Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

luciaq
7. sep 2012

my sme dnes mali fazulkovu polievku a francuzske zemiaky a ja som robila mexicku fazulu a koncim dufam na tuto sezonu so zavaranim 🙂

katushka16
7. sep 2012

ahojte,my dnes máme zeleninovú polievku,francúzke zemiaky a pre mm lečo s chlebíkom🙂večer sme mali pizzu🙂

zuzulienka31
7. sep 2012

slivkove gulky :D

kucminka
7. sep 2012

@zoe_a ďakujem za receptík,určite vyskúšam,vyzerá to lákavo 😉

mysiatkoo
7. sep 2012

dnes ryxlovkove spizy so zemiakmi v supke....boli az prekvapivo xutne

danielaj
7. sep 2012

ahojte, ja som si práve teraz konečne sadla, celý den som na nohách, piekla som na ten zajtrajší kar, a mám dos´t, kríže si necítim ☹ dnes sme mali taliansku polievku ( strúhaná mrkva, kapusta, hrášok, kukurička,halušky a trojuholníkový syr daˇˇt o toho rozpustiˇˇt, máme ju veĺmi radi, a fašírky, zemiaky s cibulkou+ 7 druhov koláčikov a 2 druhy slaného pečiva, koláčiky som piekla nie moc plnkové:čokoládové mesiačiky s citrónovou polevou, kokosové rezy, slovácky perník, zákusok Eda, karamelovo-kokosové ježe, žĺtkové rezy a z odrezkov nepečené guličky, slané cesnakové slimáky a pizza pagáčiky s údeným syrom 😉

joannas
7. sep 2012

@danielaj nieje to malo 1 a pol zlateho klasu?

joannas
7. sep 2012

@danielaj možem si jeden zakusok zobrať ? 😀 prosim ☹

titkovamiriam
7. sep 2012

@danielaj kiež by to boli kolačiky na inu prilezitost 😢 ale su rozpravkove 😉 tie žltkove rezy že mnaaam 🙂

mamkabeika
7. sep 2012

@danielaj Presne to isté mi napadlo, čo @titkovamiriam, kiež by boli na inú príležitosť ☹ Prajem úprimnú sústrasť. Obdivujem ťa, koľko si toho dokázala upiecť, ja by som zo smútku nebola schopná asi nič 😒

joannas
7. sep 2012

@titkovamiriam a na aku priležitosť su?

titkovamiriam
7. sep 2012

@joannas ved na kar,danielaj zomrel deduško ☹

joannas
7. sep 2012


@titkovamiriam ☹ joj to som nevedela...ja som stranu pred tim nečitala 😕

titkovamiriam
7. sep 2012

@joannas urcite nevadí...ja nestiham tiež citat no toto som zaregistrovala

joannas
7. sep 2012

@titkovamiriam ale tie zakusky ma krasne však ? 🙂

vivusika
7. sep 2012

@titkovamiriam čo z nich bude?

titkovamiriam
7. sep 2012

@vivusika z čoho?

vivusika
7. sep 2012

@titkovamiriam z toho vedra paradajok 🙂

mamkabeika
7. sep 2012

Dnes sme mali pastiersky syr, varené zemiačky a tatarku, mm dojedal zeleninovú a ja kapustnicu. A dnes som si povedala DOSŤ! Ako som tehotná, bola som schopná jesť len nezdravé jedlá a ťažkostráviteľné 😒 Zo zeleninky, cestovín a duseného mäska ma napínalo 😝
Nerozumiem tomu, pri prvom som bola schopná jesť len zeleninu.

A oddnes sa idem prinútiť, radšej zjem menej, ale časom si hádam zvyknem. Môj jedálniček:
sobota: zeleninová s krutónikmi, cestoviny s cukinovou omáčkou (hlavné prísady: cukina, mrkvy, paradajky, cesnak, bylinky, syr na posypanie)
nedeľa: polievka zo soboty, kuracie prsia na bylinkách, ku koncu pridám nasekanú čínsku kapustu, zemiaková kaša so šalotkou, paradajkovo - cibuľkový šalát
pondelok: talianska polievka od @danielaj, kuracie prsia z nedele
utorok: polievka z pondelka, rybie filé na masle, opekané zemiaky s cesnakovým dipom
streda: šošovicová kyslá polievka, francúzske zemiaky (raz týždenne zhrešíme 😀
štvrtok: zo stredy
piatok: tvarohové toliariky s kakaom a ovocný šalát

titkovamiriam
7. sep 2012

@vivusika jaj robila som stavu,kecup,prichut do varenia,saba natierku-zajtra dam komplet foto co z toho kybla višlo 🙂

vivusika
7. sep 2012

@titkovamiriam až teraz som si všimla, že to bolo včera, takže z tých už určite niečo je 😀

titkovamiriam
7. sep 2012

@vivusika už je hotovo-ja som hotová 😀 😀 😀 😀

vivusika
7. sep 2012

@titkovamiriam šikuľka, ja idem robiť ešte zajtra lečo a ešte mám vedierko cca 4kg cherry paradajok, rozmýšľam, čo z nich. Či ešte dorobiť kečup alebo šťavu... Lebo sme už robili kečup aj jemný aj pikant, a vari 15l hrniec štipľavej paprikovej pomazánky 😉

titkovamiriam
7. sep 2012

@vivusika ja este uvidim koíko sa urodi,leco este urcite a calamadu z paprik a kapusty a miešany salat ako calamada ale vsetka zelenina v nom a karfiol na kyslo 🙂 a potom to budeme vsetko jest 🙂

vivusika
7. sep 2012

@titkovamiriam ja robím čalamádu tiež ale nesterilizovanú s borkenom, ale to až keď budeme tlačiť kapustu, ako sa povie, ,,jednýnm vrzom,, 🙂 a potom už môže prísť zima, hladom nepomrieme 😀

titkovamiriam
7. sep 2012

tak foto paradajkovania 😉

mysiatkoo
7. sep 2012

@danielaj prosim hodis sem recept na tie Eda rezy? Teda predpokladam, ze to je ten s coko polevou - mimoxodom mas ju krasnu - tajny recept na taku lesklu a nepolamanu by som tiez ocenila;)

mysiatkoo
7. sep 2012

@danielaj prosim hodis sem recept na tie Eda rezy? Teda predpokladam, ze to je ten s coko polevou - mimoxodom mas ju krasnu - tajny recept na taku lesklu a nepolamanu by som tiez ocenila;)

mysiatkoo
7. sep 2012

jaaaaj telefon a MK sa nemaju radi...

kvietocek7
7. sep 2012

@danielaj no teda, TY SI ALE SIKULKA 🙂 🙂 🙂 klobuk dole 🙂 tolko toho nakuchtit,wauu...mnaaaam