Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
abriela
8. okt 2018 Čítané 91x

Som čajová maniačka. Čaj predstavuje okrem letných mesiacov môj celodenný pitný režim. Pijem ich po prebudení, v práci, po obede, večer, proste stále. Čaje nesladím, resp. v rodine ich nesladíme, vychutnávame si ich čistú chuť.

Vďaka tehotenstvu a dieťaťu, som obmedzila pitie čiernych a bylinkových čajov a naučila som sa piť aj ovocné čaje. Predtým som ich považovala, len za „farebnú“ tekutinu :slight_smile:. Pri kúpe baleného ovocného čaju stále čítam informácie o zložení čaju.

Ovocné čaje Mistral má svojím zložením nijako nezaujali. Sú to čaje, kde základ tvorí ibištek, jablko, arómy. Čaje obsahujú aj iné zložky, ako napríklad moje obľúbene sladké drievko, čakanku, atď.  Takéto zloženie čaju je taká klasika aj pri lacnejších čajoch.

Čaj s názvom Slivka - Jazmím obsahuje „až“ 1% granúl slivkovej šťavy, 2% jazmínový kvet a 1% jazmínového oleja. Čaj Čerešňa - Ruža 2% granúl čerešňovej šťavy a ruží. Podobne je na tom aj čaj Marhuľa-Levanduľa. Tu si kladiem otázku, prečo výrobcovia neuvedú a krabičku názov – jablkovo-ibištekový čaj s príchuťou... Aj keď čaje nemenovaného istého Lorda, to majú takto uvedené aspoň v popise :slight_smile:.  

Testované čaje Mistral májú len 18 balíčkov, takže o 2 balíčky menej ako to býva bežne. Opäť, dobrý ťah výrobcov, ako znížiť cenu produktu. Informácie ktoré si každý vie zistiť z krabičky čaju, preto veru nezaujali.

Po otvorení dizajnovo lákavej krabičky, vás čaj očarí svojou vôňou. Jednotlivé vrecúška čaju majú pyramídový tvar, aj keď na môj vkus trošku krátku šnúrku, ktorá je dosť pevne prilepená o čajové vrecúško.

U nás bol prvý testovaný čaj Čerešňa - Ruža. Po otvorení vás očarí výrazná vôňa. Aj zaliaty čaj krásne rozvoňal celú kuchyňu. Chuťou tento čaj príjemne prekvapil. Má sladkastú chuť a krásnu červenú farbu možno aj vďaka šípkam, ktoré v neuvedenom množstve obsahuje. Tento čaj je u nás z troch testovaných víťazným čaj.

Čaj Slivka - Jazmím ma menej výraznú červenkastú farbu, rovnako sladkastú chuť a príjemnú vôňu. Možno práve sladkastej chuti, tieto dva čaje veľmi chutili deťom.  

Čaj Marhuľa – Levanduľa má tiež sladkastú chuť, ale po otvorení balíčka je menej voňavý. Pri pití čaju cítiť chuť levandule. Milovníci levandule si jeho chuť určite zamilujú. Tento čaj bodoval u babky.

Napriek, pre mňa nezaujímavému zloženiu uvedenému na krabičkách testovaných čajov, ovocné čaje Mistral odporúčam. Súhlasím aj s logom, ktoré je uvedené na krabičkách čaju – Dokonalé spojenie chuti a vôni.

Keďže milujem čaje, čajmi veľmi rada obdarovávam aj iných. Krásny malý darček v podobe čaju Mistral zaručuje pekný dizajn, zaujímavá vôňa a chuť. Plus značka Popradské je naša slovenská. Na záver, ďakujem tímu koníka a spoločnosti Popradské za možnosť testovanie týchto čajov. 

#test_mistral a #recenzia

Čítaj celý článok
abriela
13. júl 2018 Čítané 185x

Začnem nezvyčajne. Na MK vidím často fotky krásnych doma upečených chlebov. Trhá mi srdce, pretože tiež rada pečiem, no my pečivo a chlieb doma jeme veľmi málo. Bochník chleba zjeme tak za 2-3 týždne. Zato mliečne výrobky jedávame denne. Bežné dni sa u nás už roky jedávajú na raňajky mliečne výrobky – jogurt, acidko, kefír s vločkami, celozrnnými výrobkami a ovocím. Dokonca to platí aj na dovolenkách, kde z každej strany na vás „niečo kričí, ochutnaj ma“ :slight_smile:.  

O jogurtoch Rajo hustý som sa dozvedela na MK, keďže TV sa u nás pozerá minimálne. Keď som prečítala, že sa budú testovať smotanové jogurty, hneď mi prebleslo hlavou, že to je presne pre nás – jogurtožrútov.

Kupujeme len smotanové jogurty, keďže z pozorovania tvrdím, že čím viac tuku, tým menej cukru.  Osobne uprednostňujem čisté biele jogurty, ktoré neobsahujú žiadne zahusťovadlá a škroby. Aj keď kupujem mliečne výrobky podľa zloženia, už aj pri samotnom bielom smotanovom jogurte je cítiť rozdiel v chuti. Bez výčitiek môžem napísať, že Rajo hustý (biely jogurt) ma lahodnú kyslastú jogurtovú chuť a je naozaj hustý. Keď som ho otvorila, spomenula som si na detstvo, keď sme doma robievali jogurty. Jogurt, ktorý bol vhodný na výrobu domáceho jogurtu mal byť hustý ako je jogurt Rajo a chutil podobne.

Okrem bieleho jogurtu sa však testovali aj ovocné jogurty. Nakoľko som sa zapojila do testovania, tak som po dlhšom čase ochutnala aj ovocný jogurt. Obsah kelímku je 145g. Osobne oceňujem vrstvenie jogurtu . V spodnej časti jogurtu je ovocná zložka - 20%, hore lahodný biely jogurt. Týmto vrstvením každý jogurt z produktov Rajo hustý - tradičný jogurt obsahuje aj Lactobacili a Bifidobaktérie. Napriek tomu, že nemám v obľube sladené mliečne výrobky, jogurt mi chutil. Vychutnala som si svoju bielu klasiku a zajedala sladenou spodnou časťou. Vďaka testovaniu som si našla novú sladkosť. Ak mám chuť poobede na niečo sladké, postačí aj jogurt. Priznám sa, že ostatní rodinní členovia  – starkí a muž si na jogurte pochutnávali zmiešaním oboch vrstiev jogurtu. Víťazný ovocný jogurt u dospelých je jogurt – čučoriedka-báza čierna Jeho ochutená časť obsahuje okrem 11gcukru (v 100g výrobku), 22% čučoriedok, 20% bázu čiernu, čučoriedkovú šťavu, ktorá slúži aj ako prírodné farbivo a škrob.

Jahodový jogurt je tiež dobrý. Chutí sladšie ako čučoriedkový jogurt, takže viac chutil deťom. Tento jogurt obsahuje okrem iných zložiek 35% jahôd, 20% jahodové pyré, koncentrát citrónovej šťavy a prírodne farbivo koncentrát z čiernej mrkvy.

U detí sa stal víťazom čokoládový jogurt. Zo všetkých testovaných jogurtov obsahuje, ale najviac cukru (12g v 100g výrobku ). V porovnaní s ostatnými smotanovými jogurtmi od iných výrobcov je to len priemerná hodnota, resp. tá nižšia. Pri čítaní zloženia jogurtu ma zaujalo, že tento čokoládový produkt obsahuje okrem mlieka, smotany, cukru, čokoládového a kakaového prášku a škrobu aj výťažok z vanilky Bourbon a koncentrát citrónovej šťavy.

Smotanové jogurtu Rajo Hustý môžem odporúčať aj do svojej najobľúbenejšej jogurtovej plnky (recept hore na obrázku), keďže majú mierne kyslastú jogurtovú chuť a sú naozaj husté.

Nakoniec ďakujem spoločnosti Rajo (pani Zuzane) a tímu MK koník_testuje za možnosť testovania jogurtov Rajo Hustý tradičný jogurt.

#test_rajo4  #recenzia

Čítaj celý článok
abriela
Správa bola zmenená 28. mar 2017
Som tu nahá. Na druhej foto v spodnom prádle, ale zajtra rozkvitnem do krásy.
:birthday: V komente je aj recept.
Zobraz celú správu
abriela
21. mar 2017 Čítané 589x

Koľko vajec, múky použiť na formu? Veľmi častá otázka pri pečení.

Ako si to jednoducho a ľahko prepočítať?

Vypočítaj si objem valca – pi .r.r.výška (hodnota pi je 3,14 . r je polovica priemeru formy. výšku si zvolím napr. 6)

Forma priemeru 24cm. Výpočet objemu - 3,14 x 12 x 12 x 6=2713 cm3

Forma priemeru 30cm. Výpočet objemu : 3,14 x 15 x 15 x 6=4239 cm3

Teraz predelíš objem veľkej formy a malej forma. Čiže 4239/2713=1,56 . Toto číslo 1,56  je veľmi dôležité. Ním vynásobíš všetky suroviny.

Mám recept na 24 cm formu 5 vajíčka, 240 g múky a 220g cukru.

Otázka je: KoľKo surovín na 30 cm priemer formy?

Vynásobím si počet vajec x 1,56 aj množstvo múky aj cukru x1,56.

Na formu priemeru 30cm potrebujem teda - 7,8ks vajíčok -8ks (5 x1,56), 374g múky (240x1,56) a 343 g cukru (220x1,56)

Viem, že je to matematika ŽS, ale .....

(Doplnenie: Kedže výška 6 a pi sa opakuje môžeme ho kľudne vynechat a vynásobiť len 2x polomer. Výsledok dôležitého čísla je rovnaký)

forma 24 cm: 12x12=144

forma 30 cm: 15x15=225

225/144=1,56

Takže týmto číslom stači prenásobiť počet surovín (vajíčka, múka, cukor, resp. aj sľahačka, maslo, čokolada pri plnkach) východzieho receptu

Čítaj celý článok
abriela
17. mar 2017
Jedná z otázok môjho :boy:: MAMA, keď ma oco robil bola si mu pomôcť??? :hear_no_evil:
Zobraz celú správu
abriela
28. feb 2017 Čítané 168x

Vyrástla som na vidieku. Domáce mäso, mlieko, maslo, zelenina, ovocie a domáce výrobky sú mi blízke. Preto varenie a zároveň testovanie s dmBio produktmi ma veľmi potešilo.

Kuriér s balíkom od odosielateľa Modrý koník ma zastihol v práci. Balík som hneď otvorila a začalo ochutnávanie a testovanie týchto dmBio produktov #test_dm9:

  1. dmBio nemecký kvetový med. Med ma scukornatenú, mliečno karamelovú farbu. Po otvorení som zistila, že je plne tekutý. Vonia pekne. Chuťovo je sladučký, super. Je však iný ako klasický domáci med priamo od včelára. Neviem povedať či lepší, alebo horší. 
  2. dmBio kuskus. Jemná maličká cestovina z tvrdej pšenice, ktorá obsahuje vlákninu, železo a podporuje trávenie. Hlavne vďaka spomínaným účinkom a zdravotným problémom dieťaťa sme kuskus už poznali. Pripravujeme ho doma na sladko. Príprava je jednoduchá a rýchla. Stačí zaliať vodou, nechať postáť a pridať ovocie, jablkové pyré, tvaroch, resp. kto čo má rád. Moje dieťa ovocie veľmi neje, ale s orechmi zje mandarínku aj jablko :grinning:.  Takže aj v kuskusovej kaši (robili som dva dni po sebe) nesmeli vlašské orechy chýbať. 
  3. dmBio chia semiačka biele obsahuju veľké množstvo železa, draslíka, zinku, horčíka a iné minerály. Do ovsenej kaše, jogurtu, resp. acidka s vločkami si ich denne pridávam, ale doposiaľ som používala len tmavé. Zisťovala som, aký je medzi nimi rozdiel. Obe sú bez chute a vône. Moje bádanie dospelo k záveru, že dmBio semiačka sú naozaj kvalitné, čo prezrádza ich svetlá farba.  
  4. dmBio špaldové špagety. Špagety majú oproti originál talianskym trošku vyššiu energetickú hodnotu, ale rovnakú ako klasické špagety z bielej múky. Obsahujú však vlákninu. Chuťovo sme rozdiel nevnímali.
  5. dmBio paradajková omáčka Ricotta Pecorino sa testovala pripravená spolu so špagetami. Omáčka obsahuje 76% paradajok, syr, cibuľu. olej, atď., ale prekvapilo ma, že aj kukuričný škrob. Omáčka vyzerá dobre a je chuťovo vynikajúca. Až sa nám minú domáce paradajkové produkty, určite po nej siahneme. Odporúčam ju nielen k cestovinám, ale aj na klasické pečené hrianky s cesnakom, či domácu pizzu.
  6. dmBio sušený cícer. V našej domácnosti doposiaľ nepoužívaná strukovina. Premiéru  tejto strukoviny u nás mala krémová cícerová polievka. Moje dieťa ju nazvalo – oriešková polievka. Napriek tomu, že strukoviny dieťa veľmi neobľubuje, cícer mu chutil. Taktiež chutil aj starším testovačom – starkým. Vyskúšali sme tiež cícerovú natierku - hummus. Aj ta mala úspech. Ďakujem modrému koníku a dm-ke za novú surovinu, ktorá odteraz v našej domácnosti už nebude chýbať. Najbližšie sa chystám vyskúšať cícerové muffinky a cícerové placky.  
  7. dmBio ryžový krém na varenie, resp. vegánska alternatíva smotany. Zloženie krému je: voda, ryža, slnečnicový olej, zahusťovadla, morská soľ. Obsahuje 8,3 g tuku. Vonia za ryžou. Samotný krém nie je chutný. V polievke sa chuť stratí. Považujem to za vhodnú alternatívu pre tých čo majú alergiu na mlieko. Výhodou je aj nízka energetická hodnota.
  8. dmBio chili sin carne. Tento vegánsky produkt bol v našej domácnosti neznámy. Červená fazuľa v paradajkovej omáčke so zeleninou a chilli vyzerá dobre. Chuť je vyvážená, jemné pikantná. Vynikajúce jedlo na rýchly obed, či večeru s cestovinou, pečivom, alebo aj samostatne.  
Čítaj celý článok
abriela
6. feb 2017
Kedže auto značky Maserati sa mi nepodarilo zohnať, tak zo siesty a horalky vzniklo toto. Jedlé autíčko čaká už len na svoju tortu, aby rozžiarilo očka oslávenca.
Zobraz celú správu
abriela
25. jan 2017
Modelovanie alebo sladké dekorácie 96 fotiek
abriela
8. jan 2017
Sladké darčeky2 125 fotiek
abriela
Správa bola zmenená 14. dec 2016
Do škôlky na vianočnú besiedku (s receptom)
Zobraz celú správu
abriela
24. sep 2016
Narodeninová kráska bez poťahu
Zobraz celú správu
abriela
10. sep 2012
Moja zaľuba, resp. sladké darčeky 241 fotiek