Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natalia7591
7. nov 2012

@levandullka ja som vcera robila sosovicovy privarok a zeleninovu polievku a vobec ma nenapada ze co dnes :/ uz som akosi prezemiakovana :D je to velmi zle , kazdy den vymyslat nieco nove :/ ale dakujem za typ

danielaj
7. nov 2012

@levandullka no neviem, mne sa to zdá na medovníky ešte veĺmi skoro, ja všetko pečiem posledné 2 týždne pred Vianocami, je to ho naozaj veľmi veĺa, pečiem cez 20 druhov, ale vždy som to v pohode stihla aj s malou za pätami 😀 a linecké, ke´d máčam v čokoláde, dávam na takú silikonovú fóliu, to je perfektná vec, ja na tom pečiem už cez 6 rokov, objednala som si ich kedysi z Horizontu 3 kusy a nemusím kupovať papier na pečenie 😉

luciferova
7. nov 2012

@levandullka a neobalujes, hej? a mohla by ist aj mrazena zmes? vyzera to fajne, zajtra asi spravim 🙂

no my medovniky nelubime, preto nerobievame, ale mas pravdu, ze k vianociam to patri a raz som ozdobila medovnikmi stromcek, ponavliekala na cervene maslicky a bolo 🙂

levandullka
7. nov 2012

@danielaj Danielka moja, ty si ale superžena 😀. Ja som taká spomalená verzia kuchárky aj cukrárky 😀. Chcem začať robiť všetko skôr, pretože tak cca týždeň pred Vianocami už ideme späť na západ k rodičom a to už chcem mať plný kufor koláčikov a zákuskov 😀. Ale dám na radu skúsenej žienky a s medovníčkami si dám ešte chvíľu pauzu 😀. Dnes to vyzerá na ďalšie škoricové hviezdičky, ktorým podľa mňa (aj aj podľa Nigelly) neublíži mraznička 😀. Myslím si, že keď chcem toho robiť teraz viac a postupne, mrazničke sa tak či tak nevyhnem ☹.
Skúsim nejakú tú silikónovú podložku zohnať, ďakujem za tip 🙂

rastulka
7. nov 2012

@abriela Mnááám,vyzera lakavo 😝 My sme dnes mali na ranajky http://varecha.pravda.sk/recepty/vanilkova-ovse... od @lululka555 😉 mala sa oblizovala až po uši 😀 😝

levandullka
7. nov 2012

@luciferova Nie, neobalujem 🙂. Z mrazenej zmesi som to veru ešte neskúšala, ale ak máš aspoň niečo doma čerstvé, napríklad mrkvu a zemiak, tak daj aj to a skús to zmiešať s tou mrazenou 🙂. ja si myslím, že tým nič nepokazíš 🙂. Hlavne daj semienka a vločky, to je na tom najlepšie 😉

danielaj
7. nov 2012

@levandullka no len ma prosím ťa toľko nechváľ, ja som sa naučila veru pri de´toch robiť všetko ako stíhačka 😀 lebo obidve sú také akčné, 😝 ale predsa len s medovníčkami by som počkala aspoń do začiatku decembraa neboj, si šikulka, tekže to isto postíhaš 🙂

levandullka
7. nov 2012

@danielaj Si zlatá, ďakujem za rady 🙂. Ja nikdy nič nestíham a nič mi nevychádza tak, ako by som chcela, takže si vôbec neviem predstaviť, ako budem schopná variť, prať, žehliť, upratovať a zároveň sa starať o deti 😅. Snáď sa dovtedy ešte vypracujem 😀

rastulka
7. nov 2012

Ahojte 🙂 U nas dnes ešte včerajšia zeleninova polievka s ovsenymi vločkami a špenat s volskym okom a zemiakmi 🙂 a pre mm držky na paprike 😵

nelinka0401
7. nov 2012

@levandullka perníčky vydržia dlho,my ich vyjedáme aj mesiac po vianociach.hlavne aby boli dobre zabalené nech sú stále mäkučké.ja linecké noemáčam skôr len posypem cukrom ale ked niečo omáčam tam mám také mriežky ako bývali v chladničkách,dám na plech a pekne to stečie,čo má...

@abriela a môžem napríklad namiesto cukru dať med?mám veľa domáceho,tak nech ho využijem.skúsim to a uvidím,či mu to bude chutiť.to je tak prieberčiví chlapec 🙂

abriela
7. nov 2012

@levandullka ja tiez peciem viac druhom suchych kolacikov ako Danka a zacinam max. 2 tyzdne pred vianocami. Peciem pre nas a pre nasich. Ked polievam kolace coko polovou, ukladam ich na tanier, tacku, plech a ked stuhnu, do krabice jeden na druhy. Potom sa uz nepolepia.

abriela
7. nov 2012

@nelinka0401 jasne, mozes aj med, je to este lepsie. Priebercive dieta som bola 🙂 aj ja a priznavam, ze mi to zostalo 🤐

levandullka
7. nov 2012

@nelinka0401 Dakujem pekne za radu 🙂

levandullka
7. nov 2012

@abriela Dakujem 🙂. Ja zacnem o nieco skor ako dva tyzdne pred Vianocami, no s tymi medovnickami si dam naozaj este chvilku pokoj 🙂

womankc
7. nov 2012

@levandullka pokladám na papier na pečenie a kým som začala používať papier na pečenie, dávala som na umelohmotnú tácku, čo sa týka perníkov , vydržať by ti vydržali , ale je to predsa ešte skoro , ak tak tak najskôr koncom prvého decembrového týždňa si začni piecť , budú chutnať čerstvejšie

levandullka
7. nov 2012

@womankc Ďakujem za radu 🙂

irsina83
7. nov 2012

@abriela ja si rano zalejem vlocky vriacou vodou, do 15 min napucia a potom si do nich pridam lyzicu-dve nizkotucneho hrudkoviteho tvarohu - tie hladke nemam rada lebo su kysele 😝 a potom si do nich dam lyzicu medu, ja si davam podla chuti 😉 takto som to mala pisane od on-line trenera a nenormalne mi chuti 🙂 ale napr. cez cele tehu som ju nemusela ale az teraz ku koncu mi opat zachutila 😵

abriela
7. nov 2012

@irsina83 vyskusam aj tuto verziu. Tvaroch mam rada a kedze nemozem spavam tak mavam teraz pestrejsie ranajky. Vcera to bola napr. ryzovu kasa s cokoladovým pudingom 🙂

irsina83
7. nov 2012

@abriela a malej varim vlocky v mliecku s pomletymi mandlami a potom jej tam pridam medik, aj take su dobre 🙂 ja mam teraz tehu zapchu a zahu tak ani nejedavam nic ine kvoly tymto dvom veciam, normalne si musim vyberat co dam do ust 😒 ale tak hadam na buduci tyzden uz bude drobcek s nami 😵

chloe001
7. nov 2012

Pecene kuracie stehna s cesnakom, sampinonkami a zemiakmi vo vrecusku pecene, mnam, mnam, mnam....

adel22
7. nov 2012

@irsina83 Cibulku opeciem na masti a mozem troska posypat napr. instantnou psenicnou celozrnnou kasou- kupila som v kauflaci pri krupici ju maju, to troska zahusti....pridam napucanu sosovicu /staci rano dat do vody a na obed varit/ no a pridat ci uz mas kozu zo slaniny, alebo klobasu....alebo maso...co len chces, aby to malo nadych...ale minule som robila bez masa, a chutila mi viacej🙂 a pridat korenie mlete cierne, bobkovy....co chces zase🙂 a nechat varit, ked je makka sosovica tak pridam nakrajane zemiaciky a varim...a ked je to uz vsetko uvarene tak pridam sol a ocot podla chuti, zahustim bud voda s mukou, mlieko s mukou, smotana.....akurat si idem prihriat k obedu🙂 a ak mas problem s naduvanim, alebo deti, tak sa hovori, ze to nemas varit vo vode, v ktorej bola sosovica namocena, proste vyliat ju...ale je to skoda, kedze su tam cenne latky.....dobru chut

womankc
7. nov 2012

ja som jeden rok robila taký , že natur vianočný stromček a dávala som naň medovníčkové vykrajované veliké srdcia z perníka /aj stred bol vykrojený, takže to boli také obrysové srdcia cca 6cm veľké/ , z maličkých 2cm zvončekov medovníčkov som urobila dlhú reťaz a ešte som urobila reťaz z bobkového listu, k tomu boli biele a zelené gule a jemné strieborné ozdoby a anjelské vlasy som zohnala také mliečne ktoré sa leskli do zelena , ešte som zdobila osučenými pomarančami, citrónmi, grapefruitmi a jablkami , no poviem vám bol to vôbec najkrajší stromček, aký sme mali a pikoška bola, že mm strašne chcel obrovský konár zavesiť, že nebude ničiť strom , tak pracne vyliezol na obrovskú jedľu v lese / až mi bolo zle , bo som stála pod ním, že budeš ma ratovať / odrezal krásny konár.Lenže ono to nie je také krásne huňaté ako borovicový a nevedeli sme ho nijako zavesiť , nepáčilo sa nám to a tak o jedenástej v noci letel pred tesco, že ešte možno stihne predavačov a stihol ich už tak, že sa práve balili, že končia a dali mu takú krásnu hrozne huňatú borovicu , ako z amerických filmov , no asi videli , aký bol zostresovaný, tak za snáď polovičnú cenu .no a to bol predposledný storm , čo sme mali odvtedy vžd donesie obrovskú vetvu borovice a tú zavesí pod plafón v obývačke a to si zdobím a tak sme si navykli, že iné už by sme nerobili , to len tak na odľahčenie témy už ma chytajú vianoce . v sobotu som sa ho pýtala, že akej farby mám tento rok urobiť výzdobu, tak najprv mi venoval pohľad, systém a takto všetko v poriadku a potom si uvedomil, že čo sa pýtam a hneď dodal, že ale nemáme práve na nakupovanie "ďalších vianočných ozdôb" a že hádam tá polskriňa , čo mám mi bude stačiť " 😀 už ma veru dobre pozná
Tento rok by som rada vyskúšala tie vitrážkované , ale nie perníčky, ale skúsim z toho slaného cesta to urobiť , čisto len ako ozdoby 😵

womankc
7. nov 2012

@irsina83 teraz ma napadlo, že či by si na tú tvoju kyselinu nevyskúšala mandľové mlieko , viem , že ti kočky radili tie mandle hryzkať a si písala, že ti to nepomáha, ale toto je trošku iná príprava a možno by to zabralo, ja som tiež mala v tehu tento problé, skús piť viac vody čistej , mne to pomohlo a vyhýbaj sa sladkému s kyslému na to ma zas úpozorňovali na gastre, že to najviac kyselinu robí, no však ale už sa ti to kráti a bábo tlačí už všade tak sa asi to moc ovplyvniť nedá

natal12
7. nov 2012

@danielaj ty pečieš všetko 2 tyždne pred vianocami a mne mamina nakáže piect tiež lebo velmi dobre pečem a to všetko mám stihnút za nejake 4 dni :( lebo ona si myslí že ked začnem piect aspon týžden tak že to do vianoc stvrdne 😀 😠

barbora84
7. nov 2012

Zienky, poradte pliz nejaky dobry, rychly, osvedceny receptik na muffinky, este som ich nikdy nerobila. Vdaka za tipy!

womankc
7. nov 2012

@barbora84 danielaj tu má u seba v albume overený recept , ktorý tu aj viaceré kočky už robili a chválili všetky , kukni tam

simca06022011
7. nov 2012

Poradte niekto prosim ako zavarti cviklu? Moj drahy nevie co od nudy, tak doniesol za tasku.... No comment :P Nieco co mate otestovane, lebo ja vobec neviek ako to ochutit a ako sa to potom sterilizuje

adel22
7. nov 2012

@katja78 Pretoze rastlinny tuk je umelina, ktoru nase telo nevie stravit, resp. sa moze v tele ukladat...nie je prirodzene aby sme jedli takto upravovany ratslinny tuk priemyselne stuzovany...zivocisne tuky su nam blizsie....stravitelnejsie a obsahuju cennejsie latky....to iste plati aj o rame, perle- myslim ze su nevhodne na konzumaciu a pod. .....a detom by som to uz vobec nedavala.....to je moj nazor...niekto moze mat pripomienky....ale sedliacky rozum nepusti...a plati aj tu- vsetko s mierou🙂
Co sa tyka stevie, myslis toto? :http://www.mojalekaren.sk/steviola-tabs-stevia-sladidl...
Tak ked som si precitala zlozenie, tak nie, toto nie je stevia, vlastne aj nazov hovori za seba...
Stipka znamena stipka, naberies si na spicku lyzicky a pridas- ochutnas, ked malo tak znova...ale priznam sa ze do plnky isiel aj jeden vanilkovy cukor, ten som tam dala...

ifkael
7. nov 2012

Dnes necakane rychla francuzska cibulova polievka.. Pozerala som rano na prime prostreno, som na nu uuuplne zabudla ze je mnaaam

Druhe dojedame madarsky gulas z diviaka, a na pardubicke pernicky sa uz sirup vari

A deti zacinaju- kedy budeme robit pernicky? Takze dojedia pardubicke a ideme na medovnicky...do vianoc ich este zjedia.

Ja zacinam na mikulasa piect- medovnikovym zavinom zo slivkovym lekvarom a orechami... A dufam, ze moc toho piect nebudem... Len co lubia a viem, ze zjedia

womankc
7. nov 2012

@simca06022011 skús túto ja som chcela obmenu a išla som podľa tohto receptu a som tak spokojná, že iný recept ani už robiť nebudem , robila som jednu dávku bez chrenu , krájala som na také mesiačiky, ale to je jedno ako si to ty urobíš, môžeš aj na kocky aj strúhať nahrubo a jednu som urobila strúhanú s chrenom, len ja som si do nálevu pridala aj fenikel, lebo s tým je cvikľa voňavejšia a pre mňa chutnejšia , nálen je nevtieravý príjemný , nie príšliš kyslý ako deko. http://varecha.pravda.sk/recepty/sterilizovana-..., môžeš aj toto skúsiť je to tiež super aj ako zemiakový šalát ,, http://varecha.pravda.sk/recepty/cvikla-v-kapus... , pridáš len nakrájané varené zemiaky ako na šalát a podusený pórik a je to super / dochutíš soľ, čierne korenie mleté / , alebo zamiešaš so zemiakmi a majolenkou . vynikajúci šalát