Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natalii6
27. aug 2012

@nakup tie urcite v blizkej buducnosti spravim 😉 len ked vy tu davate same dobroty ze clovek nevie co skor spravit 😉 ..ale dala by som si hned tie rozteky mnam 🙂

natalii6
27. aug 2012

@nakup co je smetol?

maba
27. aug 2012

@nakup mňam 🙂

maculik
27. aug 2012

ahojte kocky,
zase som tu raz po radu.
Mam doma mlete maso a cestoviny (resp. aj zemiaky), nemate nejaky osvedceny recept na nejake zapekane cestoviny alebo zemiaky s masom? Mam aj mrazenu zeleninu, syr, smotanu... totiz zajtra dojde mm a dovezie aj bracha, tak idem do jednej misy robit franc.zemiaky a do druhej som myslela, ze nieco s tym masom. Len sa toho bojim, ze co s tym mozem skombinovat, zapecene som este nerobila.
Dakujem 🙂

irsina83
27. aug 2012

@titkovamiriam mnaaam same chute mi robis 😵 😵 ja nemozem, tusim sa k vam nastahujem 😅

irsina83
27. aug 2012

manzel uvaril francuzku cibulacku a ja zajtra dorobim rizotko z cerstvej zeleninky a kuracieho maska 🙂

nakup
27. aug 2012

@maculik ahoj z mletého mäsa urob koložvársku kapustu ja ju polievam so sladkou smotanou pred zapečením 🙂

jania023
27. aug 2012

@rastulka Ahoj nemohla by si mi poslat do RP receptik na rozky?nezijem na sr a o rozkoch sa mi moze iba snivat tak by som si ich urobila 😝

verka18567
27. aug 2012

@danielaj ok tak aj spravim len kolko toho masla a ci dat do cesta ten pdp.sošy ze otravujem furt.dik 😅

danielaj
27. aug 2012

@nakup Mńam, aj ja ich robievam, mám taký istý recept 😉
@natalii6 joj moja, som ti písala, že ja to nevážim, ja od oka, no cibule dávam samozrejme menej ako ostatného, rajčín o trošku menej ako paprík, ako čoho mám, daj podľa toho, ako máte radi, no asi som moc neporadila 😖

gucz
27. aug 2012

slivkový koláčik podľa http://varecha.pravda.sk/recepty/stavnaty-slivk... len posýpku som dala podľa seba a veľa. Na večeru chlebík s domácou zaváranou pomazánkou z oškvarkov 🙂

danielaj
27. aug 2012

@verka18567 masla ako som písala polovicu a prepáč zabudla som napísať pol prášku do pečiva, takže ešte raz celý receptík

Šťavnatá kocka

6 vajec, 210 g kryšt. cukru, 210 g polohrubej múky, 2 PL kakaa, 2 dl teplej vody, a 3 PL oleja, pol prášku do pečiva

Urobíme piškótové cesto, upečieme

Krém: 750 ml mlieka, 1,5 Zlatého klasu, 1 vanilkový cukor, kryšt, cukor podľa chuti, uvaríme puding a do horúceho zamiešame pol masla, alebo Hery, Helie, na upečené cesto natrime tenkú vrstvu krému, na to ukladáme piškóty namáčané v káve s cukrom a rumom a na to zvyšný krém, vrch posypa´t strúhanou čokoládou, grankom alebo čokoládovou ryžou

Ja som teraz robila obmenu: urobila som cesto bez kakaa a krém som urobila z čokoládového pudingu a pridala som trocha nutely, dobrý je aj karamelový, kokosový alebo mandľový puding, dá sa to obmieňať, podľa toho čo máte radi

natalii6
27. aug 2012

@danielaj ale ano poradila 😀 ja som nechcela vediet presne na kila len som chcela vediet coho davas asi tak viacej 😉 lebo nap. moj muz mi vravel ze jeho mama ked zavarala tak ze kolko papriky tolko cibule

natalii6
27. aug 2012

@gucz tu pomazanku si robila ty? ak mas nanu recept poprosim 😉

titkovamiriam
27. aug 2012

@gucz aj ja sa chystam spravit slivkový a mrveničku milujem,hned by som si dala ten tvoj kolacik!!! 🙂 a taketo pomazanky milujem na hrianky

nakup
27. aug 2012

@danielaj som tu nováčik, ale ako pozerám ty si živá kuchárska kniha 😵. Ako vidím máš veľké skúsenosti s varením a veľa báb ti v receptoch dôverujú supppeeerrr 🙂

titkovamiriam
27. aug 2012

@natalii6 ja robim taketo paprikove pomazanky:
3 kg červenej papriky, 3 malé feferónky, ½ l octu, 40 dkg cukru, 15 dkg soli, 6 bobkových listov, 4 strúčiky cesnaku, 4 paradajkové pretlaky (250 ml), 6dcl oleja
Ako na to:
Očistíme červenú papriku, 3 feferónky a dôkladne ich vyumývame. Očistenú, umytú papriku a feferónky si nakrájame na rezančeky, feferónky aj s jadierkami.
Do veľkého hrnca na zaváranie si nalejeme 6 dcl oleja, potom prisypeme papriku, feferónky, 6 ks bobkového listu a pretlačíme 4 strúčiky cesnaku. Pridáme 15 dkg soli, prilejeme 1/2 l octu a paradajkový pretlak. Všetko zamiešame a varíme cca 30 minút.
Potom povyberáme všetkých 6 kúskov bobkového listu a rozmixujeme. Do rozmixovanej masy ešte pridáme 40 dkg kryštálového cukru a chvíľu povaríme.
Pomazánku ponalievame do zaváracích sklíčok a sterilizujeme 5 minút od bodu varu.

a s paradajkami:
1 kg papriky
1 kg paradajky
1 kg cibule
10 ks feferóniek
1 nakladač
2 dcl oleja
Postup:
Zeleninu pomeľte na mäsovom mlynčeku a pridajte nakladač a olej. Spolu povarte do odvarenia vody,naložte do fľaštičiek s viečkom a sterilizujte.

lienka2
27. aug 2012

@rastulka to si robila tie rohliky co davala recept danielaj? tie chorvatske? ak nie mozes aj mne poslat recept?

baby ja som dnes robila tie rozky co tu vypekate a vobec mi nevysli take pekne.. piekla som na 200 stupnoch ako pisali v recepte ze desat minut a to boli este biele nedopecene, ked som ich nechala dlhsie tak uz boli dost hnede.. asi som od toho cakala viac, akoze boli dobre ale nebola som spokojna.. neviem co som urobila zle..

nakup
27. aug 2012

@gucz ta pomazánka vyzerá dobre ja robím podobnú ale škvarkovú sterilizuje sa a vydrží na dlhší čas 😉

lienka2
27. aug 2012

a este pridam nase menu..
pondelok - dojedli sme zo vcerajska - kuracia polievka, sote v placke
utorok - brokolicova polievka s opecenym chlebikom, francuzske zemiaky
streda - dojeme brokolicovu polievku, ryzovy nakyp s pudingom 🙂 manzel si objednal 🙂
stvrtok - nejaka zeleninova polievka, bravcove masko s tarhonou
piatok - dufam ze zvysi ryzovy nakyp 😝
sobota - dojeme to bravcove masko
nedela - v plane su dukatove buchticky a polievka na vikend este netusim aka bude..

lencyca
27. aug 2012

@mimi21mimi Dakujem,vyskusame 😉

verka18567
27. aug 2012

@danielaj diki moc este raz zajtra ho vyskusam.

rastulka
27. aug 2012

@lienka2 Ano,robila som tie 🙂 Inač aj ja som ich piekla dlhšie,asi 17-20min,ale ja mam plynovy sporak 😒 a su vyborne 😉

mimka1
27. aug 2012

zajtra bude zemiakova polievka a deti si objednali segedinsky gulaš

gucz
27. aug 2012

@natalii6
Oškvarková pomazánka

800g oškvarkov (škvarky), 1 veľké lečo, 2 hlavičky cesnaku, 2 poháre kápie zavárané, 2 feferónky, 5 malých lyžíc vegety, 150g horčice, 4 celé surové vajcia. Všetko spolu zomelieme na mäsovom mlynčeku, naplníme do pohárov (nie však do plna) a sterilizujeme 45 minút pri 90-100st.celzia.

nakup
27. aug 2012

@gucz nedočítala som recept sorry 😀

weirdo
27. aug 2012

@rastulka - hmmm, paradne rozky. Mozem poprosit link na ne? Kujem.

A baby, chcem sa spytat, ak niektore pouzivate pekarnicku an miesenie cesta. Ja tam mam program pizza, co je miesenie a teda aj kysnutie pocitam, 45 minut trva a potom v ramci programu na chlieb je tam aj moznost len kysnutia, ale to trva 2:20 hod, celkovy cas pecenia ja 3:00 hodiny. Mozem to davat na pizzu, tych 45 minut, postaci to? Diky za rady 🙂

mysiatkoo
27. aug 2012

kolko z vas cuci dnes na masterchef? 😀 @danielaj @rastulka @titkovamiriam @maba koho z vas tam mozme cakat? 😝

irsina83
27. aug 2012

moja mala papa drzkovu 🙂 😀 skoro som odpadla ked prisla do kuchyne, vychmatla mi rozok a chcela jest polievku, neskutocne jej chutila 😅 Moje dieta je ine, nema rada sladke jedla ale pikantne jej chutia 😝 😅

titkovamiriam
27. aug 2012

@mysiatkoo zo mna budes sklamana ja takymto reality nefandim tak ani nepozeram....ja mam rada relacie o vareni na tv paprika,kde varia ozajstny kuchari nie šoumeni 😠 a samozrejme milujem jamieho a varenie s polraichem/urcite som skomolila meno/ 😲 .ale reality o vareni je grc 😝 😝 😝 😝 lebo sa tam ludia budu snazit a na druhej strane ich budu shovadovat a ked bude niake finale urcite je o vyhercovi rozhodnute dopredu 😝 😝 😝 😝 takze ja ak v telke varím tak jedine tam kde sa varí 🙂