Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
womankc
8. nov 2012
@megika1 to fakt????? to som prekvapená, ja som minule mala 10L mlieka a mala som taký malý bochník z toho a na iné veru neostalo , to som mala taký recept , veľmi by ma zaujímalo koľko l dal tvoj mm na syr a koľko syridla, a koľko na maslo , inak krásne ho máš - švŕľala metrličkami , máš na mysli mixér ,a lebo také tie čo sa ručne mece napr. bielka, také niečo? Ja som koketovala s myšlienkou, že si kúpim tú klasickú mútnicu
d_anielik
8. nov 2012
Dnes budú šunkafleky a fazuľová polievka zo včera 🙂
womankc
8. nov 2012
no tak ja som sa včera pustila do pečenia, keď som prišla domov , tak som v takom stave našla kuchyňu, že som myslela, že vystrielam členov domácnosti, veru si to zlízli všetci včetne mm, ktorý teda bol nadšený, že som mu vynadala na služobke, tak ale disciplína mosí byc , či? 😎 no a potom sa to začalo, ako prvý som robila kokosový s kávovým krémom, drgla som si do misky a polku vyliala na šporák, takže naspalo prácne zachraňovanie a potom som mlela orechy a uvoľnil sa mi mlynček a všetko sa mi rozsypalo v okruhu kilometra včetne likéru a cukru , ktorý som si pre istotu tam dopredu pridala, potom som robila polevu čokoládovú a ani tá sa mi nezdarila, robila som ju podľa receptu , ale bolo to riedke a nedržalo to dobre , tak som ešte rýchlo dopĺňala čoko, no čo Vám poviem, taký nepodarený deň . Ale nakoniec som to zdárne dokončila, tak som si o pol jednej išla spokojná ľahnúť

takže mám už upečené plnené oriešky, čokoládové linecké s karamel krémom, linecké s džemom, rafaelo guľky, griláž, žabky / také niečo ako jadrové rožky / kokosový rez s kávovým krémom a opitého izidora , dnes ešte dorobím punčový rez a možno žĺtkové rezy a hotovo 8-(
janulienkazv
8. nov 2012
@womankc to mate daku oslavu alebo...?
megika1
8. nov 2012
@womankc veľa záleží od kvality mliečka.Gazda je na takej čarovnej usadlosti,kde sa všetkému darí,dokonca som robila krupicu z kozieho mlieka a voňala,všetko záleží od krmiva x-) vo veľkých skenených fľašiach po usadnutí mlieka je pomaly menšia polovica zreteľne žltšia,teda smotanová.Používam ručný šľahač,mútnicu nechcem z praktických dôvodov,lepšia údržba a rýchlovka,nakoniec všetko vyumývam v milovanom octe,ktorý dokonale zbaví mastnoty aj typickú bielkovinovú pachuť,maximálna spokojnosť 😉
megika1
8. nov 2012
megika1
8. nov 2012
@megika1 ručný ale elektrický šľahač,nie som roztržitá ale nejak som spomalená ]-(
smejkoh
8. nov 2012
tekvicova polievka, pecene kura na kys. kapuste a zemiakoch
vivusika
8. nov 2012
u nás dnes kyslá kapustová polievka s domácou klobáskou a druhé granadír 🙂
tin007
8. nov 2012
Dnes vari manzel; vykostene kuracie stehna plnene porkom a mozzarellou, k tomu zemiaky. Ja budem varit zajtra; hovadziu polievku a k tomu uvidim, ci zapekane zemiaky alebo co urobim.
mamkabeika
8. nov 2012
@womankc Ďakujem moc 🙂
womankc
8. nov 2012
ozaj robila som pribináčika včera, ste ma navnadili mňam to je
dala som tvaroh ricota , kyslú smotanu, jogurt, cukor, vanilkáč , krém olé vanilka a dorieďovala som mliekom a predvčerom som robila tvaroh , kyslá smotana vanilkový cukor , cukor, trošku ovocného sirupu a želatínu, len mi to teda nejako nestuhlo, ale bo l chuťovo vynikajúci
womankc
8. nov 2012
@janulienkazv nie kolegyňa ma poprosila , aby som jej napiekla na oslavu 40tky
womankc
8. nov 2012
@megika1 ja som mala z automatu od nás z družstva, veru veľmi záleží na krmive a hlavne u kozičiek, to mám tiež odskúšané, že je to riadny rozdiel , čo sa dáva zvieratám papať a to maslo si asi mútila z akého množstva , a nemohla by si dať foto tých metličiek. Mala som také doma, len teda nie som si istá , či myslím tie isté
womankc
8. nov 2012
@mamkabeika rado sa stalo, nato sme tu ,ktorá vie poradí , dá svoj názor , skúsenosť
bodka13
8. nov 2012
ahojte kuchárky 🙂
...nejako sa mi nedarí prispievať,ale nakúkam pravidelne 🙂 a statočne odolávam všetkým dobrotám,ktoré pridávate :-p 🙂
Piekla som domácu hrnčekovú vianočku od @danielaj a mala velikánsky úspech ,z polovice cesta boli dukátové buchtičky ....vyskúšali sme aj kokosové venčeky-aj tie boli mňam
womankc
8. nov 2012
@megika1 no už som si to dočítala hehehe aj ja ako vidíš spomalene 😉 , ako mimoň sa sa ešte utvrdím, či ťa chápem klasický ručný elek. mixér??? 😕
bodka13
8. nov 2012
tiež sme skúšali receptík na pizzové pletenky - myslím,že od @traktor, na posledný plech som urobila len také akoby slimáky-rozvaľkať,všetko naukladať,zatočiť do rolády,nakrájať asi na 1cm hrubé plátky,dať "na ležato" a na každý som ešte položila plátok syru...tie slimáky mali väčší úspech,boli "mokrejšie" 😃

a tu sú ešte tie spomínané kokosové venčeky,pár kusov bolo aj škoricových 🙂
tretulka
8. nov 2012
ja dnes robim kelovu polievku, este mame perkelt s cestovinou, nejako sa nemina =-) a zamiesila som si na skvarkove pagace, 100 rokov sme ich nemali 🙂
stellamaris
8. nov 2012
ja varim prave ryzu,hovädzie znojemske,k tomu uhorkovy salat alebo este mam zivansku zo vcera,asi si muz da radsej 🙂
z.k
8. nov 2012
aj ja som dnes robila briošky podľa @danielaj sú super 🙂
womankc
8. nov 2012
jój a ešte som včera uvarila ten tekvicový prívarok a babka mi poslala ešte pre istou rupsak tej obrej tekvice heheheh také dve veľké kysyská, tak dne ešte aj toto musím nejako upratať, nemáte tu niekto dobrý recept na tú tekvicu zaváranú ako ananás???
megika1
8. nov 2012
@womankc dovŕzala som to :-N ,normálny Braun,elektrický s metličkami .... asi z litra smotany ,ešte som mala okrem toho 2,5 dcl do bombičkovej fľaše na viedenskú kávičku x-)
megika1
8. nov 2012
@z.k sú smačné,ľúbim s domácim lekvárikom a masielkom,mňam
moonlightka
8. nov 2012
caute nepozerali ste vcera nahodou relaciu Vojna kucharov? Kuchar Imre tam varil take zemiaky s fasirkou...v archive recept nie je...nepoznate to niektora?
zuzikkaa
8. nov 2012
Cestoviny+jogurt s cesnakom+ oprazena btokolica
womankc
8. nov 2012
@megika1 to si z tých 6 litrov mlieka zobrala liter smotany? Nó tak to bolo fakt kvalitné mlieko . ty a syr muž robil z tých 6 litrov, či si niečo aj na ten tvaroh dávala. To je fakt super zdroj , taký dobrý gazda, čo ešte to aj s láskou robí
womankc
8. nov 2012
@megika1 ja som raz bola poverená od mojej kamarátky susedky ,a by som jej podolila kozu, lebo išli na kratší výlet a nemal kto , oni sú takí gazdovia a práve jej muž , neviem prečo si furt myslí, že ja som taká panička mestská skôr a asi ma chcel nachytať, no priznám sa , že som dojila ako malé dievča u babky a tak som si povedala, že hádam sa to nedá zabudnúť , tak som súhlasila: Síce som im povedala, že neviem, či mi koza dovolí, lebo ma nepozná. Prišiel deň D, hodina H a tak som sa vybrala. Koza bola samozrejme nedôverčivá, lebo ma chudera v živote nevidela, ale teda podpalatila som ju šupkami :-N , tak som ju vyhladkala a vymojkala a povyprávala som sa s ňou a nakoniec povolila, celkom sa mi darilo. Na druhý deň sa ma sused opýtal, že či som to toľko od nej vydojila, že ani jemu toľko nedá , xixixi . No potešilo ma to zadosťučinenie. Ja som vždy milovala chov domácich zvierat. len akosi prišli deti a už na to nemám ani priestor a ani čas, možno na dôchodku bude aj kozička aj zajačiky aj....... sa budeme s dedkom nudiť 😃
doma1
8. nov 2012
@z.k ahoj, chvaaalim briosky,,, 🙂 kde by som nasla receptik? vdaka
danielaj
8. nov 2012
dnes som varila zeleninovú polievku s krupicovými haluškami, a špenátové halušky so syrovo-smotanovo-šunkovo-kukuričkovou omáčkou čo chladnička dala, urobila som aj pár obyčajných halušiek, ak by niekto chcel na sladko 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli