Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

slaviq81
25. jún 2012

U nas dnes spenatova polievka a mam dve kuracie prsia, z jedneho urobim cinu a z druheho dva rezniky 🙂

atiatko
25. jún 2012

@bobinkask tak link som si uložila do noťasa a to od Teba na torte zmenené som zapísala do zošítka receptov ... iba som vyslovila pukancová torta a náš synček "mňáám to musí byť dobré" 🙂 tak uvidíme, či ju nevyskúšam hneď tento piatok na jeho a ocinkove-manželove meninky 😉
@lussy23 ďakujem moja ... pochvalu odovzdám mojim dvom chlapcom 😉

rastulka
25. jún 2012

Ahojte 🙂 My dnes dojeme od včera vyvar,kur.rezne a zem.kašu 🙂 aaa dala by som si vtačie mlieko 😝 už sme davno nemali,takže urobim 😎 😉

eva7780
25. jún 2012

dnes dojedame , vecer som robila este ribezlovy dzem 😉

fifitko25
25. jún 2012

mám doma misku čerstvých malých šampiňónov - vyprážať nechcem... poradíte dobrý recept, napríklad na polievočku?? alebo čo s nimi? ďakujem 😉

elise
25. jún 2012

@fifitko25 plnene šampinony

fifitko25
25. jún 2012

@elise ďakujem, ale to sú také maličké, bol by problém ich plniť, skôr by som nejakú fajnú polievočku z nich chcela 😉

zelovocka
25. jún 2012

@fifitko25 ahoj, omáčku na celozrnné cestovinky napríklad, alebo ja robievam také jednoduché predjedlo: zo šampiňónov povyberám nožičky, do každého klobúčika dám štipku morskej soli, lyžičku olivového oleja a trošku pretlačeného cesnaku, bylinky aké mám poruke, ideálne čerstvý tymián, ale môžu byť aj sušené. dám upiecť do rúry odhadom na 15 minút, ak sú teda maličké 🙂 ako predjedlo sa môžu jesť s hriankami. dobrú chuť 🙂
a tie nožičky z hríbikov potom prihodiť do zeleninovej polievky, alebo podusiť s inou zeleninou a k tomu dusené mäsko, sójové plátky, tofu a pod.

fifitko25
25. jún 2012

@zelovocka ďakujem, znie to dobre, urobím,keď budem mať väčšie šampiňony 😉 našla som recept na mliečno-kyslú šampiňonovú polievočku, vyzerá dobre, asi skúsim tú 😉 😝

zelovocka
25. jún 2012

@fifitko25 jasné, dobrú chuť 😉

titkovamiriam
25. jún 2012

u nas rascova polievka a žemlovka 🙂

titkovamiriam
25. jún 2012

@fifitko25 mna napadla prazenica ale ked polievka tak aj takato:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=48413

zuzkaamato
25. jún 2012

kocky ja mozno tak odveci, ale chcem vam dat jeden tip pre tie, ktore este spracuvate visne. vcera nam svokra dala dzem s visni so skoricou. nenormalna kombinacia, strasne mi to chuti...odporucam..

mamkabeika
25. jún 2012

@danielaj Ďakujem 🙂
Už si idem aj spraviť jedálniček 😉 až do výplaty 😎 , treba šetriť, aby som sa nedotkla rezervy 😒 A plánovali sme kúpiť myčku, peniaze sme na to vybrali, tak myčka sa zatiaľ nekoná 😠

dida84
25. jún 2012

Ahojte... ja dnes nevarím... konečne som sa dočkala takého dňa... ostalo zo včera: cukina zapekaná s mletým mäskom, mozzarellou a eidamom... varené zemiaky... zeleninová polievočka... ešte ostalo mleté mäsko, tak aj to som zapiekla so syrom... takže máme toho dosť... ale za to ma čaká hora žehlenia... 😝

lizatko1009
25. jún 2012

ahojte baby poradte mi nejaky osvedceny recept na vyborne sisky, alebo naparene buchty.

danielaj
25. jún 2012

@rastulka mňám vtáčie mlieko, ja som ho nikdy nerobila, ale keď som bola malá, tak nám ho babička často robila, keď sme boli na prázdninách 😉

danielaj
25. jún 2012

@zuzkaamato so škoricou som ešte nerobila višňový džem, vďaka za tip, mám ešte višne na jednu dávku určite dnes vyskúšam 😉

mamkabeika
25. jún 2012

@ibajeho Ďakujem, už som našla 🙂

zuzkaamato
25. jún 2012

@danielaj je to uzasna a zaujimava kombinacia. mna by to v zivote nenapadlo. tak dufam, ze bude chutit 🙂

adelaida33
25. jún 2012

dnes dojedáme hovädzí vývar so zeleninou a slížikmi, a keďže kuracie rezne v cestičku sa vyjedli, tak zjeme hovädzie varené z polievky, k tomu paradajkovo-smotanová omáčka s kôprom a domáca knedľa.

bubo1104
25. jún 2012

hovädzia polievka , špenát + zemiaky + voľské oká , domáci ľadový šalát na sladko - kyslo

miriamr
25. jún 2012

zeleninová polievka s cestovinou, pečené kura, zemiaková kaša a grilovaná zelenina (cuketa, baklažán, paprika, cibuľa, rajčina) 😉

lululka555
25. jún 2012

aj my dnes dojedame zo vcera,kuracie rezne,zemiakova kasa a zeleninova polievka 🙂

zuzzuli
25. jún 2012

@lizatko1009 ja vzdy robim parene buchty podla tohto receptu a su mnam 😝 http://varecha.pravda.sk/recepty/parene-buchty-...

kucminka
25. jún 2012

@bobinkask no tie rezne budeme aj my mať častejšie na tanieri 😉

lencyca
25. jún 2012

ahojte,konecne som mala vikend bez varenia,boli sme u nasich 😉 varila maminka, dnes zemiakova kysla s koprom a opekanou parkou,vajickom natvrdo a chleba k tomu,lahky obedik.konecne som si kupila formu na mufiny aj brumikovu,tak idem nieco poskusat 😉

andula30
25. jún 2012

baby dajte typ ako zavarat uhorky ani mi nejde o recepty aj ked mozu byt 😉 ale o postup v hrnci v rure /mam klasicku nie teplovzdusnu/

akika722
25. jún 2012

plnena cuketa a cestoviny s mletym mäskom+syr

tilenka
25. jún 2012

...dnes dobieham nedelu kedže sme boli pozvany na jarmok 😎 ...takže mäsko na obed : bravčové na hríbikoch a slanine + ryža. 😉