Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
danielaj
21. aug 2012
a dnešné cookiesky, robila dcéra, ja som iba asistovala 😉 😃
sisanka
21. aug 2012
@danielaj vidis?si ma inspirovala co upeciem mojim lapajom na cestu ked pojdeme do Tatier 😃 ideme len na predlzeny vikend a ja uz chytam normalne cestovnu horucku....prvykrat ideme takto niekam s detmi...tak premyslam co im vezmem jest do auta 😉
danielaj
21. aug 2012
@sisanka no vidíš,ak chceš večer ti napíšem aj recept na tieto, to mala dcéra recpt v učebnici slovenčiny 😃 ale veľmi dobré sú, už sme ich robili asi 3x a mám ešte jedny výborné, ktoré robievam na Vianoce, tu je na ne recptík, ak by si chcela vyskúšať 🙂
Sušienky

pol kg hladkej múky, 25 dkg práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 1 prášok do pečiva, štipka soli, 1 hera alebo Palmarin, 2 vajcia,, 1 balík ochutených ovsených vločiek ( ak dáte obyčajné, najprv ich treba troška opražiť na panvici a stačí pol balíčka), 1 čokoláda na kúsky, 1 balík hrozienok, 1 balík lieskových orieškov alebo 10 dkg sekaných orechov, kandizované ovocie - nemusí byť, ja nedávam

Všetko spolu zmiešať, robiť guľky, dať na plech, vidličkou roztlačiť na placku a upiecť x-)
danielaj
21. aug 2012
@sisanka no veď to balenie je najhoršie aj pre mňa, aby náhodou nebol nikto hladný a aby niečo nechýbalo :-p mm už len krúti hlavou, ke´d sa ideme kúpať k jazeru poobede, že čo všetko natlačím do auta, a hovorí, ešteže sme kúpili kombík, lebo neviem, kde by sme to napratali 😃 ale hlavne, že je pol auta jeho rybárskej výbavy, čo vláčime každý deŃ :-N
alexandrakiara
21. aug 2012
@sisanka Mozes mi napisat recept do IP? dakujem
kucminka
21. aug 2012
@danielaj ja mám taký podobný receptík na koláč,namiesto piškot tam idú BeBe kekse a na vrch ešte šľahačka.A tiež si môžeš vybrať aký puding chceš.
irsina83
21. aug 2012
@abriela ja si myslim podla tych chuti co mas 😉 lebo ja som pri malej ficala na mlieku a sladkostiach a teraz nemam na to ani pomyslenie 😉 ja som chcela aj druhe dievcatko ale nezalezalo nam na tom co to bude, som stastna,ze budeme mat parik 🙂
nelinka0401
21. aug 2012
škoricové osie hniezda hotové.chutia výborne 🙂
mravvcek
21. aug 2012
@nelinka0401 mnaaaaaaaaaam receptik?
sisanka
21. aug 2012
@danielaj dakujem, mozes napisat receptik, ja mam tiez jeden a tie su tiez fajne ale tak mozem skusit obmenit 😉
no ved ja idem tiez tak balit a sem tam si napisem na co by som enmala zabudnut 😃 a vravim ze ved sak vezmem aj to aj to, do auta sa zmesti 😃 😃 😃
lululka555
21. aug 2012
@nelinka0401 aj vyzeraju vyborne 😉
eva7780
21. aug 2012
dnes strukovy privarok s opecenou klobaskou
nailinka1
21. aug 2012
Tuniakovo ryžový šalátik a na obed sme mali jahodové pyrohy zaliate masielkom a posypané grankom kalorické ale dobrééééé, fotka nevyzerá lákavo ale chutilo 😉
mravvcek
21. aug 2012
@nelinka0401 dakujeeeeem 🙂
lenka268
21. aug 2012
Dnes dojedame zo vcera pecienku s ryzou, terza som spravila nepeceny kolacik, s bebe keksou bananmi a smotanou a vecer budem robit cestovinovy salat s kyslou smotanou bez tatarskej taka light verzia a dam tam rajciny, cibulku a salamu liptovsku dietnu. 😉
zuzula2401
21. aug 2012
babuľky moje máte niektorá nejaký vynikajúci receptík na PIZZU? Chcela by som zajtra urobiť, bude to premiéra s domácou pizzou 🙂
zuzula2401
21. aug 2012
@lululka555 ahoj, prosím ťa dáš mi tvoj receptík na pizzu? skvele vyzerá a určite je aj veľmi chutná 🙂 zajtra by som chcela spraviť pizzu, bude to premiera, tak dúfam že sa mi podarí 🙂
andy1978
21. aug 2012
zuzula2401
21. aug 2012
@andy1978 mňaaam, dobre vyzerá 🙂 ďakujem 😉
lululka555
21. aug 2012
@zuzula2401 ja pizzu robim takto : urobim si kvasok z kvasnic,teplej vody asi 2 dcl ( do pizze davam vodu,nie mlieko) ,trosku cukru a hladkej muky,ked nakysne dam muku asi pol kila,posolim,asi 1 dcl oleja ( moze byt aj olivovy ) a vypracujem si cesto.Necham nakysnut a dam na poolejovany plech,pekne roztiahnem rukami po celom plechu ,potriem kecupom,ulozim syr ,sunku a potom uz, co ma kto rad (olivy,sampinony,kukuricu,rajciny,mozzarelu,cibulku,slaninku.....) a este navrch postruham trochu syra a posypem oreganom,peciem pri 220 st asi 20 minut... 😉
zuzula2401
21. aug 2012
@lululka555 moc ďakujem, určite zajtra vyskúšam 🙂 a môžem sa ešte spýtať.... keď si robíš ten kvások, tam dáš kolko cukru a kolko muky? len tak za lyžičku alebo? :-N
lululka555
21. aug 2012
@zuzula2401 cukru len asi za malu lyzicku a muky tak za 2 velke lyzice a necham nakysnut kvasok asi 10 minut,potom uz ostatnu muku,sol a olej a vymiesit dobre 🙂
zuzula2401
21. aug 2012
@lululka555 a ako dlho nechávaš kysnúť cesto?
lululka555
21. aug 2012
@zuzula2401 to uz budes vidiet ako ti pekne narastie a bude take nadychane,asi tak pol hodinu 🙂
zuzula2401
21. aug 2012
@lululka555 ďakujem, idem si to hned prepísať a zajtra vyskúšam 😉
abriela
21. aug 2012
@irsina83 ja som pri prvom jedla udene - bolo to dievcatko. Teraz asi mesiac cokolada sla bokom, ale uz som sa rozbehla a dostala do normalu. Jedna 300g milka na 2 dopoludnia v praci 🙂. Okrem pikantneho mam v oblube vajcia, cibulu - predtym som ju nejedla.
lululka555
21. aug 2012
dnesny granatir s uhorkovym salatom a cviklou 😉
gumidekmomo
21. aug 2012
@lululka555 dobry napad ten sme dlho nemali 😉 takze uz viem co budem najblizsie varit 😃
lululka555
21. aug 2012
@gumidekmomo ani my sme dlho nemali,a v tom teple je to rychlovka a celkom chutna 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli