Aké vianočné koláče pečiete?

kiqusiq
28. nov 2021

Ahojte, čo okrem medovníčkov pečiete k Vianociam? 🙂 Prípadne by potešil rovno aj overený recept ďakujem 🙂

ivkazba
28. nov 2021

Štedrák

deti95060810
28. nov 2021

na Vianoce pečiem asi 4-5 koláčov... nikdy nepečiem tie isté druhy.
obľúbené sú nanukové rezy, banánová roláda, kávová roláda, kokosová roláda, vranovský krémeš, juhoslovanský krémeš, ovocné rezy, šatôčky z lístkového cesta, šuhajdy, tvarohové rezy, opitý Izidor, orechový rez na oplátke....

simsalabim
28. nov 2021

@kiqusiq Tieto makove rozky namiesto tradicnych vanilkovych, lebo mame v rodine alergikov na orechy. https://varecha.pravda.sk/recepty/makove-rozky-...

mamamasama
28. nov 2021

Čokoládové ježe, Šuhajdy, Linecké, Karamelové košíčky, Grilážky a perníčky 🙂

evica17
28. nov 2021

Linecke s puding ( cestonje potom take krehke a paradne). To je vsetko. Od svokry dostaneme marlenku, medove rezy a tvarohove rezi, medvedie labky, vanilkve rozky a plno ineho.

bolarazjedna
28. nov 2021

@evica17 môžeš nám dat recept, aké sú linecké koláče s pudingom? To namiesto múky dáš pudingový prášok, či ako?

dzejsik
28. nov 2021

@deti95060810 vranovský krémeš je aký? 🙂

erikaka
28. nov 2021

@deti95060810 tak ten vranovský kremeš zaujal aj mna. a ešte poprosím recept na kávovu roládu. dakujem

erikaka
28. nov 2021

@kiqusiq u nás su oblúbené medové rezy, šuhajdy, kávové zrná, grilažka, punčový, dvojfarebná roláda.

malinovka333
28. nov 2021

@mamamasama to su ake cokoladove jeze?

mischelin999
29. nov 2021

Tak okrem medovnickov su to vanilkove rozky, plnene oblatky, kokosove gulky a linecke 🙂

asia83
29. nov 2021

@kiqusiq To, čo mi rodina zje. Darmo upečiem medovníky či vanilkové rožky, keď môj muž ich nemá rád, moji rodičia nemôžu, deti zjedia ako vrabce. Tak pečiem dobošové rezy a francúzsky krémeš. To zjedia. Možno ešte linecké a štvrť dávky medovníkov urobím, kvôli atmosfére a dcére, ktorá rada vykrajuje.

elistek13
29. nov 2021

U nas klasika, vanilkove rozky, burizonove gulky, linecke klasicke aj makove a medovy rez a tiez aj stedrak 🙂

evica17
29. nov 2021

@bolarazjedna napr toto, postup klasicky ako pri lineckych

mareka49
29. nov 2021

Žĺtkov rez, kokosové jeze, orechovo rumove suhajdy, ľadové kocky, poskotove guľky s ceresnou.
U svokry aj rakvicky napr.
Segricka makové kolieska s ríbezľový džemom, to je top a ešte grilazky a guľky z gaštanové ho pyre
A ine

mamamasama
29. nov 2021

@malinovka333 ako kokosové, akurát ich obaľujeme aj hoblinkami čokolády. https://bonvivani.sk/recepty/kokosove-jeze

majkabr
29. nov 2021

Vianočné trubičky, griláž, perníčky, linecke a makové medzi cestom

suzane275
4. dec 2021

ja pečiem tartaletky- pistaciové, škoricové; Marlenka guľky, mandľové rožky, crinkles. Tie tradičné zase pečie moja mamina

73daniela
4. dec 2021

@suzane275 a mozem.poprosit recept na tie tartaletky pistaciove???

maryskas
4. dec 2021

medovníčky, linecké, punčové rezy, medové rezy, tlabky

fadama
4. dec 2021

Likerove špice nesmú chýbať. 😍😍
a k tomu klasika suché pečivo, puncove rezy, cok. roláda.

zltadanka
4. dec 2021

U nas tiez linecke z pudingu, vinove plnene orechami a lekvarom, medovnicky, dake maslove susienky, a venceky tie musia byt bo by to manzel neprezil 😁

miriamka24
4. dec 2021

@kiqusiq zatiaľ takto 🙂 medovníky s domácim slivkovym lekvárom 🙂

lexi333
4. dec 2021

Venčeky, laskonky, trubičky, medové kolieska, linecké, banánová roláda.

vierkainka
4. dec 2021

Ja budem piecť toho roku: vanilkové rožky, fúkane rožky s kokosom,kokosové jeze, šuhajdy,metrový koláč a koláč lenivej ženy.

snezienkaaa82
4. dec 2021

My klasiku, vanilkové rožteky, grilaz, suhajdy, plnené oriešky, linecke, orechové tyčinky- '' štangličky,,. Tento rok sme zredukovali počet druhov.

tncka
4. dec 2021

@kiqusiq ziadne,objednavam si domace u jednej pani. Suchy mix a zakusky 10,12 druhov. To ja teda piect odmietam ako otrok pred vianocami

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lesana25
4. dec 2021

Moje najobľúbenejšie medové kolieska 😀

katuska19
4. dec 2021

@miriamka24 ahoj, vyzeraju super, mozem poprosit o recept na medovniky🙂