Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
gazovicka
8. okt 2012
@rastulka dakujem
sisanka
8. okt 2012
@womankc vlastne je to normalne rozporcovane kurca - ja som mala stehna, okorenis, osolis, okminujes, grilovacie korenie - to je uplne jedno cim to nakorenis, troska oleja a najvacsi grif je vlastne v tych zemiakoch, nakrajas na kocky, osolis a marinujes v citronovej stave s horcicou, cesnakom a oregane ( stava z 2-3citronov, lyzicka horcice, 3struciky cesnaku) a das to na plech vedla kurcata a potom tam este poprekladas jablka na mesiaciky, mrkvu, petrzlen, zeler na pruzky a cibulu na mesiaciky - kludne sa to moze zamiesat aj do tych zemiakov a piect 45-50min na 180-200C, pokial to nebude hotove 🙂 my mame radi vela jablk v tom 😉 - tu som ti to skopirovala a obrazok je na strane 1548 🙂
lululka555
8. okt 2012
dnes dojedaci den,vyvar so zeleninou,obratene rezne akurat urobim cerstvu zemiakovu kasu 🙂
lululka555
8. okt 2012
@sisanka ahoj ako prosim potom chutia tie zemiaky?
womankc
8. okt 2012
@sisanka ďakujem
bellada
8. okt 2012
Pecene bravcove kare plnene sunkou a slanikou, opekene zemiaky. Polievka zo vcera tekvicova kremova.
erickaa
8. okt 2012
Ahojte, poprosila by som vas o nejake recepty z oranzovej tekvice 🙂 Chcela by som spravit polievocku a nejaky slany kolac, kedze nie sme moc na sladke 🙂 Dakujeeem 🙂
sebi123
8. okt 2012
Ahojte... v sobotu som robila domacu pizzu, tiramisu a slahackovy zakusok...vcera sme mali gulas bez varenie http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1417 😉
bellada
8. okt 2012
@erickaa ja som sa inspirovala na polievku Jamiem Oliverom http://www.toprecepty.sk/recept/879-dynova-poli...
sisanka
8. okt 2012
@lululka555 ake zemiaky?v tom kurcati?uplne fajne...treba ich dost posolit aby neboli kysle...a mne veeelmi chutia, kolkokrat jem len tie zemiaky bez masa 😃
sebi123
8. okt 2012
ahojte kucharocky 🙂 nemate niektora recept na polievku kde su zemiaky, hriby, klobasky, kysla smotana ? =-) dakujem za kazdy receptik 🙂
a2303
8. okt 2012
Ahojte, super receptíky som zas čítala 🙂

Dnes dojedáááme 😃 Ešte dobre že mám vacsy od zepteru (tam mi jedlo vydrží 10 dní uplne čerstvé a neporušené), tak môžeme veselo dojedať. Mám ešte vývar, prsia na slaninke s ryžou, pečenú hurku, skladané zemiaky. Takže dnes upratujem namiesto varenia.

Na zajtra by som mala vymyslieť niečo ľahké.. nemáte typ?
lizatko1009
8. okt 2012
u nas len taka rychlovka, este sa to dopeka, pracka dopiera ani neviem ci sa stihnem najest, cize zapekane cestoviny s lecom, kecupom, syrom a posypane parmezanom :-p
anavila
8. okt 2012
@womankc ano aj ja som vcera robila, presne tak ako ty...ale bez tej mrkvy a sojovej omacky....bolo to dobre...tiez sme mali k tomu ryzu a hranolky
daniz
8. okt 2012
My v sobotu hríbová polievka + langoše, a o 13,00 prišli známi, tak kotlíkový guláš na dvore, domáci chlebík, cesnakový posúch, jablkový koláč a stráááášne veľa srandy, V nedeľu na oslave marinované rezne + zemiaková kaša, kurací vývar + rezance a marlenka a jadran torta. Dnes podojedáme guláš bol výýýýborný 🙂 .
tin007
8. okt 2012
Dnes na veceru budu pecene rezniky z mleteho telacieho s varenymi zemiakmi a zeleninovym salatom, na obed dojedame vikendove jedla.
veve39
8. okt 2012
@bellada este prosim ta ako robis ten hlivovy perkelt ? vdaka 🙂
anavila
8. okt 2012
ahojte....poprosim vas, dajte mi nejake tipy na šalaty....manzel ma 30tku a ja vymyslam, ake menu urobim....asi upeciem kridelka, a aj studenu misu ale chcelo by to nejake salaty..aspon 2...dakujem
levandullka
8. okt 2012
U nas to bola dnes bravcova panenka naprirodno, k tomu varene zemiaky s petrzlenovou vnatkou a restovane sampinony s mladou cibulkou. Nakolko sa mi vybil fotak a moja hladna polovicka odmietla hodinu cakat kym sa nabije, foto nemam :-|
ladyjh
8. okt 2012
Caute zienky 🙂
Potrebujem od Vas radu :-N
Ja zijem v UK a so susedovcami sme sa dohodli, ze budeme mat typicku slovensku veceru. Tak teraz rozmyslam, co by som im mala navarit. Prosim poradte mi co na predjedlo/polievku, hlavne jedlo a dezert.
Ja zatial rozmyslam nad segedinskym ako hlavne jedlo a puncovy zakusok. Kazda rada je vitana. Vopred dakujem. 😃
slavka1307
8. okt 2012
@sebi123 Dobrý deň. Tá Vaša pizza vyzerá výborne. Keď budete mať chvíľku a máte recept rozpísaný (nie od oka), tak budem vďačná zaň.
pami2
8. okt 2012
@sebi123 mozem poprosit recept na pizzu?
dakujem
bellada
8. okt 2012
@veve39 nakrajanu hlivu najprv oprazim na cibulke, potom sa dusi na vlastnej stave alebo podlejem troskou vody, nakoniec smotana na varenie a dochutit - sol, cierne korenie, cesnak, cervena parika...podla potreby zahustim zemiakovym skrobom a je hotovo 😉
womankc
8. okt 2012
@ladyjh no ja by som urobila dobrú kapustnicu , takú vianočnú a ako druhé sviečkovú, i keď je to skôr česká špecialita, alebo gemerské gule a gulášovú polievku a tak
lencyca
8. okt 2012
dnes fazulova na kyslo so zemiakmi,dojeme kuracie sote 😃 dorobila som k tomu zemiakovu kasu
veve39
8. okt 2012
@bellada diky, uz dlhsie sa chystam na nejaky perkelt z hub, tak sa mozno inspirujem 🙂
danielaj
8. okt 2012
@womankc no super, že vám chutilo, no priznám sa, že ja som dala menej cukru, ako bolo v recepte, som to ochutnala, nevážila som ani ovocie, ani cukor, všetko odo oka som dávala, ovocia som mala plný veĺký plecha cukor som dala asi 1 kg, a je to dos´t sladké a kto by mal málo, nech si dosladí cukrom alebo medom 😉 no a ten exotika tiež môže byť dobrý 🙂
ladyjh
8. okt 2012
@womankc Hm, gulasovu, som aj zabudla. Vdaka, super napad! 🙂
danielaj
8. okt 2012
kočky, čo hovoríte na tento zákusok? http://varecha.pravda.sk/recepty/flakate-kocky/..., ešte som ho nerobila, ale vyzerá super, a stojí za vyskúšanie 🙂
lencyca
8. okt 2012
@womankc jasne,nech sa paci 😉 Cesto:4vajcia+25dkg pol.muky+25dkg krys.cukru+1dl oleja+1dl vody+1 PDP,vsetko spolu zmiesas,vylejes na plech s papierom na pecenie,pecies pri 180c,cas ti presne nepoviem,ja nato prikukam 😃 nechas vychladnut,potries plnkou:uvaris si sladene salko-2hod,do polovychladnuteho pomaly vmiesas 1 Heru,vyslahas to mixerom,na panvici si rozpustis 1PL masla,pridas 10dkg posek.orechov+1 vanilkovy cukor+2PLkrys.cukru,miesas dokym sa cukor rozpusti,nechas vychladnut,potom posypku das na plnku a das stuhnut 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli