Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

chrumka
13. okt 2012

a ranajky sme dnes mali americke 😀 lievance, slaninka a prazenica 🙂

miruss
13. okt 2012

@chrumka: Ďakujem. 🙂

miriamr
13. okt 2012

slepačia polievka s rezancami, znojemská krkovička a ryža 🙂 ešte by som mala niečo upiecť 😨

rainbow1
13. okt 2012

kuracie prsia naprudko osmažené, na plech naskladané, na to marhule, plátkový syr, zaliať 10% smotanou a zapečené v rúre s ryžou, mňamka 🙂 ; zajtra vysmážaný syr a pečené zemiaky + zeleninkový salát, ďalšia mňamka 🙂 piekla babka, jablkovú štrúdlu 😉

mariankas
13. okt 2012

@chrumka No zo zemiakov nemôže byť nič zlé 🙂 . Vďaka za inšpiráciu, určite vyskúšam 😉

U nás dnes bola zemiaková baba a šošovicová polievka 🙂
Zajtra pečené kura s plnkou a s mrkvou (to moji milujú) a pyré, hovädzia polievka. Hanácke koláče.

lizatko1009
13. okt 2012

u nas sa obedovalo pred pol hodinkou pecene stehna s ryzou a salatom 😉

moni244
13. okt 2012

tak my sme dnes dojedali bravčové mäsko na hubách s ryžou, zajtra, aj keď je nedeľa, budú len slivkové gule a na začiatok týždňa urobím segedín. Nech je na viac dní a nemusím variť, keďže som v práci

sisanka
13. okt 2012

my sme dnes mali hovadzie na prirodno so zemiakovou kasou, vyvar s rezancami u nasich a zajtra vobec netusim co varit...akurat viem ze to bude z kuraciny...nemate nejaky napad?

maartinkaa
13. okt 2012

@sisanka ja idem po dlhom case robit vyprazane kuracie rezne v cesticku s cibulovym salatom,,,,

moni244
13. okt 2012

@sisanka maggi napády 4 druhy syra zapekané s kuracími prsiami? alebo perkelt?

lienka2
13. okt 2012

dnes hovadzia polievka, halusky s tvarohom pre manzela, s kyslou kapustou pre mna, na veceru domaca pizza a popri tom som uz urobila aj makovy a kakaovy zavin 🙂 zajtra dojeme polievku a na druhe bude vyprazany karfiol, zemiaky a kapustovo-mrkvovy salat 🙂

micka12
13. okt 2012

@sisanka Sprav rezne na smotane robí sa v trúbe vynikajúce 🙂

micka12
13. okt 2012

špagety zo šunkovo syrovou omáčkou .

lussy23
13. okt 2012

dnes losos s brusnicovou omáčkou, recept mám odtiaľto.

A zajtra mám ja špenátové rolky a bratia rezeň so zemiakovou kašOU ALEbo hranolkami

mysiatkoo
13. okt 2012

takto to dopadne, ked ma honi mlsna... o 3/4 na 11 vytahujem z xladnicky, co tam malo zostat do rana 😀 piskotovo-smotanovo-ovocna MNAMKA ... este ze mam deti, inak by som to spucila isto sama...

danielaj
14. okt 2012

včerajšie 4 veľké štrúdle:jablkovo-orechová, jablkovo-kokosová, a zistila som, že nemám mak, 😒 tak namiesto višňovo.makovej bola višňovo-orechová a višňovo-čokoládová (foto nič moc, krájala som ešte horúce, už sa nemohli deti dočkať) 😅

danielaj
14. okt 2012

@mysiatkoo mňam, krásna tortička 😉

nanulik
14. okt 2012

dobré ránko 🙂 a to som myslela že len my tak zavčasu strašíme 😀
mne sa už varí polievka na obed. bude masková so slížikmi a varím aj vajíčka na franuzske zemiaky a chcem aj vajíčkovu nátierku poobede urobiť
@danielaj to je z akého cesta ta štrudla?

danielaj
14. okt 2012

@nanulik jasné, aj ja tu straším skoro, nerada spávam dlho 😝 klasika z kysnutého som robila 🙂

nanulik
14. okt 2012

@danielaj no ja by som ešte brala tak hodinku spánku ale čo už ked malý bol hore. a ani ignorovať sa mi ho nedarilo. jáj no kysnuté 😅 tak to ništ pre mna 😀 možno inokedy

danielaj
14. okt 2012

@nanulik a prečo nie kysnuté? ja som sa tiež kedysi bála kysnutého cesta a teraz len také by som robila, ale je veľa recptov, aj na nekysnuté 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=45982
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=43586
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38648

tieto som ja robila a sú vyborné všetky 😉

nanulik
14. okt 2012

@danielaj http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=46715 cchem vyskušať tuto. ešte neviem čit am dám aj slivky

mne kysnuté nejako vlemi nejde. asi som sa ho ešte nenaučila. akože vymiesim, aj vykysne, aj nechám ešte n plechu podkysnuť trochu ale v trube sa mi vždy aj tak urobia koláče XXXXL 😝 😀
a navyše nemám doma kvasnice

lydia22
14. okt 2012

Dnes netradične gulašova polievka s mäskom a ryžovy nakyp.

sisanka
14. okt 2012

@maartinkaa
@moni244
@micka12 dakujem za rady kocky...ale nakoniec sme sa s manzelom zhodli ze si urobime grilovane kuracie prsia s hranolkami a salatom 🙂

rastulka
14. okt 2012

Dobre ranko 🙂
U nas dnes klassika 🙂 nedelna kuracia polievka s mrveničkou,pečene kuracie stehna,vypražane rezne a zemiakova kaša + nejaky kompotik 🙂 No a aby bol obedik kompletny upečiem rezy "vtačie mlieko" 😝 😉

mysiatkoo
14. okt 2012

@danielaj dakujem... vymenis kusok za tie visnove zaviny ? 😎

megika1
14. okt 2012

narýchlo zvyšok čerstvo uvarenej repy s kyslou smotanou,cesnakom,vajíčkom a pažitkou dobre vychladené+ včerajšia " pizza "

luciaq
14. okt 2012

dusene kuracie stehna na paprike so zemiakmi a zo vcera dovyprazam kuracie rezne v jogurte a zemiakovy salat

bambola
14. okt 2012

hovadzia polievka
hovadzie z polievky + knedlik + paradajkova a koprova omacka (koprova pre mna , paradajkova pre zvysok osadenstva 😀 )

rosannar
14. okt 2012

dakujem za inšpiráciu, dnešný obed http://varecha.pravda.sk/recepty/zahoracke-snic...