Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
vi3ka
18. okt 2012
@lucka1987 ahoj, výborný 🙂 fajnový. dala som tam slnečnicové semienka a to ja rada. 🙂 najskor som sa bála, že či tá jedna PL soli bude stačiť, ale stačí to. jasné, dávam ho....

ja som dala ako tú zmes múk: 200g výberovej, 200g hrubej, 100g takej domácej nahrubo pomletej múky-moj muž to nazval, že šrot 🙂 preto je aj taký tmavší dnu a hutnejší.

a na ich radu som dala miesto vody to čierne pivo 😉
womankc
18. okt 2012
@gelinka75 ak budeš robiť takú klasickú menšiu , tak by ti podľa mňa stačili aj dve , ale vieš čokoládového krému nie je nikdy dosť 😉
zoe_a
18. okt 2012
U nás dnes fazuľová kyslá a kelové karbonátky s kašou a mrkvovým šalátikom zo včera 🙂
womankc
18. okt 2012
@zoe_a tak toto by som si veru dala, krásne si to naaranžovala, karbanátky máš vyprážané , či v trúbe pečené?
zoe_a
18. okt 2012
@womankc nemam rada vyprazane jedla a pre malu už vôbec nie, takze v trube som robila 🙂
veve39
18. okt 2012
@zoe_a mozes nam dat recept na tie karbonatky ? vyzeraju velmi chutne 🙂
zoe_a
18. okt 2012
@veve39 dakujem, nech sa paci karbonatky som robila nasledovne: nakrajala som kel na male kusky a dala povarit domakka. nastuhala som si tvrdy syr, nakrajala sunku.. rozky som takisto nakrajala na kocky a zaliala mliekom aby zmäkli, rozky som vyzmykala a pridala k nim kel, sunku, syr, 2 vajicka a par struckov roztlačeného cesnaku, okorenila, osolila a podla potreby pridala struhanku, tvarovala placky, ktore som poukladala na papier na pečenie a dala piecť do chrumkava, k zaveru som na kazdu placku pridala postruhany syr.
veve39
18. okt 2012
@zoe_a dakujem, urcite vyskusam 🙂
zoe_a
18. okt 2012
@veve39 dokonca si dal na večeru aj môj manžel, ktorý takéto zeleniny veľmi nemusi takže odporúčam 🙂
luciok
18. okt 2012
U nás sú na obed pečené buchty s tvarohom (od svokry) a ja sa tak teším, že by som najradšej posunula čas :-p
danielaj
18. okt 2012
@rastulka mne vyšlo 14 pohárikov približne som robila tiež z 3 kg ovocia 😉 a zostalo už len 5 pohárikov, takže ešte budem robi´t ešte ďalšiu várku na zimu, len ten dám už do pary, lebo jeden pohárik čo som včera večer otvorila, bola navrchu maličká bodka plesne-takže isto treba dať do pary, nech je istota 😉 inak všetky boli ok, len ten jeden :-|
danielaj
18. okt 2012
@lencyca Leni dávala som kedysi, som dostala priamo od pekárov obrovskú kocku asi pol kilovú a tú som si porozdeľovala a dala do mrzáka a boli ok, teraz tiež sem-tam dávam, ke´d nakúpim viac a nestihnem minúť 😉
danielaj
18. okt 2012
u nás dnes veľmi rýchly obed 😃 polievku dojedáme zo včera šošovicovú omáčku a druhé som urobila domáce rezance (som sa nagúľala cesta, ale stojí to zato) s tvarohom a smotanou, alebo s makom, alebo s orechami, ako to bude ma´t chuť 😉 a večer snáď už konenčne urobím tú ovsenú kašu s jablkami a medom, čo sa na ňu už pár dní chystám, len stále sme poobede mimo domu, tak nie je čas :-|
natal12
18. okt 2012
@danielaj mam uz formu a akurát pečem muffinky 🙂 a s tym cestom sa ma robit rychlo aby nepadlo ??
bubinka22
18. okt 2012
@kucminka ahoj prosim ta na ten jablcnik by si mi mohla prihodit recept,,dufam,ze je dobry🙂)dakujem
gelinka75
18. okt 2012
ja som varila na dnes hustu hrstkovu a este mame karfiolove fasirky s tarhonou co treba podojedat
lululka555
18. okt 2012
dnes zeleninova polievka zo vcera a dostala som chut na kapustu, tak robim http://varecha.pravda.sk/recepty/strasanka-jedl... 😉 , bez klobasky,len so slaninkou

@danielaj ja mam na plane zajtra robit domace rezance,aj tu karamelovu omacku skusim 😉
lululka555
18. okt 2012
@rastulka mnam,cicerovu aj my lubime,musim spravit najblizsie,som aj zabudla na nu a cicer mam doma 🙂
lululka555
18. okt 2012
@lencyca davame do mrazaku a su v pohode 🙂
bubo1104
18. okt 2012
fazuľová polievka s domácej fazuľe , cestoviny s bravčovým mäskom
tosomja
18. okt 2012
Včera segedínsky guláš, knedlík
Dnes špenát a zemiaková kaša
A špenátovo syrové (feta) šatôčky z lístkového cesta.
dadenka1
18. okt 2012
Dievčence prosím vás, ako robíte fazuľovú na kyslo? ja to nikdy neviem urobiť ako moja mama.. furt to mám riedke a sladké.. :-| a akosi tomu čosi chýba...
kucminka
18. okt 2012
@bubinka22 je výborný,na druhý deň ešte lepší ,lebo cesto zmäkne.45dkg hladkej múky,25dkg pr.cukru,25dkg masla,1 prášok do pečiva,vanilka,2vajcia.Toto cesto používam ja na ten lekvárový mrežovník.
mamkabeika
18. okt 2012
Vcera sme mali jogurtove kuracie prsia s opekanymi zemiakmi a morcaciu polievku.
miriamr
18. okt 2012
@dadenka1 ja robím zátrepku smotana so solamylom, trošku cukru a octu na dochutenie 😉
dadenka1
18. okt 2012
@miriamr a koreniny dávaš aké? sol, mčk a bobkáč? či aj iné?
niquska
18. okt 2012
buchty na pare 😃 😃 😃 ....a kysla hribova este zo vcerajska 😃
miriamr
18. okt 2012
áno, soľ, čierne korenie,ml. červená paprika, bobkový list a cesnak nechám vyvariť spolu s fazuľou, potom ho vyhodím 😉
bellada
18. okt 2012
obed zo vcera ale peciem domace detske keksiky podla vlastneho prave vymysleneho receptu, tak som zvedava co z toho bude 😃
natal12
18. okt 2012
baby robim muffiny plnene z nutelou takže cesto malá lyzicka nutely a cesto a vyteká mi to ked sa to pečie prečo ? 😞 😞

Začni písať odpoveď...

Odošli