Aký koláč môžem jesť, keď dojčím a som v šestonedelí?

ann222
17. máj 2020

Som v tomto nová a mam strašnú chuť na sladké, niekde som čítala že by som mohla čerešňovu bublaninu. Okrem toho co by som mohla? Môžem aj bábovku kde ide iba lyžica kakaa? Lebo kakao by som nemala vraj... Poraďte mi.

ivangeline
17. máj 2020

Na mamile tvrdia, že môžeš všetko s mierou..ja by som sa vyhýbala tomu, čo ťa naduva a robí zle tebe samej, inak s mierou všetko...a keby nebolo babu dobre, tak to odsledujes, že či to bolo z niecoho, čo si zjedla..

vilma7
17. máj 2020

Ja som počas dojčenia jedla všetko, aj kakao, čokoládu pomaly na kilá, jednoducho si moje telo žiadalo sladké...po troške podľa mňa môžeš vyskúšať a keď uvidíš že to dieťatku nevadí, tak nie je problém.

daganov
17. máj 2020

@ann222 podľa mňa každý, veď nezješ pol plechu

veronikaszabova
17. máj 2020

@ann222 joooj, hlavne sa tak neobmedzuj. V pohode si daj to, na co mas chut

stanulienkat
17. máj 2020

Sem uz nemozu pisat dospeli?

ann222
autor
17. máj 2020

@veronikaszabova hej to sa povie ale nejak sa toho bojím dat si sladké.. Takže pre mňa nemáte nejaký tip?

zuzanka.zuzu
17. máj 2020

ono sa niečo nesmie? 😨 (okrem cigariet, alkoholu atď...) ešte chápem ak nie strukoviny alebo kel, kapustu, ak to nerobí dobre na zažívanie mne alebo bábu, no v živote som nepočula o kakau či bábovke

tanyan
17. máj 2020

už v pôrodnici v deň po pôrode som jedla čokoládu a zjedla som všetko, na čo som mala chuť. ak sa bojíš, tak začni postupne a po troškách. vyhýbaj sa len tomu, čo ti robilo problémy aj predtým. v období zníženého spánku som denne dopĺňala energiu cukrom - snikers, veterníky, kokosky...

deti95060810
17. máj 2020

hlúposti ...jedz všetko na čo máš chuť....

veronikaszabova
17. máj 2020

@ann222 ja som jedla vsetko a chalani boli OK, ziadne bolesti, nic.

eternity24
17. máj 2020

@ann222 pomaly si pridavaj do jedálnička na co mas chuť, napr jednu paradajku, ked sa babu nic nestane a budete OK, mozes ich viac, potom kakao... atd. Jesť mozes vsetko aj počas dojčenia, strukoviny, sladkosti, vsetko. Potrebuješ vitamíny aby si dieťatko zvládla ktoré oklieštenou stravou nedostaneš.

6mia6
17. máj 2020

Pre mňa bol po pôrode najväčší zážitok návšteva kamarátky ešte v pôrodnici. Kava so sebou a k tomu koláč z cukrárne. Mnaaaam ešte teraz pomaly po 4 rokoch je to zážitok.
Jedla som všetko, aj segedin, aj čokoládu, kávu. Okrem chlastu a cigariet fakt všetko.
Jasne ze keby začali mať deti nejaké problémy asi by som to riešila.

nikpa
17. máj 2020

@ann222 ja som jedla všetko okrem toho co nadúva

galixx
17. máj 2020

Mozes hociaky

annamivo
17. máj 2020

@ann222 kľudne jedz všetko na čo máš chuť, keď si dáš kúsok 🥧 nič sa nestane. Ako baby píšu všetko s mierou. Potrebuješ dopĺňať nie len vitamíny ale aj cukry. Však tie malé " prisavky" všetko vycuckaju 😄 a my mamy musíme fungovať 😂 keď vieš že čoho naduva teba to isté bude robiť aj babu, ale z uhorky asi koláč nepečieš,či? 😉

selest
17. máj 2020

Mne dali po porode v nenocnici kelovu polievku. Vsetko som jedla aj ked niektore veci pre istotu s mierou

jaskolka
18. máj 2020

Každý koláč môžeš, veď nezjes celý plech. Inak kakao som počula, že ani v tehotenstve sa vraj nemoze, nechápem prečo.Keby všetko sa obmedzilo, čo píšu, tak bud ješ suchý chlieb, alebo umries od hladu. Jedz to, čo ti chuti, v normálnej miere.

ivankamirka
18. máj 2020

V pôrodnici sme si všetky z izby dali čokoládovú tortu, v pohode.

nini1010
18. máj 2020

Jem uplne vsetko,nic mi nerobi zle.Inak ze aky kolac by som mohla...ako sorry,chyba ti zdravy rozum.Daj predsa co len chces!Moj kamarat hovorieva "Dolezite je sa z toho neposrat."Sorry,inak sa mi na takuto otazku odpovedat neda.Tiez som byvala prvorodicka ale zdravy rozum ma neopustil 🤦‍♀️

punka24
18. máj 2020

@ann222 okrem citrusov a jabĺk na kilá by som sa neobmedzovala... ja som si nemohla dovoliť jablkovú žemľovku lebo bolesť bruška bola pol dňa... keď začal papať ovocie - čiže aj jablká - spraskala som toho toľko a nič... a čokoláda...?? Nikdy som sa jej nevyhýbala skôr naopak... som veľký papkáč čo sa toho týka... a nikdy nič z nej nebolo... len tú orieškovú som obmedzila lebo orechy môžu rýchlo spôsobiť alergicku reakciu... nie že som si ich nedala, ale nie tak veľa ako kedysi... to si časom sama odsleduješ... papaj pekne sladké ak máš chuť... 😊 dieťatko ti naznačí spravaním čo bolo zle a čo nie...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saluda
18. máj 2020

Zoznam toho čo naduva si nájdi na nete, aby si bola pripravená na situáciu, ak bude drobca bolieť bruško z koliky tak, že nebudeš mať čas brázdiť internet. To len aby si si nebrala príliš k srdcu komentáre typu, že sa môže všetko. Môže, kým nenaskoci vážny problém v podobe celodenných kolík, alebo alergií. Takže všetko s mierou, sleduj reakcie drobca, v prípade problému potravinu vylucis na čas z jedalnicka. Pri prvom dieťati som nemohla jesť takmer nič, lebo z čoho nemal koliky, z toho sa vyhadzal. Pri ďalších dvoch som mohla jesť všetko. Treba mať prehľad v tom, ktoré potraviny môžu byť problematické a pri tých si dávaj pozor. Čerešne napríklad naduvaju, ale ak neskúsis, tak nezistis, či s tým tvoje dieťa má problém. Ak si ich teraz odopries zo strachu, tak možno celkom zbytocne.

ajka0207
19. máj 2020

@ann222 kazdy, ale ak bude fakt velmi cokoladovy, tak by som prvy krat sledovala reakciu babatka.

ann222
autor
19. máj 2020

@ivankamirka to fakt?

ann222
autor
19. máj 2020

@ajka0207 tak zas až tak mi čokoláda nechýba... Ale ved napr v nemocnici mi dávali kakaový puding, ale jogurt len biely ze by som mala.. Ale keď napr termix by mi chutil len čokoládový a teraz neviem ci to už nemôžem. Ja si dopĺňam cukor hroznovym cukrom alebo jablkom ci hruška 🍐

ann222
autor
19. máj 2020

@saluda hej to viem ze strukoviny nie to chápem aj ovocie exotické, ale aj jahody a tak tiež nie comu rozumiem aj orechy lebo veď alergény. Beriem aj tu čokoládu a kakao ale čokoládový puding áno ale jogurt nie?

ivankamirka
19. máj 2020

@ann222 boli sme 5 na izbe, jednej priniesli tortu tak sa podelila 😉

pralinka86
19. máj 2020

Potrebujes pestru stravu. Tak treba skúšať. Jem vsetko za radom, aj ovocie, zeleninu, strukoviny, kapustnicu, sladke tiež 😀

saluda
19. máj 2020

@ann222 vlašské orechy by nemali byť alergén. To skôr termix by si mala opatrne, je v ňom veľa bielkovín BKM, z toho môže bolieť bruško. Skús si postupne pridávať rôzne potraviny, aj alergény a tie, z ktorých naduva, ak bude problém, uvidíš to do pár hodín po dojčení. Ja v tomto nie som až tak zbehla, detaily ti budú vedieť poradiť iné kocky, aj ako postupovať v prípade reakcie. Všetko jedz s mierou, problém sa prejaví takmer hned. Potravinu na čas vylucis z jedálnička a skusis zase o pár mesiacov. Je možné, že ani z fazule nebude mať problém, ale rovnako je možné, že si nebudeš môcť dať ani mrkvu.

domi1109
19. jún 2020

Papaj všetko čo ti chutí a neobmedzuj sa ☺️ ja som tiež prvé dva týždne dodržiavala všetko to co smiem a nesmiem a jedného krásneho dňa som si povedala stačí. Všetko som začala jesť od čokolády cez kapustu a neviem čo 🙂 malinký má už 8 mesiacov a nič mu neni ani nebolo