Ako pripravujete príkrmy do mrazničky?

14. jan 2024

Ahojte kočky chcem sa opýtať ako pripravujete príkrmy do mrazničky a či je to bezpečné. Mám totiž momentálne veľa čerstvej bio zeleniny (karfiol, brokolica, špenát, mrkvy) a nechcem aby sa to pokazilo. Doteraz som varila každý deň príkrm čerstvý tak s týmto nemám skúsenosť

dadka1997
14. jan 2024

Ak chces mat vsetko nadalej bio nie je to teda vhodne davat do mraznicky, ale kazdy den varit cerstve.

Ale co sa tyka uskladnenia v mraznicke, mala som na to nadobky od avent, a pekne som si tam vedela ulozit, co som navarila.. a tak som mala nejaké zasoby, keď sme niekam šli stacilo len rozmraziť a zohriať a nemusela som kupovat tie hnusne " zeleninove presnidavky" z obchodu

viestta
14. jan 2024

Uvaris ako zvycajne, porozdelujes do malych nadobiek po jednej porcii, zmrazis. NIc viam s tym netreba robit.
@dadka1997 akym mechanizmom sa stane z bio potraviny nebio pri zmrazovani?

autor
14. jan 2024

@dadka1997 dakujem len ja to musim zamrazit lebo je toho vela a mala mi to nezje tak rychlo aby sa to nepokazilo
@viestta a potom ked to budem chciet pouzit tak len to hodim do hrnca a na nejakom mensom stupni ohrejem ci v mikrovlnke si to ohrievala?

dadka1997
14. jan 2024

Tak normálne to das do uzatvaratelnej nadoby a vychladnute do mrazaka

mima1608
14. jan 2024

Ja naparim, nechám vychladnúť, rozdelím buď do nádobiek alebo uzatvárateľných sáčkov a šup do mrazničky.

viestta
14. jan 2024

Ja som zohrievala aj v mikrovlnke, aj v hrnci. Ake kedy vyslo

luccija
14. jan 2024

Dala som do vrelej vody Avent pohárik

ada85
14. jan 2024

Ja som zeleninu predvarila,nechala vychladnúť a dala buď do sáčkov alebo krabičiek

autor
14. jan 2024

@dadka1997
@mima1608
@viestta
@ada85 baby a prosim vas ktore zeleniny su take ze vyslovene by som ich nemala mrazit?

viestta
14. jan 2024

Okrem zemiakov mozes mrazit vsetko.

autor
14. jan 2024

@viestta dakujem❤

mima1608
14. jan 2024

Všetko môžeš mraziť. Niektoré zeleniny mrazim aj surové (napríklad maslovú tekvicu), ale taký batat, mrkva, brokolica sa proste musia upraviť pred zmrazením (na pare alebo oblanšírovať).

dadka1997
15. jan 2024

Vsetko mozes mrazit