Koláče na Vianoce, ktoré pečiete

nikadamko
18. dec 2020

Ahojte čo pečiete na Vianoce ?

simonkaba
18. dec 2020

medovniky, makove linecke, kavove zrna a kokosove gulky 🙂

danicaz
18. dec 2020

@nikadamko
Ahoj , medovníky, linecké ,tento rok vyskúšam niečo nové - čokoládové popraskané guličky 😁
No a na Silvestra mám vo zvyku taliansky dezert Bavarese ak moscato a pagáče 😊

danicaz
18. dec 2020

@danicaz
Opravujem - "bavarese al moscato"

sense
18. dec 2020

Mama na piekla linecké, a vanilkové rožky plus pokus o škoricový hviezdičky a ja mandlovo škoricový rožky a rozmýšľam ci kokosové jeze al medvedie labky

kataina
18. dec 2020

ja by som chcela recept na kávove zrná. Nemate niekto, prosím?

adamadent
18. dec 2020

Medovníčky, čokoládové crinkles, vanilkové rožky, orechové s nutellou a kokosovou roládu ktorú manžel miluje. Suché už mám napecene už len polepim a ozdobíme.

zuzka251
18. dec 2020

ruzombersky zavin, odporucam ako alternativu k tym tradicnym kolacikom😍

erikad82
18. dec 2020

@nikadamko Ahoj! Minulí rok som vôbec nepiekla,nakoľko som bola tehu a nevedela som presne kedy sa mimi vypýta na svet. No tento rok si to vynahrádzam .-) U nás nesmú chýbať medovníky, linecké koláčky, fúkané rožky, vanilkové rožky, zmrzlinky, tento rok robím prvý krát oriešky a izidor košíčky --snaď sa podaria. Ešte budem robiť štedrák a taký orechový koláč s krémom. Je toho dosť,no viac ako polovicu vždy dám mame a svokre 🙂

tami2014
18. dec 2020

Medovniky, medvedie labky, vanilkove rozky, linecke a nieco plnkove-este neviem co.

dskjhfdlkdjhl
18. dec 2020

Medovniky, linecke, vanilkove rozky, medvedie labky, kavove slzicky, oriesky, uliky, suhajdy, rafaello.

tncka
18. dec 2020

@nikadamko pernicky,vanilkove rozky,medvedie labky,linecke lekvarove aj nutelove,kokos.jeze,orechova,cokoladova rolada,kokosova pochutka,slane syrove pecivo a punc rezy.

mimca77
18. dec 2020

Ja len zazvorove susienky, cokoladove crinkles a fukane rozky kokosove aj orechove, mama zas robi medove rezy, parizske rozky a linecke, a potom si to prezdielame 🙂 Medovniky mam od kamaratky a este robim plech parmezanovo-vinovych pagacikov na chrumanie.

hettinka
18. dec 2020

Doevcata, poraďte, čo z bielkov? Ja už mám z 8 vajíčok bielka, budem robiť z polovice laskonky, ale čo ešte? Rýchle, jednoduche, len nie snehové pusinky.

simca06022011
18. dec 2020

Noo tento rok... mam na zozname jednu davku medovnikov, aby sa nepovedalo, lineckeho so zazvorom - ideme nabalit ako darecek z toho... a suhajdy, kokosove gule, parizske rozky, bejgli. A chcela by som syrove tycinky, ale to nikdy nestihnem :D Ak stihnem tak citronovo kokosove crinkles mam vyhliadnute a chlap chce este nejaky zidovsky vianocny kolac.. no ale ak nesithnem, toto sa kludne pomedzi sviatky urobi, na silvestra robievam pagace, ale tento rok ziadne zurky nebudu.. takze nic a ak budeme vladat tak piskotovu tortu smotanovu 🙂

mimca77
18. dec 2020

@hettinka male Pavlova torticky su moja topka, davam na nich krem zo slahacky a mascarpone, lesne ovocie a listky maty, su uplne super 🙂 Ak ich chces ale odlozit na neskor, tak kludne, ale napln ich kremom az par hodin pred podavanim najskor, inak rozmoknu na blato.

simca06022011
18. dec 2020

@hettinka no ked sa ti nechce robit tie pavlovky, alebo pusinky.. ja bielka likvidujem napr. na jablkovy kolac... navrch ich vyslaham do snehu s cukrom a urobim taku perinu z toho 🙂 alebo zemlovku... len sladkeho bude asi dost teraz na vianoce...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
18. dec 2020

@hettinka alebo bielkovy kolac je, taky ako suchar s orechmi a kadecim.. skus vygooglit 🙂

scorpio89
18. dec 2020

@hettinka orechové kolieska - 250g mletých vlašských orechov, 250g práškový cukor, lyžica kakaa a 2-3 bielky, prípadne zahustit strúhankou. Všetko vymiešať, vlhkymi rukami formovať guľky, navrch zatlačiť vlašský orech a piecť cca 10-12 minút pri 170°

jankalukasova
18. dec 2020

@hettinka taky mandlovy chlebicek (alebo ine orechy..) upecie sa, nakraja na tenucke platky a este ususi. Je to rychlovka.

vroni
18. dec 2020

@hettinka, kokosový koláč s karamelovou plnkou, ide don 7 bielok. Ale posuskaj mi, prosím ta, co pecies, lebo mne vždy po pečení zostávajú žĺtka a neviem, čo s nimi (deti už sú objedene zo zltkovej praženice a vajcak mam pre celú ulicu)

hettinka
18. dec 2020

@vroni 4 mi zostali z vaječného koňaku a ďalšie z vanilkovych rožkov a medovníkov. Mám recept, kde ide len zltok

0silvia0
18. dec 2020

@hettinka inak bielka mozes pokojne zamrazit a pouzit neskor.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
18. dec 2020

@nikadamko mam upecene: medovniky, linecke svetle, linecke tmave, orechove kolieska, vinove kolieska, medvedie labky, vanilkove rozky, strojcekove pecivo, bielkove kolieska, zazvorniky. Den pred stedrym dnom peciem stedrak.

sandra151
18. dec 2020

Linecké, šuhajdy,raffaelo guľôčky a strúhaný tvarohový koláč 😊

sorciera24
18. dec 2020

medvedie labky, mačacie oči, šuhajdy, orechove košíčky, metrový koláč a kokosové ježe

makova333
18. dec 2020

medovnicky, linecke, vanilkove rozky, kokosove rozky, kokosove gulky, mozno pusinky. Rada by som caltu, ,ale kedze nemozeme kysnute, tak si musim odpustit.