Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
bklaudia
23. okt 2012
Ahojte! Ja som dnes chcela nakupovať všeličo dobrého ale hlavne droždie. No auto mi neštartovalo😞(( Manžel príde len neskoro večer😞(
Včera som vybrala z mrazničky morčacie stehno. Z kosti správým dobrý vývar, a z mäska ešte neviem čo bude... Mám chuť na mäsko na prírodno s zemaikovou kašou alebo vypražáné s kompôtom. Tak do večere sa rozhodnem, lebo na obed mám šťavelový prívarok 😃
digehe
23. okt 2012
tak u nás maďarský guláš, knedľa, ale bez polievky, tu totiž okrem nedele nemusíme 😞
veronicka1901
23. okt 2012
@bklaudia Šťavelový prívarok? Dáš receptík? Dakujem 🙂
diusik
23. okt 2012
pacovany bocik
8 lyz kecupu
4lyz oliv olej
3lyz medu
2lyz horcice
2lyz balzamik ocot
1kav.lyz cili sos
zmiesat a uz len poukladat,no uvidim ake to bude,este som nerobila :-p
kibuk
23. okt 2012
ahojte 🙂
pondelok šošovicovy prívarok a vajičko
dnes mame kurča na smotane s cestovinou
zajtra kelova polievka a francuzke zemiaky
bklaudia
23. okt 2012
@veronicka1901 hmmm receptík? Používam mrazený šťavel, dám to na olej(najprv to dám na olej a potom zapnem sporák aby horúci olej nepraskal - zakriem pokrievkou) a nechám ho roztopiť - to je takých 15 min. Zaťial spravým zápražku. Keď je štaveľ rozpustený, tak zalejem s mliekom, smotanou na varenie a zahustím. Dávam do toho soľ a cukor podľa chuti. Manžel ešte potom si pridávam cukor do svojej porcie ja to nemám rada až tak sladké. Dávnejšie som v tom uvarila aj vajce, ale je to náročné. Tak teraz si vajce uvarím zvlášť a potom to dávam do prívarku.
lululka555
23. okt 2012
ahojte, dnes kysla fazulova polievka a zemiakove placky 🙂
mrkvakatka
23. okt 2012
v nedelu sme doniesli plný koš hríbov..tak dnes..kaša s majoránkou, vajíčková pizza, verzia pre deti a pre dospelákov k tomu ešte rýdziky na cibulke...že a velkééé mňam...
luciaq
23. okt 2012
bravcove na hubach s tarhonou a pre synatora bravcove na hrasku
simca06022011
23. okt 2012
@mrkvakatka fiiha a ta vajickova pizza to co je?
simca06022011
23. okt 2012
@bklaudia podobny stavelov privarok robime aj my, ale nie nasladko, davame si k tomu napr varene masko... ked sa robi zajacia/morcacia/kuracia polievka a je dost masa, tak na druhy den je s tymto privarkom na obed. RObime to ale z cerstveho stavelu, kde beries mrazeny?
bklaudia
23. okt 2012
@simca06022011 kúpila som to v Maďarsku.
miriamr
23. okt 2012
u nás dnes len pečené zemiaky a k tomu bryndza 😃 , mamina sa musí učiť na skúšku :-| , rodinka musí vydržať :-x
mrkvakatka
23. okt 2012
@simca06022011 no to sú len mierne rozšlahané vajcia, ktoré vykydneš na dobrú panvicu..dobrú preto lebo sa to smaží odspodu a aby nelepila..no a na tie vajcia si podávaš čo chceš..šunku, cibulku, rajčiny, papriku, olivy...klobásku..čo chceš a čakáš na miernom ohni kým sa ti to neprepečie a navrch možeš dat aj syr...jednoduché 🙂 preto to voláme pizza lebo ju to pripomína 🙂
luciok
23. okt 2012
Dnes sa mi hrozne ale hroozne nechcelo variť, no musela som dačo pripraviť chlapom na stavbu. Vzniklo rizoto, ktoré je mňam mňam :-p Takže sa nakoniec oplatilo prekonať sa 😃
simca06022011
23. okt 2012
@mrkvakatka no vyskusame 🙂
nikita308
23. okt 2012
Ahojte babule, dcéra bude mať narodky, poraďte mi nejaký zákusok (nie s moc maslovou plnkou)... ďakujem 🙂
andreakukan
23. okt 2012
@nikita308 puncove rezy,kokosovo-rumove gulky,kremese,nejake ovocno-smotanove rezy..
petruci6
23. okt 2012
cigansku z kuracich prs
kaara1980
23. okt 2012
@nikita308 u nás je najobľúbenejšia obyčajná nepečená (smotanová) torta,ale rada robievam šarlotu (jahodovú) 😉
kaara1980
23. okt 2012
my dnes poľský rezeň(niekto to volá obrátený) a ryžou (mm chcel,ja som pri ňom zvyknutá na zemiaky) a ja keďže nejem mäso,som si prihodila k tomu to samé,ale zo sojového mäsa 😉
včera špagety so zeleninovou omáčkou
daniz
23. okt 2012
Tak v sobotu sme mali hríbovú polievku a špenát s vajíčkom mm s vypr.syrom, a robila som nepečený jablkový koláč, v nedeľu morčacia polievka a br. stehno po Znojemsky + ryža a zavárame jabĺčka a presnidávkujeme....Včera sme dojedali, dnes urobím na večeru omeletu, alebo nejakú polievočku.
titkovamiriam
23. okt 2012
paradajkova polievka,rizoto
glukacova
23. okt 2012
Ahojte ja som varila fazuľovú polievku a k tomu zemiakové placky
andreakukan
23. okt 2012
@andreakukan ano ta nepecena torta aj u nas na kazdych oslavach vyhrava..
tinuskaha
23. okt 2012
my este dojedame u nedele gulky len polievku som urobila porovu s krupicovymi haluskami
maculik
23. okt 2012
Ahojte kocky,
idem trosku viac popozerat, aj par stran dozadu, musim najst nejaku sytejsiu inspiraciu na vikend. Dojdu mm 2 kamarati, jeden dovedie aj 6r dceru, v piatok budu cely den prec, ale tak vecerat isto budu chciet, no a cez vikend ich tiez musim nejako zasytit. A tu vzdy najdem inspiracie, ved stale citam 🙂

ja som dnes prvykrat robila avokadovu pomazanku a vyyyborna, normalne som sa na nu namotala, skoro polovicu som zjedla sama, musela som sa stopnut, aby som nechala aj mm a detom. Urcite ju odteraz budem robit pravidelne.

Inak varim polievku z telacieho masa so zeleninou a druhe len plnene cestoviny, zajtra budu kelove fasirky, co som tiez tu od niekoho odkukala 🙂
maculik
23. okt 2012
a este sa chcem spytat, mate nejaky overeny recept na zemlovku, ale zo zemli, nie rozkov? Lebo rozky tu nemame. A tvaroh je tu len taky ten jemny, nie ten hrudkovity, tak neviem, ci ho mozem niecim nahradit. Idu sem sice v piatok ti kamosi, mohli by mi ten tvaroh doniest, ale neviem, ci by sa to v aute cestou nepokazilo za tych cca 10h, aj ked ma byt chladno, no neviem veru.
veroninna1
23. okt 2012
dnes strapacky. robila som ich tentokrat tak, ze som kapustu nepodusila, len som ju uz na haluskach zaliala vypekom a pecenou slaninkou, krasne to zaskvrcalo a takto mi to chuti viacej.
mrkvakatka
23. okt 2012
oporúčam NECHODIŤ DO TEJTO DISKUSIE PO 20.00..!!!!!!! 🙂 "záhadne" po tom miznú veci z chladničky 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli