Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
natal12
6. nov 2012
@danielaj ako robis ten dresing cesnakový ? 🙂 a kaša sa podarila výborna je 😉
danielaj
6. nov 2012
@zuul ano robila som ich v piatok, ja robievam tieto rýchle http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=29669, alebo potom tie z cesta z chladničky, a náplň som dala nakrájanú šunku, kukuričku, šampióny , kečup, pizza korenie a cesnak, ja som použila aj takú pastu, ktorú som si zavárala do pohárikov - nasekané rajčiny s cesnakom, soľ, mleté korenie, zamiešaš, dáš na langoš, prehneš na polovicu a vyprážaš 😉
@miruska73 ja viem, že nemusím vyhadzovať, ale už nám šla krkom, obrovský súdok sme natlačili, vyhodila som a teraz máme zase čerstvú 😉
@chorale1 vitaj x-)
@lencyca Leni, ja som rum nedávala a bolo to výborné aj bez neho 🙂
@janula.k ja som tu už dnes písala ako robím pribináka, najradšej máme vymiešaný tvaroh, kyslá smotana, vanilkový cukor a cukor podľa chuti, ak chceš kakaový pridaj trocha granka alebo aj jahodového alebo banánového, robím aj toho z pudingom, ale tohto smotanového majú baby radšej, aj pred chvíľou som ho robila 😉
irsina83
6. nov 2012
@adel22 ahoj, ako robis sosovickovu polievku??
danielaj
6. nov 2012
práve dorobený pribináčik, ešte som odložila dve misky na zajtra 😉
katja78
6. nov 2012
@adel22 - a koľko to je "štipka stévie"? máme doma sladidlo s názvom "steviola"...to by mohlo byť ono? a prečo je lepšie/zdravšie piecť s maslom a nie rastlinným tukom? viem, že na kvalite koláča to spraví toľko, že s maslom je koláč krehkejší, my dávame 1/2 na 1/2 maslo a heru pre to, aby sa koláčik veľmo netrúsil...
mahmulienka
6. nov 2012
mnaaaam, neviem sa dockat na zajtrajsi obed, prave sme s dcerkou k zajtrajsiemu segedinu pripravili domace hrncekove knedle.... 😃
lussy23
6. nov 2012
@lucka1987 čo je to ten pečený čaj?
lucka1987
6. nov 2012
@lussy23 zmes ovocia, ktoru upecies, a potom das do pohara, aby ti vydrzala, a potom uz len dve ci tri lyzicky caju zaůejes vriacou vodou a chuti 100 krat lepsie ako akykolvek ovocny caj zo sacka
danielaj
6. nov 2012
@natal12 kyslá smotana, cesnak, troška soli, mleté čierne korenie, niekedy pridám aj kečup, pizza korenie a pod, proste čo dom dal 😃
danielaj
6. nov 2012
@lussy23 presne, 100 krát lepší a vieš čo tam dávaš, výborný, ja som robila už dve dávky, prvú sme vypili a z druhej tiež už veľa nezostalo, tak asi ešte budem dorábať , aby sme mali na zimné večery 😉
nelly3
6. nov 2012
dneska kysla koprova polievka, urobim aj k tomu volske oko a od vcera ostala jablkova nepecne torta (mam vela jablcok) 😉
glukacova
6. nov 2012
ahojte my dnes hŕstková polievka a granadír
rastulka
6. nov 2012
@lululka555 Vyzera dobre,určite vyskušam 😃 Dakujem :-o
nakup
6. nov 2012
AHOJTE U NÁS REZANCOVÁ POLIEVKA A PEČENÉ STEHNÁ, PEČENÉ ZEMIAKY S CESNAKOM SYN AJ RYŽA A JA PARADAJKOVÁ KAPUSTA 🙂
mysiatkoo
6. nov 2012
@danielaj pripajam dalsi vdak za tip - dnes na veceru kasa z ovsenych vlociek - robila som to prvy krat a nesla som sa dojest 😃 :-x na obed bol granadir a ak to mm nedoje, tak zajtra nevariiime 😎
gelinka75
6. nov 2012
na zajtra som varila spenat s vajcom, uz davno sme to nemali 🙂
1977
6. nov 2012
@danielaj Poslete recept na pribinacik?Dakujem.
gelinka75
6. nov 2012
@adel22 nahradzam podobne ako ty, podobne skusam steviu a muku tiez uz nahradzam skoro vo vsetkom za celozrnnu a najlepsia je spaldova, teraz som robila podobny kolac a miesala som hladku spaldovu s celozrnnou psenicnou pol na pol, so steviou som zatial opatrna, lebo ta chut trocha preraza
majuskacechova
6. nov 2012
@danielaj ahoj. ktore je najlepsie ovocie do peceneho caju? ktore tam spravi naj chut? a ktore tam naopak nedavat?
amdeis
6. nov 2012
u nas dnes a zajtra na obed cesnakova polievka so syrom a na druhe spagety s paradajkovou omackou.
nada1326
6. nov 2012
Baby, čo dávate deťom na ranajky? moje deti jedia cez týžden o 6.00 - tak vtedy len niečo lahké, ale stále majú len cerealie s mliekom.... čo im ešte ponúknuť?
nakup
6. nov 2012
@nada1326 PRIPRAV IM ROHLÍK S MEDOM, S LEKVÁROM, BÁBOVKA, ZÁVIN, KRUPIČKU, CEREALIE S JOGURTOM...
kucminka
6. nov 2012
@bklaudia dneska som na večeru robila tie jablkové šišky,alebo placky,a boli výýýbornééé,všetci si chválili,rýchla výborná večera.ďakujeme 😉
ifkael
6. nov 2012
@nada1326 my ficime cela rodina na pecive s medom... som zvedava, kedy ich to omrzi. =-)

zajtra zacinam zarabat na pardubicke pernicky, dnes madarsky gulas skoro zjedli, este ma zajtra muz na obed. duufam teda.

zajtra - zemiakove placky na programe dna.. nesmiem ich jest horuce, lebo mi bude zle 😃 ked take cerstve su naaajlepsie, vsak ano... :-N

a davno sme nemali zapecene zemiaky s kuracimi nohami, s grilovacim korenim a trochu cibule aj davam..
mavion1984
6. nov 2012
Ahojte, mozem sa k Vam pridat? 🙂 je to velmi dobra tema, ja velmi rada varim, len nikdy neviem co 😃 dnes som robila spenatove halusky so syrokremom a zajtra mam na plane zeleninovu polievku a granadir 🙂
lienka2
6. nov 2012
baby viete mi poradit nejaku omacku na cestoviny, ale nie smotanovu a s mletym masom :-N
ifkael
6. nov 2012
@lienka2 bolonsku?

Na slaninke opiect cibulu, ml. maso, sol, korenie, vyvar, pohar cerveneho vinav rajcinove pyre, ku koncu cesnak... Mal by ist petrzlen a mrkva k cibulke, to ja nedavam...
ifkael
6. nov 2012
@lienka2 ci s ml. Masom nie?

Tdk potom aglio olio... Alebo carbonara... Pancetta oprazit, nato uvarene cestoviny... A mimo ohna premiesat- zltka vyslahane s parmezanom, trosku vina bieleho... Zltko sa na horucich spagetach dokonci...a s parmezanom mnaaaaaam
miskap2111
6. nov 2012
@lienka2 toto je výborné.. http://www.dobre-recepty.sk/detail/38923-talian... Namiesto prociutta používam aj inú šunku- radi máme diétnu verziu s morčacou šunkou bez tuku a Mozarellu light, namiesto klasickej Mozarelly.. dá sa to posypať aj parmezánom..
michaelamilan
6. nov 2012
Ja som mala včera večer strašnú chuť na polievku a jednota pri nás už bola zatvorená a nechcelo sa mi ísť do Lidlu tak som spravila polievku čo dom dal 🙂 . V osolenej vode s 4 bobkovými listami som uvarila zemiaky, do uvarených zemiakov som pridala celú konzervu hrášku(aj s nálevom- dodá dobrú chuť) a na koniec som pridala 4rozšprúdlované vajcia. Nechala som previeť a polievočka bola na svete 😃. Veľmi som si pochutila!!!!!! Rýchla a jednoduchá 🙂 Kto chce môže dochutiť vegetou. Dobrú chuť!

Začni písať odpoveď...

Odošli