Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natal12
7. nov 2012

baby nic sami nechce hlava ma boli ☹ ale tak som sa premohla a navarila zemiakovu kyslu polievku a tarhonové rizoto 🙂 aspon maminu potesim ked pride z roboty 😉

gelinka75
7. nov 2012

@levandullka ja po namacani davam na papier na pecenie 😉

irsina83
7. nov 2012

@womankc si zlata, ja pijem vela vody, aj vyse 2 litre denne a pekne cistu z kohutika... ale ja uz si myslim, ze teraz ku koncu uz je to take,ze ked pozriem na jedlo hned vyskoci 😉 kyselemu sa vyhybam a sladkemu sem tam neodolam 😅 tak este tyzden vydrzim a hadam uz potom nebude treba 😉

womankc
7. nov 2012

@irsina83 jasné týždeň už je malina i keď zas by sa dalo povedať , že je to najdlhší týždeň z celých 9 mesiacov, ale zas stojí to aj za takéto trápenia, však 😉 , držím palce nech ti to pôjde tak ako má .Mne pri dcérach bývalo veľmi nevoľno pri prvej som vracala veľmi do štvrtého mesiaca a pri poslednej doslova brutálne 6 mesiacov, ale nemenila by som ani za nič na svete, ale to je trošku od veci, držím palce veľmi

luciferova
7. nov 2012

@irsina83 ahoj, s tou kyselinou to uplne poznam, mavala som len na vecer, ale teraz vyskakuje uz okolo obeda 😝 snad to dobojujeme 😉

daniz
7. nov 2012

@danielaj Dani, a ten pečený čaj dávaš do fliaš taký horúci, alebo trochu vychladnutý a potom strerilizuješ ?
Babky, mne zostalo varené morč,mäso, tak urobím zapekanky, alebo pomazánku a na večeru budú tvarohové pirohy so slaninkou.

danielaj
7. nov 2012

@levandullka jasné, neboj vypracuješ sa, prídu deti a budeš variť a piecť jednou rukou 😀 a napadlo ma, ak tak veĺmi chceš tie medovníčky piecť, tak vyskúšaj moje pardubické perníčky, tie sú fantastické a vydržia až 1 rok mäkučké, recept mám v albume 😉
@irsina83
@womankc no ja presne viem, o čom píšeš, kyselinu som mala nenormálnu celé tehotenstvo, jedno aj druhé, pri druhej ešte viac, ja som bola hotová, mne nepomáhalo clkom nič, trpela som ako kôň 😖
@barbora84 skús tieto moje hrnčekové, sú super šťavnaté, a rýchlo hotové a dajú sa super obmieňať 😉 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb...

danielaj
7. nov 2012

@daniz ja som ho dávala hne´d horúci a potom sterilizujem 😉

danielaj
7. nov 2012

takúto ozrutu som dnes piekla, nezmestila sa mi ani do najväčšieho pekáča 😀 , dnešná šťuka pečená na jablkách, zemiaky s vňaťkou a maslom, šalát z čínskej kapusty a mrkvy, Mńam, dobre sme sa napratali 😝 a ešte včerajší tvarohový šalát, ktorý veĺmi ľúbime, niekto tomu hovorí falošná treska, ale mne to ako treska nepripadá, asi preto, že som zvyknutá na moju pravú domácu tresku 😉

mysiatkoo
7. nov 2012

dnes brokovnicova polievka a dojedaci kolienkovy granadir (neviem ako sa to mohlo stat, ale asi mi niekto xodi do spajze na mletu papriku, lebo dosla 😀 )

glukacova
7. nov 2012

@danielaj to je teda poriadna rybka skoro ti z pekáča vyskočila 🙂

glukacova
7. nov 2012

my dnes pismenková mrkvová, a bravčove na zeleninke s tarhoňou

a2303
7. nov 2012

@danielaj Varíš perfektné veci 😵
ako robíš do pohárikov rajčiny s cesnakom? ďakujem 😵

a2303
7. nov 2012

Včera polievka, lievance. Dnes zeleninová ryža, karé zapečené v trúbe s cibuľkou, hlávkový šalát. Zajtra vajcové halušky a hlávkový šalát.

mis_ka
7. nov 2012

lasagne so spenatom a ricottou

ifkael
7. nov 2012

@danielaj tie pardubicke pernicky- sirup ked vychladne, mozem to zmiesat dnes s mukou? Preco to musi stat do zajtra?

Myslela som, ze dnes je utorok a to uz streda... Hiiii, casovy sklz mam :/

nelinka0401
7. nov 2012

dnes len francúzske zemiaky s k tomu nejaký kapustový šalátik.a neviem,či sa neodhodlám aj na jablkovú štrudlu 🙂

chorale1
7. nov 2012

dnes polievočka brokolicová zo včera a kuracie prsia podľa toho čo prišlo pod ruku s ryžou 🙂

womankc
7. nov 2012

@danielaj no práve najhoršie bolo to , že ja som mala ukrutné nevolnosti a nemohla som skoro nič jesť , to napríklad týždeň som ledva stolerovala len varené zemiaky , potom už ani to nie a napríklad len pečený suchý chleba v trúbe posolený a takto nejako pri prvej to nebol až také brutálne, ale pri poslednej som myslela, že ju ani nedonosím, to som bola v takom úbohom stave, že mi raz môj mm povedal, že keby som sa rozhodla na prerušenie,tak by to pochopil , tak si vieš prestaviť asi ako som vyzerala, ale to našťastie som nikdy nezvažovalo , lebo pre nás oboch sú deti najviac na svete ,,no a po tých nevoľnostiach, konečne keď už bolo , tak za prišla tá kyselinka a problémy s pečeňou 😀
teraz sa už smejem , zas som mala aj také stavy, že napríklad v siedmom mesiaci a chytili chute a 😀 večer o deviatej mi manžel musel nosiť huspeninu z jednej súkromnej krčmice, lebo som ju variť nemohla, strašne mi bolo hnusné mäso a nemohla som ho ani cítiť. lenže som mala neprekonateľnú chuť na ten rôsol a takto chudák chodil vyše týždna , vždy večer, ten pán potom vždy viac varil, keď vedel, že príde , aby nám tak večer ostalo xixixixii

womankc
7. nov 2012

no dosť bolo nostalgie, na spestrenie dačo dáme , čo poviete
http://varecha.pravda.sk/recepty/starocesky-jah... toto isto tento týždeň urobím , možno aj dnes

mirage
7. nov 2012

@womankc Ahoj, ja by som chcela vidiet fotku toho stromu - dala by sa? Ten bobkovy list si neviem predstavit..Ale inspirovala si ma.

ibajeho
7. nov 2012

Zienky mam dilemu, kupila som si zlate rumenky, viete od opavie predavaju takto aj esicka, derby, koka. No a moj problem je ze som ich ochutnala a som strasne sklamana. Maju na obale ze povodna receptura tak som sa tesila ze to budu tie pernicky ako byvali za mlada ;) neviete ako sa take robia??? Dakujem za kazdu radu pripadne recept

mata1976
7. nov 2012

typ na uzasne torty: Pavlova a Gordon Ramsey's pear and amaretto cheesecake 😎

zuzana4784
7. nov 2012

@nelinka0401 dojdem k obedu 😀 😀

barbora84
7. nov 2012

@danielaj vdaka za receptik, urcite vyskusam!! To je asi na kolko kusov muffiniek? Btw, aku formu odporucas? Je ich viac druhov? Sorry za tolko otazok, ale este som ich nerobila. Inak nakukla som do Tvojho albumu a si fest sikovna gazdinka, musi Ta to aj bavit ;)

katushka16
7. nov 2012

ahojte,my dnes polievka z poleneho hrachu a granadir s uhorkou

barbora84
7. nov 2012

@womankc vdaka za tip!

leanax
7. nov 2012

My dnes máme kapustovú polievku a plnenú papriku so zemiakmi, mňam už sa mi to zohrieva 😝 , zajtra cestovinový šalátik a polievku musím vymyslieť nejakú...

womankc
7. nov 2012