Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

chloe001
30. aug 2012

Zajtra maslovy rezen, zemiakova kasa, salatik.

gelinka75
30. aug 2012

na zajtra varim leco a len tak si dame s chlebom 🙂

nakup
30. aug 2012

@lussy23 1/2 kg polohrubej múky, 25 dkg smetolu, kvások z 2 dcl vlažného mlieka a 2 dkg droždia a kávová lyžička cukru v mlieku rozrobíme droždie dáme cukor a povrch trožku pomúčime múkou kvások bude kyprieť ako z hrnčeka var , ďalej potrebujeme 2 kávové lyžičky soli, 25 dkg postrúhaného tvrdého syra na malé hoblinky, 1 vajce na potretie.
postup :
múku a so smetolom vypracujeme nemusí byť úplne spojené urobíme jamku do ktorej nalejeme kvások pridáme soľ a 1/3 postrúhaného syru, vypracujeme cesto. Z cesta urobíme šúľok, ktorý rozdelíme na 6 rovnakých kusov, každý kus rozvaľkáme do kruhu a rozdelíme na 16 trojuholníkov, trojuholníky zatočíme namáčame do vajíčka a zbytku syru. Ukladáme na plech ktorý nemusí byt vymastený lebo slimáčiky sú dosť tukové. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 C 18 minút. A papáme, letné sú úžasné, ak sa nám zmyšia uskladňujeme v dóze krabičke vydržia dlho. A tu je výsledok recept je na strane 1446 ale namiesto smetolu použi palmarin

27. aug o 18:21 • Odpovedz • 15 • •

nakup
30. aug 2012

nás odstavili od vody celé sídlisko až do zajtra, cisterna s pitnou vodou nechodí, tak neviem na porazenie, v baldovskej si aspoň umyjem ruky 😅 😢

maculik
30. aug 2012

Ahojte kocky,
tak kolozvarska, co mi narobila chute @nakup, je uz zjedena, bola vyborna, len musim poprosit nasich, nech mi natlacia kyslu kapustu, lebo tu (v Nemecku) maju taku divnu, akoby v octovom naleve (aj to tam je napisane) a nie je to az take dobre. No zjedli sme 🙂

Kocky, idem k vam po radu, mam tu teraz na tyzden 22r bracha, on je ako kyselina, v kuse hladny, a ja uz fakt neviem, co varit. Dnes som navarila 2 plne janske misy franc.zemiakov, prenho zvlast, lebo nema rad cibulu (tym padom mi ale musel pomahat, lebo inak by som to vsetko fukla na jeden velky pekac), to je este na zajtra, ale potom uz neviem. Mam pripravene morcacie stehna, to ale padne za den, ked je tu on, akurat tak polievka mi vydrzi na 2dni, inak vsetko padne za jeden.
@titkovamiriam Mirka, vsimla som si, ze ty mas 3 chalanov, co im tak varis, aby sa najedli?

A este som si vsimla (lebo ja vas priebezne citam, len akosi malo pisem 🙂 , ze ste spominali nejake chorvatske pecivo, to vyzera celkom dobre, ak to nie je nejake tazke, hodite mi recept? Aj tym by som mu usta aspon na 2 rana zapchala 😅

Dakujem 😵

titkovamiriam
30. aug 2012

@maculik tak moji sice zjedia vsetko no najviac sa najedia z masa,zjedia aj sladke jedla palacinky-tak 10-15 kuskov kazdy no za hodku su hladny tak u nas je stale nieco masove-aj dnesne leco ,aby sa najedli je tam sama klobasa 😀 😀 😀 medzi tou paprikou.
Nastastie zjedia aj privarky,alebo este granatir je vdacne jedlo a potom polievky-na litre
A my sme cela rodina mliekova tak cca 3l denne,jogurty,cely chlieb 20 peciv-syry a salamy kupujem na kusy a krajam doma 😀 😀 😀 -no dufam ze uz za par rokov to u starsich prejde 😉

maculik
30. aug 2012

@titkovamiriam 😀 😀 Tak to mas doma fakt "zrutov" 😅 😀 Ale aspon ze vsetko zjedia a fakt nemusis vyberat, co mozes a co nemozes. no vidim, ze sa mam na co tesit, ked Petulik vyrastie, uz teraz papa vela, tak co bude o par rokov 😅
a dakujem 🙂 vidis, ved mi mama poslala 2 sacky fliackov do granadiru, tak to isto spravim 😎 A palacinky ked spominas, asi spravim aj na slano, z tych sa tiez da najest a veru som ich uz dobry rok nerobila.
mlieko sme aj my vcera museli kupit o 2 flase viac, nez zvykneme, bracho je tiez mliekovy. My nie sme zvyknuti kazdy den mäso, ale pri nom vidim, ze budem musiet, aspon teda prenho (kedze deti maju obed v skolke a ja zjem hocico).
Idem este prejst par stran dozadu a popisat si nejake tipy na dalsi tyzden, nech viem, co nakupit 😅

nakup
30. aug 2012

@maculik Ahoj čo tak mu navariť kýbeľ krupicovej kaše, segedínsky guláš, alebo na večeru : odkrojíš plátoch chleba stred pekne popri kôrke vyrežeš, vnútro tú (srieďku vyrezanú) jednou stranou ntrieš roztieratelným syrom a dáš šunku. Rozpáliš panvicu s olejom dáš do nej kôrku a do otvoru vyleješ 1 vajíčko trozku ho rozotrieš aby sa skôr spravilo a ak je hotové dáš vyrezaný stred chlebíka potretý zo syrom a šunkou nechaš prehriať otočíš druhá strana sa upečie ako hrianka, pokvapkáš tatárkou, kečupom, je to chrumkavé a syr sa rozteká super vyskúšaj!!! 😉

miriamr
30. aug 2012

dnešný koláčik http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6560, len na miesto posýpky som dala tvaroh 😉

lenuss84
30. aug 2012

@lululka555 dakujem za tipy.isto vyskusam.

luci78p
30. aug 2012

dnes bol diétny obedík.... zemiaková kaša, filet z tresky uparený na pare 😀 a na troške masla opražená zeleninka - tenké rezančeky cukety a mrkvičky najčerstvejšej zo záhradky,bolo to mňááám 😵

lenuss84
30. aug 2012

@titkovamiriam fuuu,tak to teda mas riadnych ,,zrutov".ale co...clovek je rad,ze im chuti,vsak 🙂

maculik
30. aug 2012

@nakup jej, to vyskusam, bracho ma taketo veci rad a este ked tam bude kecup, to si prsty olize 🙂 Kvoli nemu sme ho kupili, lebo my ho nejeme, tak aspon sa minie, kedze do lietadla mu ho vziat nedovolia :D

lenuss84
30. aug 2012

@lenka268 ahoj,napis mi prosim ako si robila plnene palacinky.vyzeraju super.cim si plnila?vdaka.

natalii6
31. aug 2012

@lululka555 ahoj ako si robil aten kolac ze ten tvaroh si mala taky vysoky ako tie gulky? ja som ho robila ale mne ten tvaroh ostal taky vysoky ako som ho dala pred pecenim :(

lenka268
31. aug 2012

@lenuss84 ahoj uz som to sem predvcerom davala myslim ten link, tak este raz papa, nech sa paci 😉

http://dobruchut.aktuality.sk/recept/2182/fotor...

lululka555
31. aug 2012

@natalii6 ahoj podla postupu,nic ine som s nim nerobila 😉 ale inak mam mensi plech ako byva klasicky,tak asi preto 🙂

lululka555
31. aug 2012

ahojte u nas sa dnes doje plnena paprika s knedlou a cestujeme.... 😵 ,vsetkym pekny dnik a vikend 🙂

lululka555
31. aug 2012

@nakup super napad s tym chlebikom ,vyskusame aj my niekedy 🙂

bodka13
31. aug 2012

počujte dievčence, včera som robila plnenú papriku a nejako som neodhadla množstvo ryže - takže mi jej nejako dosť vystalo - je uvarená tak do polomäkka s troškou soli ...myslíte,že by som z nej ešte vyčarovala ryžový nákyp -ryžu trochu povariť v mlieku a ďalej postup ako pri nákype 😕 lebo doteraz som vždy varila ryžu hneď v mlieku ... alebo nejaký iný rýchly nápad prosím 😉

lydia22
31. aug 2012

My dnes kuracie prsia na prirodno,ryza a opekane zemiaky.

nelinka0401
31. aug 2012

@lululka555 tak pekný víkend.hlavne aby nepršalo.my sa chystáme oslavovať malého narodky ale asi nám to s tým počasím nevíde.a to sme chceli grilovať.
dnes nevarím.šalát ešte ostal len dokúpim pečivo.zo včerajších Chorvátskych rožkov nič neostalo

kibuk
31. aug 2012

ahojte 🙂
dnes dojedame od včera,plus šošovicova polievka lebo sa nam ohlasila navšteva 🙂

gelinka75
31. aug 2012

@bodka13 este to mozes dat do mrazaku a vybrat na inokedy

kikaneu
31. aug 2012

čaute baby, odkedy chodím do práce, tak mi na vás nejak neostáva čas a ani toľko nevyváram.....v pondelok sme dojedali sviečkovú z nedele, v utorok bola rýchlovka: hranolky a rybie prsty, v stredu bolo voľno, tak som sa realizovala a robila paradajkovú taliansku polievku, buchty na pare a ako dezert čokoládové muffiny, včera francúzske zemiaky 🙂 a dnes idem na kávu s bývalými kolegyňami, tak bude zeleninové rizoto z tej slovenskej ryže 🙂 dúfam, že sa mi podarí 🙂 a na zajtra a nedeľu netuším, musím porozmýšľať 🙂

danielaj
31. aug 2012

ahojte, my dnes dojeme fazuľovú polievku s údeným a robila som cukinový prívarok, kuracie soté a naše obľúbené mini kolienka z Lidla 😉 , poobede nejaký koláčik a domáce rožky 😉

sisanka
31. aug 2012

takze my dnes tekvicovy privarok so zemiakmi a vajickom....a mozno aj nieco upeciem,este uvidim ci sa mi bude chciet 😉

mimi21mimi
31. aug 2012

Ja robím fazuľkovú polievku s cukinou, mrkvičkou a pórom a zapekané zemiaky máme zo včera.

mia117
31. aug 2012

Moravske kolace 🙂

bubutko
31. aug 2012

@mia117 sikovna, hned by som si dala vyzeraju lakavo.