Aké menu na krstiny?

denka259
26. júl 2018

Ahojte maminky, v nedeľu mame krstiny našej dcérky. Hostina bude vonku na jednom ranči a jedlo nám dodá cateringová firma. Hostina bude formou švédskych stolov. Na vyber bude z troch hlavných chodov. Chcela by som sa vás opýtať aké chody by ste vybrali?
Na stole dodatocne bude štrúdľa, jednohubky a syrové nite. Ako dezert torta.

januska20
26. júl 2018

My sme mali iba jedno jedlo, resp. obed - polievka vývar a hlavne jedlo kačka,kapusta,lokše..

fokuska
26. júl 2018

@denka259 Ak uz to chcete takto, ze na vyber z troch, tak ja by som vybrala jednu klasiku - kuracie maso napr. rolka plnena syrom, sunkou, alebo nieco zaujimavejsie napr. s spenatom, slivkou a pod. - k tomu prirodna omacka, alebo syrova a ryza / zemiaky. Druhe by som dala nieco ako napr. hovadzia svieckova, alebo divina, pecena kacka. Tretie by som dala bezmasite - uz podla toho ako poznas hosti a co by im chutilo, but rybu, alebo nejaky pekne naservirovany zeleninovy nakyp, alebo zapekane cestoviny, plnena cuketa, alebo baklazan...

Zalezi na tom ake je zlozenie hosti, ci potrebujete detske menu, ake maju hostia chute, ci vam zjedia napr. divinu...

janinah
26. júl 2018

ale no,však to nie je svadba...predjedlo/nemusí byť/,slep. vývar,klasika mäsko na prírodno,príloha,šalát,káva,koláčik a stačí...je horúco a oslava zrejme nebude trvať do polnoci

saxana000
26. júl 2018

My sme mali tiez iba obed polievku a medailonky z panenky s dubakovou omackou a prilohou.
Ale ak bufet tak asi ozaj jedno biele masko jedno tmave masko a vela salatu zeleniny. V tomto teple aj tal velmi ludom nechuti

denka259
autor
26. júl 2018

prave premyslam, ze polievku vypustim, ci? S tymi salatmi suhlasim.

methexis
26. júl 2018

@denka259 no ak budes mat na krstinách aj starsich ludi, tak by som polievku nevypustala. Mladym v lete nechyba, ale stari si bez nej nevedia predstavit obed.

fokuska
26. júl 2018

@denka259 Ja osobne povazujem krstiny za velmi slavnostnu udalost, tak ako aj svadbu a okruhle vyrocia a podobne, takze ocakavam na takej udalosti istu "uroven", ktoru ja vnimam napr. cez priestory, oblecenie, spravanie, menu, servirovanie.

Preto som ja za polievku - v teple sa praveze odporucaju teple napoje a polievky. Ja by som dala klasicky vyvar, ale mozes zvolit nejaky kremovu zeleninovu polievku, napr. hraskovu, ktora sa podava tepla, nie taka horuca ako vyvar.
Tiez by som dala predjedlo - naozaj male a nieco svieze lahke napr. zlty melon s prosutom, alebo zeleninovy salat, syrovu roladku.

Hlavne jedla ako som pisala, na vyber prilohy a ako pisali ostatni, tak cerstve zeleninove salaty, pripadne aj ovocny salat 🙂

dominika6
26. júl 2018

@denka259 ja nerozumiem..bud sú švedske stoly,nech si každý naberie čo chce..alebo 3 chody jedla..aké varené? lebo švedske stoly pozostávajú zo studených jedál
načo je dobré aj to aj to?

denka259
autor
26. júl 2018

@methexis
@fokuska máte pravdu, polievku teda nechám vývar - ten ma rad poväčšinou každý. Tiež tam chcem ponechať akú takú úroveň ale na ranči Napr nemajú jednotný riad tak som zvolila jednorazové papierové taniere. Skúsim zohnať ešte taniere na polievku. Švédske stoly budú práve preto, nech si každý naberie na čo ma chuť a kolko zje, aby sa nevyhadzovalo. “Predjedlo” by bolo na stoloch formou kanapok.

denka259
autor
26. júl 2018

@dominika6 asi tri varené a k tomu ešte dva druhý šalátu napr

dominika6
26. júl 2018

@denka259 vývar by som v pohode dala,ten je osviežujúci..ja osobne nemám rada ťažké jedlá a ak bude v nedelu 30st to posledné čo chcem,je pečená hus,či kačka a lokše či knedle..ovocie a zelenina sú vdačné,či ako len šalát alebo príloha..ja osobne by som dala rezne..tie chcú všetci..

fokuska
26. júl 2018

@denka259 Aj ranc moze vyzerat riadne luxusne a slavnostne, elegantne, ale zas aj moze posobit tak domacky, "prirodno", cize da sa to urobit v roznom style. Ja by som bola za klasicky riad, aj pribor, aj ked z roznych sad, radsej namixovany rozny porcelan ako papierove.

AK uz papierove, tak by som to cele dala do stylu - bufet na luke, grilovacka, kde by to bolo cele uvolnene na styl pikniku. Lebo elegantna oslava s papierovymi jednorazovymi taniermi sa dost bije.

Inak svedske stoly su super - to si kazdy naberie kolko chce, moze ochtunat viac druhov.

denka259
autor
26. júl 2018

@fokuska asi to urobíme na štýl pikniku. Oslava bude v prístrešku s drevenými stolmi, dáme to celé do folk štýlu. A vedla budú švédske stoly, alko a nealko. Na stoly dáme ešte nejaké kvety vo váze vo folk štýle, syrové nite a kanapky a snáď bude dobre 🙂

jeennyv
26. júl 2018

@denka259 vsetko zalezi na vas aki ste co jete atd my sme napr povacsine.. kuraci na x tisic sposobov..cize riad sa podla vas..ak v teple jasne, ze salatiky nieco svieze..ale zbytocne neviem ake hody, ked sa z toho nepoje

fokuska
26. júl 2018

@denka259 Super, to bude podla mna dobre, ked to cele takto zladite.

denka259
autor
26. júl 2018

Ďakujem za rady a názory 🙂

jeltica
26. júl 2018

Klasiku mas normalne rezne to si podla mna da kazdy respektive tym nic nepokazis 🙂

truthy
26. júl 2018

@denka259 To az v takom velkom style ides robit krstiny?... Klobuk dolu!

lentilka0607
1. aug 2018

Ak by pomohlo, tak ja mám nápad na dezert 🙂 Teraz je v Lidi recept na ovocnú tortu, super na leto 🙂 Skúšala som ju urobiť a akože ovocná bomba! a asi za 10 min hotová 🙂 https://www.letakomat.sk/lidl/aktualny-letak-od...

denka259
autor
1. aug 2018

@lentilka0607 to znie skvele. Ďakujem za tip, urobím doma. Krstiny nakoniec dopadli na jednotku.. všetkým chutilo a všetci chválili 🙂