3 týždňová cuketa v chladničke. Môžem z nej variť?

denita161
2. sep 2019

zdravim vsetkych,

mam uz asi 3 tyzdne cpol cukety v chladnicke a chcela by som z nej urobit placky - vyzera aj vonia uplne nezavadne, ale predsa len sa chcem spytat, ci nemate niekto skusenost so skladovanim cukety v chladnicke takuto dobu? dakujeem

migifie
2. sep 2019

my ju zvykneme drzat v špajze do dvoch tyzdnov...nemala by byt mäkká,gumová...

michaela329
2. sep 2019

@denita161 ak je tvrdá, nenahnitá, tak sa nrboj. Cuketa vydrží dlho.

zeytin
2. sep 2019

3 tyzdne pol cukety? Ja by som nejedla... Plesne na otvorenej strane...

lucka12399
2. sep 2019

@denita161 no ked sme ju mali celu este nenacatu vydrzala dlho.. ale ked sme z nej ukrojili tak nevydrzala zas tak dlho..

zuzubb007
2. sep 2019

Nenacatu možno tak dva týždne vydrží, ale ak bolo z nej odkrojene viac ako tri dni by som veru nejedla, tam už je na carach bakterii

lula313
2. sep 2019

@denita161 cukety, tekvice mozes jest aj po niekoľkých týždňov, keď nejavia známky plesni(škvŕn), keď nie je mäkká, nahnita. Ja som dcere na jesen nakupila veľké nestriekane cukety a ešte v decembri som jej z nich varila. Môj otec je Vs profesor prednášajúci predmety typu: princípy uchovy potravin, je aj vedec(potravinar) vzdy mu volám, keď mám takúto otázku a povedal mi, že nie je problem.. keď ľudia nemali chladnicky, cukety zakopávali do zeme a tiež tam nejakú dobu vydrzali..

uhgara
3. sep 2019

Ak nie je makka alebo chytena podla mna hej. Ako ak jej nic nie je, tak by sa patrilo ju nejak pripravit a nevyhodit. Ako placky su podla mna dobrym napadom, kedze tam bude aj poriadna tepelna uprava