Ako pripravujete lososa?

24. okt 2023

Ahojte. Chcem sa spýtať, ako vy zvyknete pripravovať lososa? Či ho pripravujete na panvici alebo v rúre. Aké korenie používate a či máte nejaké finty, ako ho pripraviť chutnejšie. Ďakujem.😊

malebiele
24. okt 2023

Ja pripravujem na panvici, je to zalezitost par minut. Na panvicu dam platok masla, cersyvy rozmarin a necham roztopit, lososa ocistim od supin, okorenim stranu s kozou korenim na ryby (ale nie korenie od thymos alebo marco polo, tie mi nechutia), polozim kozou na panvicu a okorenim hornu stranu ryby, peciem par minut z kazdej strany, stranu s kozou dlhsie, mam rada ked je chrumkava... Nenechavam stat v masle potom, zvysnym rozpustenym maslom pokvapkam zemiaky

uriva
24. okt 2023

Ahoj, ja mám recept od pána rybára a už dlhé roky robíme podľa neho a aj všetkým, čo sme odporučili, tak začali robiť takto - je to tiež easy a skoro bezpracné. Lososa umyjeme, nakrájame celú filetu na asi 5-7 cm pláty, dáme na plech s papierom na pečenie kožou nadol. Dávam iba korenie na ryby, aby bolo čosi hore a čosi zboku aj potrieme. Trúbu vyhrejeme len na 57° (plech dať do stredu a pečieme na tom ohrev zhora a zdola súčasne) a pečieme presne 1 hodinu. Toť všetko - dve suroviny a trúba spraví. Je úplne dokonalý, nevysušený, šťavnatý, chutný. Ale teda robíme to výhradne na lososovi z rybárstva. Raz sme skúšali na lososovi z obchodu(bol to Radoma losos) a teda bleee - to nemalo ani chuť ryby, ani konzistenciu. Preto vždy radšej zájdeme do vedľajšieho mesta priamo k rybárovi, kde to fakt aj inak chutí aj vyzerá.

barcinka13
24. okt 2023

Ja som akurát dnes robila..buď kúpim niekedy ochuteného (že sú tam nejaké koreniny) a keď nie sú dám len soľ a buď korenie na ryby alebo čierne korenie..robím v rure asi 20 -25 min a ku koncu pustím gril mam rada vrch keď je taký opeceny, taktiež kožou dole (tu nejem)

sense
24. okt 2023

Robím aj aj, na grilovacej panvici, osolíme okoreníme ogrilujem., keď robím v trúbe osolíme okoreníme, pridám plátky citróna, cesnaku, trosku podlejem a spravím v trube

st_277
24. okt 2023

V air friteze, chuti mi ovela viac ako z panvice, je ľahší a urobi sa vo vlastnej stave 🙂 korenie mam z kauflandu v takej sklenenej fľaštičke je tam napisane ryby a je asi najlepsie ake som mala 🙂 a vzdy este na to vystavim citron

h2
24. okt 2023

Lososa a ani žiadne iné ryby nekorením, dávam len soľ a maslo. Neviem, kto vynašiel korenie na ryby, ale ani jedno mi nechutí. My máme radi, keď vynikne prirodzená chuť ryby. Lososa robím na panvici na masle. Kožu dávam dole.

zuzanka.zuzu
24. okt 2023

@malebiele mňam presne aj môj postup 👍 úplne presne. a tiež mi nechutia thymos a marco polo 🙂

malebiele
25. okt 2023

@zuzanka.zuzu mne v nich vadi ta koprova aroma, raz som mala vyborne korenie na ryby a neviem ho v obchode uz najst, naposledy som pouzila zo zufalstva korenie na grilovanu zeleninu a bolo to tiez fajn 😀

tilda23
25. okt 2023

my zvykneme robit na panvici na masle, s kvapkou oleja, bylinky si davam podla chuti a je perfektny, vyborny, stavnaty a vobec nie suchy 🙂 ale teda je pravda, ze zalezi, kde kupujes, lebo sme sa stretli uz aj s takym, co sa nedal jest 😀 to bol z kauflandu myslim. uplne najlepsie je od nejakeho rybara alebo tak, ale kazdy taku moznost samozrejme nema 🙂

dasufla
25. okt 2023

najradsej ho mam len tak v trube opeceny. na panvici sa mi ho nikdy nepodarilo spravit tak ako som chcela. dam ho na pekac na papier na pecenie, okorenim, osolim a za par minut je hotovo. tak ho mame najradsej

tundra
25. okt 2023

@h2 aj ja tak👍