Melónový koláč: Máte dobrý recept?
Ahojte nemáte nejaký dobrý koláč z melónu
To by bol vodový koláč a to by asi ok nebolo
tak tak prilis vela vody, to sa neupecie ale uvari a bude z toho blivajz. Ak je vela vody tak si bude stale hoc aj v 200c trube vriet cize nikdy nebude v kolaci viac ako 100c aj keby co bolo okolo (skupenske teplo varu - heslo pre pokrocilych)
V nepecenych kolacoh nas zase osmoza pripravi o radost- voda z melonu zacne vzplynat do suchsich materialiv a rozmoci ich kym melon iba zvädne a bude z toho zas blivajz.
@anonym_autor cuketovy robievam. mrkvovy. ale ze melonovy??? ved melon je plny vody… ked tak vodku s melonom to si este viem predstavit 😀
@anonym_autor Tak zo srandy som sa opytala Al a veruze naslo,ale iba nepeceny. A na vareche som nasla a este kadejake so zelatinou.
https://varecha.pravda.sk/recepty/melonove-rezy...
Taký so žltým melónom by hádam aj šiel spraviť. Len by som ho nezapekala, ale dala čerstvý. Toto vyzerá fajn, i keď pani tam dala dokonca melónový kompót. Čo už ľudia nevymyslia 😂 https://varecha.pravda.sk/recepty/tvarohovo-mel...

pečiem roky, ale to som ešte nepočula.