Ako dlho môže byť mäso v mrazáku?

klip0
14. máj 2021

Ahojte, ako dlho nechavate potraviny v mrazaku? Napriklad maso? Teraz som nasla kuracie prsia, ktore tam boli od 20.7.2020, myslite, ze ich este mozem pripravit? A napriklad taka divina? Kolko ju nechate?

hettinka
14. máj 2021

@klip0 taketo staré zásoby veru nemám. U nás sa kupuje mäso tak maximálne na mesiac, čerstvé a mrazim sama. Kedysi sme mali bravčové zo zabijačky pol roka, ale keď som ho urobila, nebolo už take chutne. Divinu nekupujem.

klip0
autor
14. máj 2021

@hettinka aj ja tak na mesiac, toto som nasla v rohu mrazaku zabudnuté. Nasla som na internete ze 8-10 mesiacov chude maso, kura 12 mesiacov. Takze to je asi okej, ale tiez som zvyknuta, ze mrazim tak na mesiac, tak ci s tym ma niekto skusenost, ze dlhsie

h2
14. máj 2021

@klip0 Ahoj, bude to v pohode. Tiež občas niečo zabudnem. Do roka je podľa mňa OK, ak bolo dobre zabalené.

hettinka
14. máj 2021

@klip0 pokazene to nebude, možno už take suchšie po uvarení.

lenkakravcova
14. máj 2021

@klip0 Keď je zmrazené a neodmrazovalo sa medzitým tak vydrží bez zmien aj par desiatok rokov. Nízka teplota dobre konzervuje /si vezmi, že aj embryá sa mrazia a nejako veľmi nedegraduju ani časom/. Jedine zmeny, ktoré môžu nastať sú chuťové (menej cíti že je to mäso), ale zo zdravotného hľadiska je neškodné (baktérie sa nerozmnozuju v chlade).

klip0
autor
14. máj 2021

Dakujem baby, tak ho teda pouzijem

sslobodnamama777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz