Ako sušiť huby?

meg9
3. sep 2014

Ahojte nazbierali sme veľa húb, dala som ich sušiť ako obvykle na papier. Povyberala červivé ale samozrejme niekde ostalo pár bielych cervikov. Každý rok to tak robím a nie je problem ak aj nejaký ostatne postupne vyschnu a ja ich už len nájdem na papieri. Tento rok som po dvoch dnoch pozrela na huby a cerviky uplne rozmnožené skoro pod každým plátkom dalsie 2-3. Mám huby posoliť , alebo čo s tým aby sa to nešírilo dalej.

hradnapani
3. sep 2014

@meg9 netusim ako zachranit tieto, ale my sme vzdy susili hriby ponavliekane na niti (normalne na ihlu navlecies nit a ako koralky ponapichujes a zavesis do priestoru. Vzdy boli krasne a pomerne rychlo vysusene a setrilo to priestor. A ta vona 😵

slivka3
3. sep 2014

@meg9 My sušíme na sušiči a na sieťke....

jaja1979
3. sep 2014

@meg9 Je mozne, ze je vysoka vlhkost vzduchu a hriby sa nesusia, ale vlhkost zostava vnutri a tym padom sa cervici mnozia jedna radost. Nam sa stalo to iste, ked sme boli na hriboch poobede a nechali sme ich len tak porozkladane na stole nepokrajane, pretoze ked sme sa vratili z lesa uz bol vecer a nechcelo sa nam s tym do noci babrat, ze ved urobime rano. No a do rana bolo vsade asi milion cervikov a kopec plesne. Takze odvtedy na hriby jedine rano a hned krajat a susit. Ja som si kupila toto leto takuto super sietku a tam sa to susi perfektne, ma to vzduch zvrchu aj zospodu a kopec sa tam toho zmesti. Uz som tam susila aj bylinky na caj. http://www.leshoubeles.cz/susicky/255-zavesna-s...

h2
3. sep 2014

@meg9 Ahoj, skús dať dosušiť do rúry, ideálne je, ak máš teplovzdušnú, nastaviť teplotu tak na 50 stupňov a nechať mierne pootvorené dvierka (ja tam zvyknem strčiť varešku), aby sa to vetralo. (Normálne dáš ten papier, na ktorom sú huby na plech na pečenie.) Držím palce. 😉

chikitka
4. sep 2014

@meg9 ahoooj, ono je to asi aj pocasim, neviem ako u vas, ale na zapade prsalo a prsalo, a aj ked je celkom teplo, stoji vzduch a zle sa susia aj nam. a o vypratom pradle ani nehovoriim!!! to susim uz treti den 😒 asi ta rura je naj napad ako pisala h2 nadomnou...

simca06022011
4. sep 2014

@meg9 tieto mozes zahodit... muselo ich tam ostat viac ako par, nezvyknu vo vacsom mnozstve uschnuta este sa pekne mnozia... Teraz ked vela prsalo su tie hriby hned cervive,s taci ze su trochu vlhke.. taktiez krajat ich treba uplne na tenucko... Ja tiez susim normlaka na peciacom papiery niekde.. popar hodinach zvykneme popozerat a pozbierat ak vypadol niekde nejaky lezun... ale planujem skusit tu ruru, susit to takto... a, lebo tie plechy a papiere nie je kam vykladat. A inak super infosky o hubach a takychto potupoch je na nahuby.sk 🙂))

nunuka
15. okt 2017

🤰igcxr