Príkrmy z mrazničky

5. aug 2023

Ahojte,
mam 4mesacne dieta, v oktobri by som mala zacat davat prve prikrmy a nakolko mame teraz zeleninu a ovocie z vlastnej zahrady, rozmyslala som, ze si to predpripravim do mrazaku. A ked zacne jest tak by som to vyberala a varila.
Myslite, ze je to dobry napad? Nestrati zelenina a ovocie vyzivove hodnoty ked bude mrazena? Hlavne cuketa, mrkva, zemiaky, fenikel, hrusky, jablka, broskyne atd.
Nechcem kupovat ked mame doma ,,bio,, a ma to aj chut.

Dakujem

viestta
5. aug 2023

Mrazenie je jedina konzervacna metoda, pri ktorej zelenina ani ovocie nestracaju vyzivove hodnoty, teda ani vitaminy. Je lepsie varit z mrazenej zeleniny ako z dlhodobo skladovanej, lebo ta aj v najlepsich skladovacich podmienkach straca vitaminy, hlavne votamin C.
Jedine co by som nemrazila su zemiaky, tie po rozmareni maju strasnu konzistenciu. Na prikrmy budes vsetko tak ci tak varit, takze pri ostatnej zelenine a ovoci nevadi ani to, ze rozmrazena zelenina straca strukturu

ada85
7. aug 2023

Zemiaky by som naozaj nemrazila. Cuketu surovú a koreňovú zeleninu,karfiol a brokolicu pred mrazením obvarila.

sense
7. aug 2023

Zemiaky by som nemrazila ale ostatne v pohode. Aj ja som tak robila

martul
7. aug 2023

@viestta ja nemám dobru skúsenosť s cuketou. Ostala zctoho mäkká mľazglavá špongia.

viestta
7. aug 2023

@martul na vareny prikrm je dobra aj mrazena.

autor
16. aug 2023

Ahojte, a este otazka ako dlho to mozem mat v mraznicke?

viestta
16. aug 2023

zeleninu a ovocie 12 mesiacov, uvarene maso 6, surove tiez 6

autor
16. aug 2023

@viestta dakujem ❤️