Ako mrazíte varené jedlo a iné potraviny?

20. mar 2023

Vramci šetrenia a obmedzenia plytvania potravín by som rada zistila ako a čo všetko sa dá zamraziť na ďalšiu spotrebu.
Aké varené jedlo tam dávate? A potraviny? Čo zelenina a ovocie? Ako to pred mrazenim upravíte? Dajú sa mraziť aj koláče? Koľko to tam vydrzi?

Ďakujem veľmi pekne za každý komentár k veci 🙂 možno si takto navzájom pomôžeme ❤️

kvetinka75
21. mar 2023

@bejkovnicka nie nevarilo sa u nás bežne cez týždeň. Teplé obedy sme mali v škole, rodičia v robote, tak bola aj suchá strava, príp. lečo a pod. Také rýchlovky. A zmyslom môjho života nie je stráviť pol dňa v kuchyni.

autor
21. mar 2023

@bejkovnicka pozri, nikto ti to nemá na zle, je super že to stíhaš ale naozaj je potrebné sa vychvaľovať ako to všetko stíhaš a že by si taký zločin ako dať deťom rozmrazene varené jedlo nikdy neurobila, je to potrebné písať do témy kde si ženy môžu radiť ako tento zločin robia a co všetko mrazia? Ja ta chápem, zrejme si chcela uznanie, tak ho máš a chod si nájsť inú tému kde budeš rozdúchavať diskusiu a emócie ❤️

simca06022011
21. mar 2023

No to co ostane a moze ist do mrazaku (v podstate asi vsetko masove), vyvar (cisti, precedeny, bez nicoho), zeleninove hotove jedla u nas sa zjedia, cize to nemrazim... Mam na to hranate plastove nadoby, na sypane veci (to zo zahrady vacsinou mam - zeleninu, ovocie...) pouzvaim vakuovac. Viac sa mi toho zmesti do mraznicky a nevysypa sa to tam. Rovnako ked robim knedle, buchty, pripadne zemiakove gule, slivkove atd, robim viac a tiez zavakuujem a mrazim. Ked uz mam zaondiatu kuchynu, tak nech mame aj rychlu veceru/obed hocikedy. Nas to zachranuje aj cez vikend, ked chceme napr. pracovat v zahrade :D

@bejkovnicka ved ked nechapes, neries. Na co sa tu zavzdusnujes. Bolonska omacka sa napr. vari niekolko hodin, v klude aj 4-5. Ked ju uz napr. varim, varim ju aj z 2-3kg masa a mrazim. A ja napr. neznasam stare jedlo z chladnicky, cize ani gulase a podobne veci sa u ans tyzden nedojedaju. VIdim ze je toho viac ako zjeme za dva dni, pripadne este sa stava, ze aj polka domacnosti odide a ostane mi to tam a ide to teda do mrazaku, Kolko krat nas zachranil vyvar z mrazaku do polievky kremovej:DD Rovnako su sezonne veci, ktore si radi dame aj inokedy :D

kvetinka75
21. mar 2023

@simca06022011 mne vadí už trojdňové jedlo. Radšej si vyberiem niečo z mrazáku, rozmrazím a hneď zjem ako dojedať trojdňové a staršie jedlo z chladničky.

bejkovnicka
21. mar 2023

Fuha, veľmi zle si ma pochopila. ja sa nevychvalujem ani nic podobne. Skor by som povedala, že sa zavzdusnujes ty, lebo si zrejme nechcela od nikoho pocut, iny nazor. Tak ok, mraz vsetko co navaris a kup si aj taky ten samostatny velky mrazak aby sa ti vsetko co navaris pomestilo. tymto ukončujem diskusiu.

annalena
21. mar 2023

@bejkovnicka tak ja napr. cca 4x do mesiaca sluzim 24- a 36-hodinove sluzby, nehovoriac o tom, ze ked je niekedy blba sluzba, tak som rada, ze si lahnem aspon na 2-3 hodky, kym su deti v skole/skolke a nemusim sa hned postavit k hrncom.
Cize kvoli tymto situaciam mrazim a zavaram.

viestta
21. mar 2023

@bejkovnicka mas nejake zdovodnenie ako sa mrazom vo varenom nicia vitaminy? Mas nejaky dokaz o vytvarani karcinogenov v procese mrazenia?
Okrem toho je v podstate jedno kedy a preco zeny varia "do mraznicky" aj preco odkladaju nezjedene do mraznicky. Najdolezitejsi dovod je neplytvat. A nie su o nic horsie gazdine ako ty, pretoze cas venuju vareniu tak ci tak, len to asi nie je kazdy den po robote ako u teba. Nie kazdy ma pracovnu dobu taku aby mohol kazdy den varit.

natallys
21. mar 2023

Ako ja sa musím priznať, že nemrazím takto varené potraviny. Keď sa aj navarí viacej, tak sa to zje obdeň