiť,elektrotechniku. A potom šla n nadstavbu v Pezinku čo je policajná, a teraz pracuje už v PZ a ak chce môže ísť n vysokú policajnú aby mohla robiť niečo špecifické v PZ ale zatiaľ to nerieši, tam by jej zamestnávateľ.uprvil pracovnú dobu aby mohla externé študovať. Čiže ak chces byť policajtka takto by som to riešila ak nechceš n vysokú. A áno sú to ešte štyri roky kedy sa môžeš inak rozhodnúť.

eliss37
Autor odpoveď zmazal
Zobraz