Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

titkovamiriam
5. sep 2012

baby že bulharsky šalat mnam!som už dlho nerobila

mamkabeika
5. sep 2012

Dnes sme robili zemiakovo-cukinové placky a paradajkovú polievku 🙂

mysiatkoo
5. sep 2012

vcera bryndzove halusky, dnes slivkove gule....a zajtra vari daka restika, lebo vybavovacky v meste... v piatok bude masoooooo 🙂

ibajeho
5. sep 2012

@danielaj noo ono sa to da zasrobovat ale tak neviem, odnesiem babke ci to vyuzije aj ona na kecup 🙂 inak a ten dzem davas aky do toho pernika? lebo ja nelubim marhulovy tak snad tam nema ist taky 😀 a na kolkych stupnoch to mam piect? dik

nanulik
5. sep 2012

my sme boli bez polievky dnes, ale mali sme šampinony na smotane a vrtulky

sebi123
5. sep 2012

@mmiruska jasneeee...paci sa http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/07/certov... robim podla tejto ale pridavam viac feferoniek, my lubime pikantne 😉 a vsetkym novym receptikom sa tesim, tak daj 😀

irsina83
5. sep 2012

Cinska polievka zo vcerajsej bezservitky - vybornaaa, uzasnaaaa 😉 a potrebovala som spotrebovat paradajky a tak som spravila kuracie masko s paradajkami a koprom - uzasna, chutna kombinacia, bez zatrepky vhodny recept aj pre delennu stravu.

mmiruska
5. sep 2012

@luciferova Ahoj, samozrejme:
Na 1 dávku, to je cca.tak 6 a viac horčicových zaváranin.fliaš potrebuješ:
1kg kápie
0,5kf cibule
1kg cukety
2ks malých ostrých/jemných (podľa toho, kto má ako rád) kečupov
2PL cukru
6PL sój.omáčky
1/4 l oleja (môže byť aj trošku menej)

postup:
Cibuľu nakrájame, speníme na oleji, pridáme na kocky nakrájanú papriku, cuketu a necháme dusiť 40min., samozrjeme premiešavame, aby neprihorelo. NEPODLIEVAŤ !!!
Potom pridáme ostat.suroviny. Ešte teplé dávame do fliaš a sterilizuj. tak 10-20min.

A kto chce z toho tzv. SABA nátierku (napr. na toasty), tak sa do uvarenej zmesy pridáva 1-2 strúčiky cesnaku a 4 - 5čili (alebo podľa chuti) papričiek a celé sa to rozmixuje.

mmiruska
5. sep 2012

@mamkabeika ...od čoho sa rozlišujú od klasických? Sú chutnejšie? Zajtra chcem robiť...ak tak skúsim Tvoj receptík 😉 ... napíš. Vďaka, Miriam.

mmiruska
5. sep 2012

@sebi123 No tak ďakujem...tu je páči sa...

Na 1 dávku, to je cca.tak 6 a viac horčicových zaváranin.fliaš potrebuješ:
1kg kápie
0,5kg cibule
1kg cukety (bez jadierok)
2ks malých ostrých/jemných (podľa toho, kto má ako rád) kečupov
2PL cukru
6PL sój.omáčky
1/4 l oleja (môže byť aj trošku menej)

postup:
Cibuľu nakrájame, speníme na oleji, pridáme na kocky (tak 1x1cm) nakrájanú papriku, cuketu a necháme dusiť 40min., samozrjeme premiešavame, aby neprihorelo. NEPODLIEVAŤ !!!
Potom pridáme ostat.suroviny. Ešte teplé dávame do fliaš a sterilizuj. tak 10-20min.

A kto chce z toho tzv. SABA nátierku (napr. na toasty), tak sa do uvarenej zmesy pridáva 1-2 strúčiky cesnaku a 4 - 5čili (alebo podľa chuti) papričiek a celé sa to rozmixuje.

sebi123
5. sep 2012

@mmiruska dakujeeem 😉

mamkabeika
5. sep 2012

@mmiruska myslíš tie placky? tak cukinové sú podľa mňa lepšie, ale pridám aj trocha zemiačkov. Cukinové sú krehké, horšie sa pečú, rozpadávajú sa, ale sú chutnejšie 🙂

mmiruska
5. sep 2012

@mamkabeika Dík, skúsim.

natalii6
5. sep 2012

ahojte prisla som sa pochvalit 😉 dnes som zavarila kapiu, feferonky a konecne som sparavila oskvarkovu pomazanku od gucz a este sa zajtra chystam na paradajkovu pastu od danielaj a uz si dam asi pokoj lebo potom je kychyna ako po vybuchu a ja nemam cas poriadne na deti 😒 ale klobuk dole pred vsetkymi co zavarate vo velkom 🙂

natalii6
5. sep 2012

a na obed sme mali pirohy 😉

amdeis
5. sep 2012

U nas dnes a aj na zajtra sosovicova polievka a na druhe salat z cestovin so zeleninou a sunkou. Teraz peciem jablkovu sypanu strudlu.

luciferova
5. sep 2012

@amdeis aka je to sypana strudla? Mam vela jablk, tak sa necham inspirovat 🙂

lenuss84
5. sep 2012

@zoe_a diky moc.isto vyskusam 🙂

happy8051
5. sep 2012

menu od pondelka:
P: borc, cervene zemiaky, uhorkovy salat
U: cesnacka s oprazenym chlenom, hliva na smotane s cestovinami
S: drozdova so zeleninou, kuracia pecen s jablkami, ryza
Š:kalerabova biela, zapekane zemiaky s bryndzou
P: rybacia, halusky s nivou a oskvarkami
S: fazulova, rybie file na bylinkovom masle, varene zemiaky, rajcinovy salat
N: vyvar, pecene morcacie stehna na mede, zemiakova kasa, miesany salat

katulka74
5. sep 2012

@danielaj Dakujem za recept na pizzu,po troch plechoch sa len tak zaprasilo,je naozaj super,

erikovamamka
5. sep 2012

@happy8051 ...vzdy si precitam Tvoje tyzdenne menu a velakrat varime to iste 😉 Dakujem 🙂

lucka1987
6. sep 2012

dnes zemiakove placky robene spolu s patizonom.. pre drobca este k tomu kalerabovu polievku

danielaj
6. sep 2012

@luciferova ja som sypanú štrúdľu kedysi robila, ale nechutilo nám to, klasika je bajlepšia 😉 je to tak, že suroviny na cesto nasypeš na plech, iba tie suché, na to jablká, zase sypké cesto a celé sa to zaleje mokrými surovinami 😉
@katulka74 joj teším sa, že sa zase niekomu páči moje cesto na pizzu 😉

danielaj
6. sep 2012

a babuľky ja vás dnes len pozdravím, dočítam neskôr, ani variť pravdepodobne nebudem, pred chvíľou mi zomrel dedko ☹ ☹ ☹ , tak dojeme rascovú polievku s vajíčkom zo včera , zostalo aj trocha pečienky, tak asi niečo sladké len narýchlo pre deti, ja nemám ani chuť na jedlo, a budem určite piecť aj zákusky na kar ☹

akika722
6. sep 2012

@danielaj uprimnu sustrasť moja 😔 😔 😔

my dnes rychlovka kedže som doma len s mladšim synom-cestoviny /kolienka/ s paradajkovou omačkou a syrom...to zboznuje aj starši...

katkas1
6. sep 2012

@danielaj uprimnu sustrast

tinuskaha
6. sep 2012

dnes dojedame priarok zo vcera a idem robit pikantnu pomazanku 😉

sebi123
6. sep 2012

@danielaj uprimnu sustrast 😔

sisanka
6. sep 2012

@danielaj uprimnu sustrast moja...