Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
miruska73
9. nov 2012
ahoj sikulky davno som neprispela nestiham....dnes dojeme drzkovu polievku a idem robit cestoviny zo spenatom a este dojeme aj palacinky od vcera....no a idem vas pocitat co na vikend ....zatial mm navrhol pecenu krkovicku so zemiakovo cibulkovym salatom alebo plnenu papriku som navrhla ja no dcera nema chut ani na jedno...neporazi ma z nich 8-( zjedia vsetko ale zosuladit ich chute je niekedy na porazku ..
womankc
9. nov 2012
@levandullka nafoť ich , keď budeš mať hotové, ja mám veľmi rada, keď dáte aj ilustráciu fotografickú, to tak pekne inšpiruje, inak sa mi zdá , že si asi mierne zošalela, heheheheh? 😃 , Ja aj túto pečiacu úchylku mám , najprv zahlásim , že tento rok len 3 druhy a nakoniec sú to 3 krabice xixixi.
Známa sa pýtala, či by som jej nenapiekla na oslavu 28,12. a tak sa pýtam muža, že či by mu to nevadilo, lebo on neznáša, keď sa cez sviatky robí a tak , proste sú to pre neho sviatky a potrebuje k tomu nič nerobeniu aj mňa :-N , a on mi na to s kľudom angličana , že " no ako ťa tak poznám, tak budeš ešte ráno 24teho vypekať, tak je to vlastne jedno, spravíš o krabicu viac a vybavené , či???" no prekukol ma a tak sa musím pochlapiť tento rok a 24. sa musí všetko lesknúť a ja s nonšalantným úsmevom musím už od rána behať xxixi
bibinka379
9. nov 2012
@evka3231 🙂 tvoj prispevok a dotaznik uplne sedi s temou co sa tu prebera !
levandullka
9. nov 2012
@womankc No, ja som naozaj pred Vianocami ako zmyslov zbavena 😃. Ale vypekat som zacala az tento rok, doteraz nic :-N. Vsetky moje ,,diela" a vobec vsetko co sa gastronomie a mna tyka mam aj na svojom blogu, tam to mam take upratanejsie 😃. Viac sa tam tomu venujem, takze to aj inak vyzera. Zatial tam toho veru vela nemam, ale v najblizsich tyzdnoch dufam bude prispevkov pribudat 😃. Moj priatel tiez nie je uplne nadseny ked vypekam, ale ja pri tom relaxujem a ked nemam nic ine na robote, tak sa velmi rada postavim ku kuchynskej linke a ,,tvorim".
Pred tyzdnom som priniesla k mojim rodicom do obchodu skoricove hviezdicky co som piekla a ani jeden so zamestnancov mi nechcel verit ze som to piekla ja 😃. Ked som ich uz konecne presvedcila, ze je to naozaj moja praca, takisto chceli, aby som im tento rok na Vianoce napiekla ja 😃. Ono, pre niektorych ludi je to naozaj iba povinnost, takze sa necudujem...
kikatko
9. nov 2012
takže polievka mi uplne zhorela- letela aj s hrncom hned do smetiaka, mala byt zeleninová, druhé su pečené zemiaky s cibulkou, klobásou a prababkine domáce tvarohové a lekvárové pečené buchty
gianni
9. nov 2012
dnes samá zajačina- vývar + pečený v rúre s ryžou
lydia22
9. nov 2012
Kelova polievka,bravčove mäso na šťave s ryžou a kysnute zaviny.
womankc
9. nov 2012
@evka3231 evka vyplnila som , niektoré veci by si mala možno upraviť , v niektorých otázkach bolo možných viac odpovedí a dala sa len jedna označiť a posledné dve , ktoré nadväzovali na predošlú , a tá ak bola s odpoveďou nie, zvyšné by boli najvhodnejšie zvoliť ako prázdne polia
mata71
9. nov 2012
@kikatko 😃 😃 😃 jeej ja som tak minulý týždeň vyšmarila zhorené lečo aj z hrncom a zostali sme na chlebe,,,ale ešte som musela všetky zaclony,zavesy poprat a tyždeň mi smrdelo....no ved čo aspon som upratala 😃 😃 .Všetko zlé je na niečo dobree...
vevuska1
9. nov 2012
Babule dovolte mi sa k vam pridat 🙂 a hned mam na vas aj otazocku, pomaly si zbieram receptiky na vianoce a hladam daky dobry overeny receptik na puncove gulky, mne hrozne chutia take tie z cukrarni a nieco podobne by som chcela tento rok spravit 😉
evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
womankc
9. nov 2012
@kikatko nič si z toho nerob, ja som si kvôli tomu bola kúpiť špachtľu v stavbárskych potrebách, dobre sa s tým pripáleniny dávajú dole hehehe. Keď sme prerábali kuchyňu tak známy náš majster, čo nám prerábal sa ma raz spýtal, že či nám muž niekde špachtľu , že by potreboval a nemal práve po ruke a tak som šáhla do stojana s naberačkami a podala som mu, kukal na mňa, že prečo to mám v kuchyni a tak som mu to vysvetlila, no rehotal sa 😃
womankc
9. nov 2012
@gianni mňam
womankc
9. nov 2012
@evka3231 za málo, tiež som sa trápila s " prieskumom"
irsina83
9. nov 2012
My sme dnes mali taky lahky, dietny obedik🙂 paradajkovu polievku s pohankou,slivenskou ryzou a syrom a raznici z kuracich prs a zeleneniny a prevytocnu zeleninu som upiekla v trube a jedli sme s kyslou kapustou x-)
olo2003
9. nov 2012
ahojte, takže dnes bola frankfurtská polievka s porom, pečené filety zo šťuky s anglickou slaninku a pečenými zemiakmi, a zdravé lekvárové sušienky.
olo2003
9. nov 2012
@levandullka super nápad, možno sa nechám inšpirovať 😉

@gelinka75 tieto robievam a sú super, inak u nás idú skor také suchšie ako krémové
womankc
9. nov 2012
@vevuska1 ja robím tak, že rozmrvím veľký sáčok piškót na jemno , do toho pridám rôzne odrezky z koláčov, čo mi ostane z pečenia vianočných cukroviniek , ak máš , pomrv a pridaj, do toho podľa chuti a množstva 1 až dve roztopené varové čokolády, nejaký najlepšie pikantný džem / pridaj podľa potreby 2-3 PL / ja pridám aj hrozienka predtým uvarené v troške vody s rumom a práškový cukor, tak cca 10 až 15dkg, to podľa chuti usúdiš či ti treba pridať, dávam aj zomleté vlašské orech tak 10-20 dkg, nakoniec ešte vmiešam tak 10 dkg masla , riadne vymiešaš tvaruješ guľky a obaľuješ buď v orechoch zomletý, kokose , tých zdobiach cukrovinkách alebo v košíčku obleješ čokoládou , no a robila som už aj tak , že namiesto piškót , som si upiekla piškótové cesto kakaové a to som rozmrvila , to bolo krásne jemné
papuka
9. nov 2012
@rastulka ahoj, ak možem pridat moje skusenosti, ja robievam v DP: 0,5 l mlieko - plnotučné a 100g ryže, 1 van cukor a 2 PL kr. cukor, 1 PL maslo je dobrá hustá a fajná 😉 / ryža gulatozrnná /
vevuska1
9. nov 2012
@womankc takze mozem miesto tych piskotov rovno upiect piskotove cesto? ja odrezky moc nemavam lebo neorezavam csto 🙂 z toho cesta sa mi to pozdava viac
womankc
9. nov 2012
@vevuska1 áno môžeš urob si ho poriadne vysoké aj možno 4-5 vajec a bude to mňamkové a ostatné si pridávaj postupne aby si kontrolovala hustotu , až to nemáš riedke a samozrejme aj čistého rumu tam prcni , inak môžeš aj trošku tuhého čierneho čaju priliať, keď to chceš mať také punčové, pralinkové
ja odrezkami myslím skôr ostatky, napríklad s perníčkov , či lineckých keď už sa mi tie posledné obrezky nechce miesiť , kvôli tomu , že z toho urobím 2 koláčiky, tak také upečiem a to tam fiknem, alebo také nepodarky, už sa mi stalo, že sa mi koláčik nepodaril, ale bolo to chutné, len to nedržalo tvar, alebo som sa potkla pri vchode do špajze 😃 a šľahla som aj s tými pekne naplnenými koláčikmi vianočnými a polku som " znehodnotila " na padrť , tak aj z tých boli gule :-N
vevuska1
9. nov 2012
@womankc takze aj linecke ked mi ostane tam mozem supnut? a dzem aky mam dat? mame doma mrhulovy a ribezlovy a aj visnovy sa najde, ale asi naj bude ten ribezlovy, ci? rum by som tam dala, en to bude papat aj moja 3 rocna dcerka 🙂
miriamr
9. nov 2012
rajčinová polievka s cestovinou, tarhoňa a bravčové stehno na prírodno a koláčik http://www.modrykonik.sk/fotoblog/miriamr/album...
womankc
9. nov 2012
najlepší je asi ríbezľový, v podstate má to byť kvôli chuti pikantný džem, takže višňa, mali, čierne ríbezle, ak je to aj pre majú tak samozrejme bez alkoholu, alebo trošku arómy , ale priznám sa , že ja tieto arómy nepoužívam, čím menej umelín , tým lepšie
gelinka75
9. nov 2012
@papuka ahoj a to davas na aky program? mozno sa spytam blbost, ale tie hnetacie haky treba vybrat?
womankc
9. nov 2012
@vevuska1 jasné , najlepšie sú tam tie zvyšky zo všetkého mňam
lululka555
9. nov 2012
dnesne slivkove gulky poliate roztopenym maslom a s makom 🙂
katussska24
9. nov 2012
@lululka555 MŇAAAAAAM x-) x-) x-)
vodnarky
9. nov 2012
my dnes tak troska ''zdravsie''(aby sa nepovedalo 😉)..udusenu rybku s varenymi zemiakmi s vnatkou a k tomu na pare urobena zeleninka.. 😃takze to chce cez vikend nieco poriadne.. 😃 😃 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli