Aký by mal byť jedálny lístok 2 ročného dieťaťa?

gina333
12. mar 2011

ahojte, poradte mi prosim aky je jedalny listok vasho ditka. 🙂 Ja mam s tym vecny problem, Sophi je hrozny jedak, uz neviem co jej mam da jest. 😨 U nas to asi vyzera takto:
ranajky: flasa mlieka
Desiata nehrozi, zje kusok syra, kusok sunky, zobne jablko.
Obed: husta polievka alebo maso s niecim, zemiaky, ryza, cestoviny. Pred spanim mlieko.
Olovrant:: jogurt
Vecera: bud polievka ked ju nemala na obed, alebo chlebik s niecim, parok atd. Pred spinkanim zase mlieko.
A to je asi vsetko. 😉 Ona zo vsetkeho zje iba kusok, obed ako tak zje, vsak coby nie ked od rana neje, ale ma stve, ze rano je to s nou boj, tu flasu mlieka pije asi hodinu, niekedy aj viac a to na etapy. 😝
Dakujem za kazdu radu. 😵 😵

bubelko
12. mar 2011

@gina333 ahoj. starsi nepil a nepije mlieko, takze to vyzeralo takto (a v podstate stale vyzera). ranajky jogurt s mussli alebo cornflakami alebo chlieb, desiata ovocie alebo surova zelenina, pripadne cerealne susienky, obed jeden chod, obcas si da aj polievku (ale tie nevarim ani pre nas, takze malokedy), olovrant opat ako na desiatu, prip. puding, vecera ronvako ako na ranajky, pripadne po novom zje aj kurpicovu kasu.
u mladsieho, ten pije mlieko, je to troska ine, ale ma len 15 mesiacov. ten ma na ranajky mlieko, na desiatu jogurt alebo ovocie, obed to co my, akurat bez polievky, olovrant ovocie alebo ovocna vyziva. vecera jogurt, chlebik alebo kasa. pred spanim mlieko. 😉

stvura
12. mar 2011

@gina333 Ahoj...no myslela som si ze horsi jedak ako moj Alex asi neexistuje, a predsa 😉 ...moj maly je stale obcasne kojeny, takze u nas je to bez mlieka takto.
Ranajky jogurt (je vyhradne len milacika alebo nejaky s lentilkami, ale len vanilkovy a cokoladovy), desiata jablcko, banan alebo kusok kolacika (len tvarohove, cokoladove, bez naplne). Obed = polievky zje velmi vynimocne, ak ano, tak len masovu so slizikmi a zeleninovu. Ako druhe ryzu, pyre, cestoviny s masom, asi 2x uz jedol i vyprazany syr. Olovrantuje vacsinou ovocie, brumika a nejaku malu sladkost (je vysadeny na lizatka). Veceria chlebik so sunkou, detske parky. Cez den pije caj, vodu, vineu, malinovku...s tym nie je problem, pit lubi. Kojim ho rano a vecer.
Este dodam ze ma dva a pol a 12kg...takze to hovori za vsetko aky je jedak 😉 😒

gina333
autor
12. mar 2011

Diky baby, vidim, ze mate rovnake trapenie ako ja. 😉 Sophi ma do 12kg, je aj drobnejsia, asi po mne. 😵 Ked mala okolo roka tak jedla uplne super, ovocie, detske vyzivy,kase, teraz jej to vobec nechuti. Moc to neriesim, je zdrava, strasne ziva, takze dufam, ze jej nic nechyba. Len som strasne zvedava, ci su aj ine deti taky zly jedaci ako ta moja. 🙂

u2jana
12. mar 2011

ahoj,
moja dcera je tiez od malicka mizerny jedak.
nam pomohlo, ked som jej trochu upravila jedalnicek a zrusila mlieko. Ona ked si tiez dala rano mlieko, tak doobeda nic nezejdla. Proste ju to zasytilo.
teraz jeme asi takto:
ranajky - pecivo s maslom, obcas s tvrdym syrom, obcas detska sunka, alebo vianocka s maslom k tomu dzus (take tie co su pre kojencov na pol riedene cajom)
desiata - polievka (alebo pribinacik)
potom ide spat
obed - masko s prilohou, alebo husta polievka, ak ju nemala na desiatu
olovrant - ovocna vyzivka, alebo jogurt
vecera - pecivo so syrom, alebo krupicova kasa
pred spanim si da este mlieko

ncora
12. mar 2011

@gina333 Ahoj tak moj "jedak" ma na ranajky chlebik s dzemom alebo vo vajicku(ten aj kazdy den by jedol) alebo detsku parku....ine nechce nic....
na desiatu 200ml mlieka a niejaku zeleninku.
na obed polievku alebo klasika druhe jedlo/ryzu a masko ,zemiaky zapecene/....potom ide spat .
na olovrant pribinacika a par gumenych medvedikov alebo ovocie
na veceru polievka alebo krupicu alebo pecene zemiaky s jogurtom
Zo vsetkeho len trochu....A chlebik mu velmi nejde tak neviem co bude jedavat v skolke ked tam je desiata aj olovrant pecivo 🙂

sorciera24
12. mar 2011

@gina333 tak ja mam doma 20mesacneho hladosa a nas jedalnicek je zhruba takyto:
ranajky - 6.30 - vianocka, lupacka s mliekom
desiata - 8.45 - ovocie
obed - 10.30 - polievka
11.30 - hlavny chod....cize masko+priloha, cestoviny, ryza, privarky, mucne....proste vsetko ako my
1. olovrnat - 14.00 - jogurt alebo ovocie
2.olovrant - 16.00 - chlebik so syrom, alebo sunkou, pomazankou, vajickom.......
vecera - 18.15 - kasa + mlieko
no mam doma hladosa od narodenia...papaval akzde 2 hodky...... 🙂ale zas on mi to vybeha 😉

gina333
autor
13. mar 2011

@sorciera24 : takeho hladosa ti veru zavidim. 😉

Skusim zredukovat to mlieko a na ranajky jej dat jogurt, uvidim co to spravi. Ovocie tiez len obhryzkava, nakrajane nechce a len odhryza z jablka, banan nezje, no na nervy s nou. Teraz jej skusam davat homeo na chut do jedla, ale akosi nam naezabera. 😲

ajsa32
13. mar 2011

syn ma 2 roky a 2 mesiace a zje toho vela a keby ste videli-husenica, ma necelych 13 kil, ale tak stravuje sa takto:
ranajky-mlieko, krajec chleba s maslom a zeleninou alebo avokadovou, tvarohovu, vajickovou pomazankou, alebo raz tyzdenne s maslom a dzemom. k tomu pol jablka.

desiata-jablko, banan, vyziva, polka jogurtu s ovocim-nieco z toho, nie vsetko naraz
obed- polievka, druhy chod- ak nema polievku, pyta sa , co sa stalo 🙂
k tomu zelen. salat.

po zobudeni - nastruhana mrkva s pomarancom, potom nejaky grah. rohlik- polku,
2. olovrant -jogurt

vecera- mleiko a polievka,niekedy ma krupicu od babylove, suche vecere nemusi.
podla mna kazde dieta vie, kolko potrebuje,pokial to fakt nie je priznak choroby-nechutenstvo, ja by som ju nejak nenutila

ajsa32
13. mar 2011

skus jej davat aj probiotika a vitaminy sk. B

a2303
13. mar 2011

@gina333
Ahojky, a nepije Ti náhodou čaje alebo sladké vody? Lebo sa stáva, že vtedy deti menej jedia. Aj moja Rebeka má 2 roky a 11 kg 🙂

U nas vyzerá deň asi takto.
Raňajky (trocha mlieka ešte v posteli), jogurt s cereáliami alebo pečivo + saláma/oravská/a pod.
Desiata ovocie
Obed polievka + hlavné jedlo (zje mi všetko)
Pred zaspávaním mlieko z flaše
Olovrant puding, ovocie, jogurt a pod.
Večera buď ešte čo bolo z obeda alebo pečivo+saláma/oravská alebo chleba vo vajci, volské oko a pod.
Pred spaním ešte kaša a pri zaspávaní mlieko z flaše
A piť mi pije len vodu a mlieko, nič iné

bosoriak
13. mar 2011

@gina333 Mne dcera zje presne to, co tvoja, akurat na ranajky mava milacik. Obcas mava dobry den a da si na desiatu chleba so sunkou, ale inak rovnako ako ty. U nas nehrozi, ze by zjedla polievku aj hlavne jedlo. Sem-tam si da cez den ovocie. Davam jej sirup s vitaminmi a ziadna zmena.
Neriesim to, mala je drobna, ale zdrava a urcite nie je extremne vychudnuta. Nikdy bohvieako nejedla, tak sa snazim ju nenutit, aby som jej aj to malo neznechutila.

gina333
autor
13. mar 2011

@ajsa32 : ked citam kolko tvoj maly zje, tak ti len tisko zavidim. 😒 Som zvedava kedy sa mi k takemu jedalnemu listku dopracujeme. 😉 Teraz jej davam to homeo, dam jej celu ampulku a potom skusim ten vit. B. A to v akej forme? Sirupu, alebo tabletiek ? 😲

@a2303 : pije cajik, nedavam jej sladke vody, ale pije tak v norme, neladujem to do nej aby sa jej nanaplnil zaludok. 😉

@bosoriak : no nenutim ju ani ja, ale ked citam kolko ine deti spapaju, veru neviem ci nezacnem. 😵

jeliska
13. mar 2011

@gina333 tak u nas je presne ten isty problem, eli do vsetkeho len zobne ,ale nic poriadne nezje 😠 az na cestoviny bez nicoho 😀 tych zje aj 2 taniere napr. dnes nic pomaly nejedla a pred chvilkou si dala plny tanier polievky 😅
a nas maly david tak ten je pre istotu aj za Eli 😀

lenka1smejka
14. mar 2011

Ahojte dievcence,no moja mala ma za 2 tyzdne 2 roky a je to ubohe ako vyzera baculato,je zdrava asi jej nic nechyba to asi len my mamicky chceme vidiet deturence stale papkat.Ale ja som si vzdy myslela,ze moje dieta bude tucnucke po mne🙂 ale aj som rada aspon sa jej nebudu posmievat 🙂 U nas je to takto-
8:00-mlieko 250ml na 2x ho vypije
9:30-2ks ovocia
12:00-bez polievky-to mi nechce takze vzdy to co mame mi taku tuhu stravu ale aj tu musi mat ako co v momixovane
15:00-jogurt
19:30-to co na obed
Pije malo ,asi tak 100ml niekedy 300ml ale to vinimocne...

drobik1
14. mar 2011

ahojte my papame uz prakticky vsetko samozrejme niekedy rano mame jogurt alebo mlieko a na veceru sa normalne napapa a potom este mlieko.. 🙂

gina333
autor
14. mar 2011

ahojte 🙂

dnes rano som jej dala jogurt, zjedla a vypila aj 210ml mlieka. 🙂 Na obed mala polievku,ale taku riadne hustu s masom a so zeleninou, olvrant zase jogurt, este nas caka vecera, dufam, ze ju zje. 😉

@lenka1smejka : to je super, ze ti spapa ovocie, 🙂 mna to riadne stve, ze ona mi ho len podobka, a vyzivu nechce vobec. 😲

havi
14. mar 2011

ahojte,tak ten ,moj 2roč.lumbik konecne zacal krasne papkat,ranajky mliko,k tomu babovku,popripade nejake ine pecivo,alebo kakao,vola to kava,desiata ovocie,hlavne hrozno,banan alebo jablko,vzdy jeden druh,nejaky ten croisant,obed omacku z tarhonou,ine mi nechce,alebo polievku,tie ma rad vsetky,okrem tych co ide do polievky mlieko alebo smotana,na olovrant,ked sa zobudi parok,jogurt,veceru si vybera vacsinou mlieko,s rohlikom,sem tam zhresime da si aj hranolky

gina333
autor
14. mar 2011

@havi : u nas tiez boduje tarhona s omackou, hlavne s paradajkovou 🙂

sivka
14. mar 2011

ahojte, u nas to vyzera asi takto:

ranajky : ovsena kasa s hrozienkami + acidko /najnovsie mu smakuje vanilkove/ - ale len maly hrncek 🙂
desiata: ovocie, vacsinou banan, prip. hruska alebo hrozno
obed 1: polievka /tu zbasti bez problemov/ najradsej ma zeleninovu s vajickom /musi tam byt aj kukurica, to vzdy skontroluje/
potom ide spat a po zobudeni obed 2: hlavny chod, najcastejsie maso s ryzou, pecenu rybku so zemiakmi, cestoviny so spenatom alebo cottage syrom a kukuricou, obcas palacinka ci ryzovy nakyp
ked pride MM z prace, tak si s nim niekedy da este zeleninu varenu na pare s olivovym olejom, za tou sa ide zblaznit, co som velmi rada 😉
olovrant: jogurt, obcas milacik alebo termix
vecera: tej uz velmi neublizi, trosku poobhryzka pecivo, platkovy syr si da rad, sem tam zakusne do surovej zeleniny, vypije trosku acidka

inak cez den pije v zime ovocny caj bez cukru, v lete cistu vodu.
do 18 mesiacov bol dojceny, potom sme presli rovno na acidko, ine mlieko nechce.
snazime sa zdravo stravovat cela rodina, sladkosti ani velmi nepozna, ked tak nejaky domaci kolacik, medovnicky miluje - robili sme zo spaldovej muky. obcas dostane sojovu tycinku, tu zboznujeme vsetci 🙂

celkovo neje nejako vela, nie vzdy zje vsetko, ale nenutime - ked je hladny spapa, od hladu by isto neumrel 🙂

drzim palce, nech detusky pekne papaju 😉

gina333
autor
14. mar 2011

@sivka : ovsenu kasu robis taku z krabice napr. Hami? mne to Sophi jedla asi tak do roka, potom s tym sekla, nechce mi ani krupicu, iba jogurt. Neviem co kasovite by som jej vyskusala. 😝 Ja by som jej aj navarila ale neviem aku kasu by som mala a hlavne ako nato, 😲 My nic doma take nejeme tak s tym nemam skusenost. 😉

sivka
14. mar 2011

@gina333 Kasu nekupujem, tiez uz take prestali malemu chutit. Robim doma, my to s MM uz davno jedavame na ranajky: vecer nasypem do misiek pre kazdeho ovsene vlocky /najlepsie su jemne, tie sa lepsie rozmocia/, pridam hrozienka /malemu kupujem v tescu Organic alebo v zdravej vyzive nejake ine Bio, nech nie su sirene/. Zalejem horucou vodou, premiesam a necham tak, do rana to krasne zmakne a hrozienka su stavnate. A hlavne uz je to rano pripravene, takze ziadna robota 😉 Krpec to ma rad a zapija to acidkom 🙂
Mne a manzelovi k tomu este pridavam mandle, struhany kokos a mletu skoricu a rano si k tomu nakrajame jablcko, mnam mnam 🙂

ziarcanka
14. mar 2011

@gina333 U nás to vyzeralo presne tak ako u vás, kým som nášmu mliekoholikovi nezrušila najskôr mlieko za obedom -pretože len pobabral obed a čakal mlieko, potom šiel spať a budieval sa s príšernou náladou. Keď zistil, že mlieko už v žiadnom prípade po jedle nedostane, zázračne začal papať oba chody a aj nálada po prebudení sa zlepšila. Momentálne bojujeme s raňajkami - mlieko až po spapaní chlebíka alebo rožteka(1/2). Ovocie jedáva zásadne vonku - počas prechádzky zláduje aj celý banán alebo jabĺčko - doma je to strašný problém, ešteže chodíme von doobeda aj poobede 🙂

gina333
autor
15. mar 2011

@ziarcanka : to je dobry napad vonku davat ovocie, len ta moja opica nechce sediet v kociku, takze to ovocie by po 2 minutach skoncilo na zemi. Ale vyskusam. 😉 🙂

@sivka : kasu aj hrozienka som kupila, dik za tip.

lenka1smejka
15. mar 2011

@gina333 no zje ovocie ale musi to byt v takej forme ako vyziva nastruhane,pomlagane 😒 jedine co zje z ovocia rukou su mandarinky tak tie zje aj 5ks denne

ziarcanka
16. mar 2011

@gina333 my sme už tiež odložili kočík pre mladšieho bračeka, ktorý by mal k nám už za pár týždňov pribudnúť. Tak chodím von v jednej ruke banán a v druhej dieťa, prípadne v jednej banán pre dieťa a v druhej pre mňa, prúser, keď zabudnem, ktorý ja ktorý a odhrýzam z oboch 😀

dulcinea
23. mar 2011

Ja vam v tomto trochu zavidim. Moja dcera ma rok aj 9 mesiacov a rano vypije mlieko, na olovrant ovocie alebo jogurt, obed je polievka (ked je husta, tak len to, ked klasicka, tak spapa aj druhe), olovrant chlebik so sunkou, obcas brumik alebo ovocie a na veceru vacsinou to, co na obed a pred spanim mlieko a vazi 15,5 kg!! Ja uz neviem, co s nou mam robit a preco je taka buchta :(

dadis
23. mar 2011

@dulcinea podla mna papa normalne, moja papa rovnako, ba niekedy aj viac (ona totiz po rannom kojeni aj ranajkuje, ostatne priblizne rovnako...+ ona si miesto chlebika radsej da jogurt) neobmedzuj ju v papani, mozno skor obmedzit sladkosti (nie vsak uplne), ponukat viac zeleninu,ovocie...pohyb kazdy den..myslim, ze z toho vyrastie, ak ju dokazes udrzat na zdravej strave (pri synovi vidim, ze to bude stale tazsie a tazsie..)

zuzanocka11
23. mar 2011

@gina333
Skús ryzové vlocky,predávalú v DM,su hotové za 2 min, sú výborné.dávam do nich hrozienka,banány,jablko....a potom to pekne zjem,kedze moj syn zje polovicu toho,co tu ostatné opisujú 😖 ale mozno svitá na lepsie casi,berieme NUTROLIN B sirup,a robí to s ním zázraky 😅 uz dva dni mi papá,je tolko ako predtým za týzden))))))))

hanuska09
23. mar 2011

Ahojte.rada sa pripojim.nasa karinka na 1 rok a 9 mesiacov a jej jedenie je katstrofa.ona totiz nema rada chlieb s maslom ci sunkou proste s nicim-len holi chlieb zie.polievky miluje a to len 2. zeleninovu a vyvar!!!! tych sa vie navalat do prasknutia.a potom zie len omacky s rizou,cestovinou alebo tarhonou.zemiaky nie.takze ona nezie ani nic pecene,vyprazane....nic bez omacky nezie.tak to je dost na nervy,pretoze ked varim nieco pecene jej musim urobit omacku aby vobec jedla.tak to zhrniem co nasa karinka zie:parok,nejaky ten kolacik,2 druhy polievok,omacky a suche pecivo...a samozrejme ovocie a zeleninu ma rada.Ziadne salam,syr,jogurt,kase detske,maso tiez nemusi,vajicko,zemiaky,piskoty....u nas je to asi takto 😒

lubikaf
23. mar 2011

@zuzanocka11 to co je ten NUTROLIN B sirup 😕 nepoznam 😲 to sposobuje chut do jedla? 😉 moj maly tiez strasne slabo papa, tak ma to zaujima 😉