Chcem piecť torty. Ako začať?

jankajanka134
16. júl 2021

Ahoj. Som úplný začiatočník v pečeni. Strašne má fascinujú torty a ťahá má to sa naučiť piecť, zdobiť ale nemôžem naučiť žiaden kurz. Ako mám začať? Poznáte kurz alebo je tu niekto kto by má naučil piecť?

mima1
16. júl 2021

Zacni piect niekomu v rodine. Uvidis ci sa ti nieco podari ak hej popozeraj dake videa

darina1952
16. júl 2021

@jankajanka134 ahoj odporúčam začať tu:
https://tortyodmamy.sme.sk/pomoc-pre-zaciatocnika

Kurzy občas ponúkajú cukrárske eshopy ako T-formax, aj cez fcb sa dajú nájsť. A môžeš si kúpiť aj časopisy Dortománie, Torty od mamy - nájdeš tam fotonávody, recepty.

karolinakr
16. júl 2021

No ja tiež obdivujem terajšie ponuky tort, rozthlo sa vrece s pečením, ale tie torty su take krasne a zdobené, že ja mam pochybnosti, či to robi nejaky laik, možno vyučena cukrarka, lebo tie ruže kvety marcipany polevy by som nespravila i ked sa na hlavu postavim. takže ja by som ti radila pozrieť si na cukrarske učilište, či neponukaju nejake kurzy, prinajhoršom nejake 2 ročne študium?

karolinakr
16. júl 2021

@darina1952 toto je super ! inak teraz si mi vnukla myšlienku,ešte tento portal robi videonávody pečenia zákuskov

https://akosatorobi.zoznam.sk/

hettinka
16. júl 2021

@karolinakr treba mat umelecké cítenie a zručnost. Ja poznám učiteľku, zubarku, ktoré pečú nádherne a chutne torty.

mon895
16. júl 2021

Ja som si nasla recept co mi chuti a co sa tvarovania tyka tak to chce prax a skusat ja robim podla youtube navodou pri modelovani peciem len synovi nie som vyucena cukrarka ani nic podobne ale torty zatial vzdy mali uspech minimalne u syna urcite 😊😁

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
casavina
16. júl 2021

@jankajanka134 Ahoj, ďakujem za diskusiu...po 13tich rokoch som ostala bez práce a tiež by som chcela skúsiť piecť... keď som sa pýtala na rady... hneď som bola zlá lebo som sa opýtala či všetky pečú "na čierno" alebo čo k tomu treba... myslím si že hejt a zhadzovanie tu nie je na mieste keďže je doba aká je a povedzme si pravdu ľudia závidia všetko...preto som sa už skôr pýtala ako to funguje no odpoveď žiadna okrem toho že som udavačka...no áno lebo ja poznám Hanku, Vierku, Marku, ktoré pečú a závidím im milióny 😂🤦
Tak som rada za diskusiu, snáď sa dozvieme čo najviac... držím ti palce 🍀😘

karolinakr
16. júl 2021

@casavina kolegova manželka piekla torty, ja som si nepytala živnostensky list, len že mame narodeniny nech mi da ponuku on volal žene ta poslala fotky tort, ktora sa mi pačila spytala som sa na cenu . Ona tiež pracovala niekde ako kucharka od -do a cez vikendy si privyrabala pečenim, ale že či cez živnosť alebo len po znamych netuším.

casavina
16. júl 2021

@karolinakr ďakujem za reakciu...tu sa ani nebojím o to, že má nahlási niekto komu by som piekla ale skôr okolie... ľudia sú všelijakí 🙍

jankajanka134
autor
17. júl 2021

@darina1952 ďakujem

jankajanka134
autor
17. júl 2021

@karolinakr ďakujem

jankajanka134
autor
17. júl 2021

@hettinka dáš mi kontakt

jankajanka134
autor
17. júl 2021

@casavina Hihi aj ja Tebe mna to veľmi ťahá ak to mám robiť budem 🙂

jankajanka134
autor
17. júl 2021

@karolinakr no ináč mna toto tiež nezaujíma a okrem toho to je len šikovnosť… či to niekto robí tak alebo tak he mi jedno 😀

jankajanka134
autor
17. júl 2021

@casavina vidíš a toto mna ani nenapadlo … okrem toho neviem či by niekto chcel robiť až tak zle 🤷‍♀️….